گروه: اخبار استان خبر: 111101 / تاریخ انتشار : 1397/7/3 ساعت : 12:28
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خبر داد:

ممنوعیت ورود 4 کالا توسط موکب داران به عراق/فعالیت 24 موکب کهگیلویه و بویراحمد در ایام اربعین حسینی+تصاویر

نظرپور: موکب داران امسال در مناطق مختلف استان، مرز شلمچه و عراق فعالیت می کنند و با توجه به دستورالعمل جدید، صاحبان موکب ها باید از بردن 4 نوع کالا به عراق خوردداری کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز همایش موکب داران حسینی در کنگره شهدای یاسوج برگزار شد.

 

رئیس ستاد عتبات عالیات استان در این همایش بیان کرد: موکب داران امسال در مناطق مختلف استان، مرز شلمچه و عراق فعالیت می کنند که  برای انجام بهتر برنامه ها 10 کمیته مشخص شده است که وظایف مربوط به خود را انجام می دهند، همچنین امسال بحث بهداشت بسیار مورد تاکید است بناربراین گروهی مشخص شده اند که بر موکب ها در استان و عراق نظارت می کنند و برای هر موکب نیز ارزیابی های لازم برای سال اینده انجام می شود.

 

فرج الله نظرپور گفت:داشتن کارت سلامت برای موکب دارانی که با مواد خوراکی سر و کار دارند اجباری است و تا زمانی که این کارت را نداشته باشند امکان صدور مجوز برای ورود به کربلا وجود ندارد.

 

وی افزود: برنامه های در طول این مدت در پنج موضوع است، بازرسانی هستند که بر بهداشت و ایمنی، وضعیت مالی و فعالیت های فرهنگی و مذهبی نظارت می کنند و برای ارزیابی سال آینده نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 


نظرپور با بیان اینکه هر نوع ایجاد و فعالیت موکب  بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات است گفت:  موکب داران باید  10 روز از قبل اعزام شوند اگر در زمان مشخص شده اعزام نشوند مکان موکب به استان های دیگر واگذار می شودبا توجه به اینکه مرز خروج استان و وارد شدن به کربلا از مرز مهران انجام می شود.

 

رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات استان گفت: موکب داران از بردن 4 نوع کالا به عراق خودداری کنند چرا که طبق دستورالعمل بردن این اقلام ممنوع اعلام شده است که هر نوع گوشت از جمله سفید و قرمز همچنین روغن و برنج ممنوع است  و اگر کسی به این مواد نیاز دارد باید در عراق خریداری کند.


وی به موکب های استان در عراق اشاره کرد و گفت: 24 موکب تا کنون ثبت نام کرده اند که 14 موکب ثبت شده اند و پروانه دریافت کرده اند، از این تعداد 9 موکب در خارج از کشور خواهد بود و بقیه نیز در استان هستند و فعالیت می کنند.

 

 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.