گروه: اخبار استان خبر: 111077 / تاریخ انتشار : 1397/7/2 ساعت : 22:00
معرفی جاذبه های گردشگری کهگیلویه وبویراحمد:

آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین درکهگیلویه و بویراحمد+تصاویر

سبب انتساب و اشتهار امامزاده سیدجلال الدین(ع) به حاجی قلندر از آن جهت بوده است که در مهلکه جنگ لباس مخصوص قلندری می پوشید و شجاعانه می جنگید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،امامزاده سیدجلال الدین (علیه السلام) در روستای حاج قلندر از توابع شهرستان باشت، 14 کیلومتری شاهراه اصلی خوزستان به فارس و 50 کیلومتری شهر گچساران واقع شده است.

 

 

 

 بنای اصلی ساختمان بقعه دارای پلانی شش ضلعی مدور مربوط به معماری قبل بازپیرائی کامل شده است و گنبد این بقعه در اصل دارای ارتفاع و کشیدگی بیشتری بوده که در این بازپیرائی با معماری سنتی آمیخته شده است.

 

 این بنا در سال 1378 توسط سادات محترم حاجی قلندرکه از نوادگان همین امامزاده اند بازسازی کامل شد که هنوز نماکاری داخل و بیرون آن ادامه دارد.

 

 

در فاصله 100 متری این زیارتگاه قبر مطهر شهید "احمد حسینی" یکی از شهدای جنگ تحمیلی قرار گرفته که مورد احترام فراوان و زیارت زائرین این امامزاده است، این زیارتگاه دارای امکانات رفاهی مناسبی برای زائرین است.  

 

 

سبب انتساب و اشتهار امامزاده سیدجلال الدین(ع) به حاجی قلندر از آن جهت بوده است که در مهلکه جنگ لباس مخصوص قلندری می پوشید و شجاعانه می جنگید،این امامزاده عالی مقام به استناد طومار وقف نامه ای از نوادگان ابراهیم مجاب بن امامزاده موسی کاظم (علیه السلام) است.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.