گروه: اخبار استان خبر: 110985 / تاریخ انتشار : 1397/7/2 ساعت : 11:07
کاسبان تروریسم؛

سلبریتی های کاسب به دنبال چه چیزی هستند؟/از دلسوزی برای فقرا تا امنیتی که قربانی کردند+تصاویر

سلبریتی هایی که تا دیروز می گفتند چرا خودمان را خرج سوریه و عراق کنیم، امروز می گویند " این بود آن امنیتی که می گفتید "؛ این حرف نشان از آن دارد که این افراد همچنان قصد ریختن آب در آسیاب دشمن را دارند و خیال ندارند از موضع گیری های خود عقب نشینی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حتما شما هم کلمه سلبریتی را زیاد  شنیده‌اید و کنجکاو هستید بدانید معنای دقیق آن چیست و اصلا چرا به برخی از افراد، سلبریتی می‌گویند؟

اگر توجه کرده باشید، این لقب، هم می‌تواند به یک سیاست‌مدار، هم به یک مدل لباس و یا یک هنرپیشه داده شود، پس نقطه مشترک این سه  فرد چیست که هر سه را جزء سلبریتی‌ها قرار می‌دهد؟

 

سلبریتی بودن در واقع یک شغل خاص و یا ویژه نیست. سلبریتی در لغت به معنی ستاره و یا یک فرد مشهور است، که دارای شخصیت و چهره ای محبوب و پرطرفدار است، البته ستاره ها این سلبریتی شدن را بیشتر مدیون رسانه ها هستند که آنان را به دنیا شناساندند، به هرحال معنای سلبریتی هرچه که باشد و فرد سلبریتی هر کسی باشد مردم دنیا حضور آنها را در محافل و مجالس گوناگون از منظر سبک لباس پوشیدن، مدل آرایش، مدل مو و غیره می بینند.

 
 

 اما برخی دیگر از این سلبریتی ها که شب و روز در ویلای های شمال به مسافرت و ریخت و پاش و خوش گذرانی می پردازند، در صحفه شخصی خود اینگونه پست می گذراند، پول هایی که مسئولین به صورت  بیهوده برای مسافرت خرج می کنید، صرف کمک به فقرا و نیازمندان کنید تا در کار خیر سهیم شوید. این حرکت بیشتر شبیه به یک خیمه شب بازی است که این سلبریتی های خیمه شب باز به راه می اندازند و می خواهند افکار عمومی مردم را به سمت خود سوق داده و اینگونه ظاهر شوند که ما به فکر قشر فقیر و مستضعف جامعه هستیم.

باید گفت که این حنا حتی دیگر برای افراد عادی جامعه که خیلی از فضای مجازی سر در نمی آوردند رنگی ندارد و بهتر است که بیشتر از این خود را مضحکه جامعه نکنند و به فکر خود باشند که این بازی را به اتمام رسانده و در گوشه ای به گذر عمر بپردازند. این ماجرا یک طرف ماجرا است و طرف دیگر داستان این است که برخی از این سلبریتی ها به سخره گرفتن مراسمات مذهبی و اعتقادی مانند ایام سوگواری محرم می پردازند و اینگونه بیان می کنند که ما باید روشن فکر باشیم تا بتوانیم در جامعه پیشرفت داشته باشیم. اینان حتی نمیتوانند ادای روشنفکری را انجام دهند چه برسد با اینکه بخواهند خودِ روشنفکر باشند که در ادامه این اراجیفشان می گویند: نباید برای اتفاقی که 1400 سال پیش رخ داده است بر سر و سینه بزنیم و عزاداری کنیم.

 

 

یکی دیگر از مسائلی که امروز به عینه دیده می شود این است که این افراد در سال های اخیر و به شکل های گوناگون به مسائلی مانند حضور نیروهای ایرانی در سوریه اعتراض می کردند و استدلال آن ها این بود که به جای خرج کردن این پول ها در عراق و سوریه و یمن و لبنان، بهتر است به فکر مردم کشور خودمان باشیم.
 
 
این که خیال کنیم این موضع گیری ها از روی عدم آگاهی کافی است، سخت در اشتباه هستیم چرا که ان ها خود بهتر می دانند چه زمانی و درباره چه مسائلی حرف بزنند، آن هم حرف هایی که بعضا ساختار شکننانه بوده و وقتی به عمق آن برویم می بینیم که حتی امنیت ملی را به خطر می اندازند.
 
 
اتفاق تلخی که روز 31 شهریور امسال در اهواز افتاد یک بار دیگر این موضوع را تقویت می کند که حضور نیروهای ایرانی و مدافعان حرم در کشورهای سوریه و عراق و نبرد با تروریست ها به چه دلیل است و این موضوع را هر کسی می تواند در ذهن خود تجزیه و تحلیل کند و به یک نتیجه مشخص برسد اما به نظر می رسد این افراد همچنان قصد گرفتن ماهی از آب گل آلود را دارند.
 
سلبریتی هایی که تا دیروز می گفتند چرا خودمان را خرج سوریه و عراق کنیم، امروز می گویند " این بود آن امنیتی که می گفتید "؛ این حرف نشان از آن دارد که این افراد همچنان قصد ریختن آب در آسیاب دشمن را دارند و خیال ندارند از موضع گیری های خود عقب نشینی کنند و مشخص نیست تا کی باید این طور به این موضع گیری ها ادامه دهند و کسی متعرض آن ها نشود.
 
 
در همین چارچوب، پس از انتشار خبر اعدام سه تروریست عضو گروهک تروریستی، برخی سلبریتی‌ها از جمله آناهیتا همتی با انتشار پستی در صفحه شخصی خود اعدام را محکوم، قوانین جمهوری اسلامی ایران را عقب افتاده و اعدام تروریست‌ها را تسلیت گفت. مهناز افشار و رضا رفیعی هم در صفحات خود واکنش‌های مشابهی را علیه اعدام این تروریست‌های وابسته غرب نشان دادند.
 
 
هر چند برخی از این افراد با فشار افکار عمومی، مدعی بی‌اطلاعی شده و با یک پوزش و عذرخواهی از زیر بار قبول مسئولیت تبلیغات منفی خود شانه خالی می‌کنند و جوابگوی عملکرد و تبعات امنیتی و اجتماعی اظهاراتشان در این مسیر نیستند.
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ح ع
1397/7/2 - 11:56
به سلبریتی های محترم پیشنهاد می کنیم گاهی در خلوت تنهایی فکر کنن که "اگر رسانه ای در اختیار نبود و حمایت کسانی که اونارو را ابزار قرار دادن" واقعا از خودشون چی داشتن؟!!!
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.