گروه: اخبار استان خبر: 110986 / تاریخ انتشار : 1397/6/30 ساعت : 19:20
با حضور مردم و مسئولان برگزارشد:

برگزاری تعزیه بزرگ 118ساله در لنده+تصاویرو فیلم

تعزیه بزرگ شهرستان لنده همه ساله با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در پشت مسجد امام حسن مجتبی(ع) در حالی برگزار شد که امسال نیز118سال از اولین اجرای خود را پشت سرگذاشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، یکی از شاخصه های اصلی نامگذاری شهرستان لنده به دیار اولین ها سبقه و سابقه تاریخی این شهرستا در حوزه فرهنگ و هنر و مذهب است که اولین حسینیه استان، اولین مدرسه استان و با سابقه ترین تعزیه استان در این شهرستان می باشد و به همین دلیل این شهرستان را در ضمره اولین ها نامگذاری کردند.

 

 

تعزیه بزرگ هیئت قمربنی هاشم(ع) یکی از باسابقه ترین تعزیه ها در سطح استان است که امسال 118سال برگزاری آن در شهرستان لنده با حضور رئیس دادگستری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده، امام جمعه، رئیس اداره ارشاد اسلامی و اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزارشد.

 

 

این تعزیه به خصوص در عصر روز عاشورا چنان مخاطب پسند هست که از سایر شهرستان های استان و استان های همجوار برای تماشای این تعزیه حضور پیدا کرده و از نزدیک شاهد به تصویر کشیدن بخشی از حوادث عظیم دشت کربلا به خصوص لحظه شهادت حضرت علی اصغر(ع)، ابوالفضل(ع) و علی اکبر(ع) و سید و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

 

جمعیتی افزون بر چهار الی پنج هزار نفر در فضای کم با حضور در پشت بام منازل مردم و تجمع در گوشه و کنار به تماشای این تعزیه می پردازند که لازم است مسئولان نیز فکری اساسی برای جای این تعزیه بزرگ برای سال های آتی نمایند.

تصاویر و فیلم زیر گوشه ای از برگزاری 118سال تعزیه بزرگ در شهرستان لنده است.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام
 
 
سیداسماعیل میری
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.