گروه: اخبار استان خبر: 111133 / تاریخ انتشار : 1397/7/4 ساعت : 10:31

پیشرفت مناسب پروژه تعریض مسیر گچساران-باشت/جاده ای که تا پایان سال عرض دو برابری خواهد داشت+تصاویر

در حال حاضر مسیر باشت به گچساران از روستای خان احمد تا گچساران به صورت چهار خطه و دو بانده زیر بار ترافیک رفته است البته قسمت اندکی از آن به دلیل پل سازی و مسیر سخت تر هنوز به بهره برداری کامل نرسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسیر های ارتباطی با عرض مناسب یکی از مهمترین عوامل در ساماندهی جاده ها برای جلوگیری از بروز تصادفات و حفظ جان انسانها است. هر اندازه یک مسیر ارتباطی عریضتر باشد وحالت دو بانده داشته باشد تصادفات کمتر ومسیری امن تر را برای مسافران به ارمغان می آورد.

 

منطقه شلال دان واقع در 7کیلومتری جنوب شهرستان باشت است که در گذشته دارای مسیری دو خطه با سراشیبی و پیچ های نسبتا خطرناک بوده که اکنون عملییات تعریض و چهار خطه کردن این محور در حال انجام است.

این در حالی است که در گذشته بدلیل عدم وجود مسیری دوبانده شاهد جان باختن بروز تصادفات بسیاری در این مسیر بودیم.

 

در حال حاضر مسیر باشت به گچساران از روستای خان احمد تا گچساران به صورت چهار خطه و دو بانده زیر بار ترافیک رفته است البته قسمت اندکی از آن به دلیل پل سازی و مسیر سخت تر هنوز به بهره برداری کامل نرسیده است.

از آن هنوز به افتتاح نرسیده است.با تلاش نماینده این دو شهرستان و وزارت راه شهرسازی که هزینه آن ازطریق اعتبارات ملی تامین می گردد

 

ادامه عملیات اجرایی بر روی دو راهی باشت تا گردنه شلال دان با مسیری چهار خطه در حال پیشرفت است که هم اکنون با برداشتن موانع و خاک برداری در حال مسطح کردن این مسیرحیاتی هستند.

در همین راستا پیش از این مدیر کل معزول راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرده بود طرح چهاربانده شدن جاده شهرستان باشت به سمت بهبهان(پل خیرآباد) تا پایان سال 97 تکمیل می شود. 
 


علیمردانی با اشاره به اهمیت چهاربانده شدن جاده ارتباطی باشت به بهبهان در کاهش تصادفات جاده ای به دلیل ترانزیتی بودن این محور ارتباطی ابراز امیدواری کرد: با تکمیل احداث این جاده که بخشی از طرح بزرگراه بابامیدان -گچساران به بهبهان به طول ۱۴۵ کیلومتر است تحولی چشمگیر در تسهیل تردد در این جاده شریانی ایجاد شود.

 

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.