گروه: اخبار استان خبر: 111316 / تاریخ انتشار : 1397/7/13 ساعت : 11:18

آسیب جدی یا تخلف آشکار آموزش و پرورش استان برای جذب نیروهای غیردولتی و افراد حقیقی به عنوان سرایدار در مدارس

بعضی از والدین دانش آموزان چرامی عنوان می‌کنند که فرزندانشان با برخی مسئولان و دبیرانی مواجه می شوند که شاید مشکلات جسمی یا بیماری های روانی دارند که حتی با نوشتن نامه ای خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هنوز مدت اندکی است که از شروع سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در کشور می گذرد که دانش آموزان وارد مدارس شدند و با شور و اشتیاق خاصی مهر خود را شروع کرده اند اما هر ساله هنگام بازگشایی مدارس شاهد مشکلات عدیده ای هستیم  که سراغ دانش‌آموزان می آید.

 
 مشکلاتی که شاید درصد کمی از آن به خود دانش آموزان برمیگردد و درصد زیادی نیز, مدارس و مراکز عالی و تحصیلی متحمل می شوند، در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز دانش آموزان دچار مشکلات عدیده ای هستند که خود آنها بر زبان نمی آورند اما والدین آنها ناراحت بوده و گله مندند.
 
 
 بعضی از والدین دانش آموزان چرامی عنوان می‌کنند که فرزندانشان با برخی مسئولان و دبیرانی مواجه می شوند که شاید مشکلات جسمی یا بیماری های روانی دارند.
 
 
 
 اما با توجه به تحقیقات خبرنگار صبح زاگرس,در ابقا یا لغو قرارداد برخی از مسئولان و افراد حقیقی مسئول در این دستگاه، نقدهایی وارد است که عنوان می شود.
 
 
به نظر می رسد آموزش و پرورش استان با کمبود نیروی انسانی و خدمتگزار و همچنین نیروی سرایدار روبرو است که البته میتوان با برگزاری آزمون استخدامی این مشکل را حل کند تا جای افراد حقیقی نباشد.
 
 
باطرح سوالاتی چنین مطلب را به سمع ونظر شما مخاطبان می رسانیم.
 
ایا آموزش و پرورش میتواند فرد یا مسئولی حقیقی را در مراکز آموزشی و دولتی مشغول به کار کند؟ که البته باتوجه به تحقیقات صورت گرفته به کار گیری افراد حقیقی در دستگاه های دولتی تخلف محسوب میشود.
 
 آیا این دستگاه باید صرفا فقط با یک تعهد و دریافت سفته,فردی حقیقی و بدون شحصیت حقوقی را وارد این دستگاه دولتی کند؟
 
با توجه به تحقیقات خبرنگار ما,چنین افرادی توسط معرف به آموزش و پرورش معرفی شده که البته به نظر می رسد جریانات سیاسی و قومیت گرایی تاثیر زیادی در این ماجرا داشته باشد.
 
اما آیا از این افراد  تست بیماری های واگیردار و اعتیاد گرفته میشود؟موضوعی که مورد انتقاد تعدادی از ولدین دانش آموزان چرامی بوده است، والدین نیز برای مراقبت از فرزندان خود و عدم گرفتن بیماری های مسری حق پیگیری دارند.
 
از طرفی سهمیه جذب نیروه های خدمتگزار و سرایدار در دهه اخیر بسیار کم و محدود بوده و متقاضی برای این مورد زیاد است که آموزش و پرورش می تواند با در پیش گرفتن رویکردی مناسب نسبت به این مساله پیگیری های لازم را انجام دهد.
 
 
 
در پایان نیز باتوجه به تحقیقات صورت گرفته نفس گرفتن افراد حقیقی در دستگاه های دولتی تخلف میشود که وزارت آموزش و پرورش با ارائه راهکار درست چنین آسیبی رفع میشود.
 
 
گفتنی است این پایگاه خبری آماده شنیدن پاسخ مسئولان آموزش و پرورش است و مطالب فوق حاصل نتایج تحقیقات خبرنگار این پایگاه خبری است که پس از نوشتن یک نامه به مسئولان اموزش و پرورش، امام جمعه، فرمانداری و چند نهاد دیگر بوده است.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.