گروه: اخبار استان خبر: 110965 / تاریخ انتشار : 1397/6/29 ساعت : 16:14
خطیب جمعه سی سخت در جمع عزاداران روز عاشورا؛

امام حسین (ع)اجازه نداد ویروس فساد جامعه اش را به بطلان بکشاند/یکی از پیام های بزرگ عاشورا حفظ حجاب و عفاف بوده است

حجت الاسلام مصباح نژاد در جمع عزاداران وز عاشورا در سی سخت، با بیان اینکه حسین(ع) وارث همه انبیاست و وارث شجاعت، علم، عصمت و عرفان پدر است، گفت: ما باید دلیل حماسه عاشورا را متوجه شویم، امام دین خدا را احیا کرد، هم دین را زنده کرد هم انسان های دین دار را زنده کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ ظهر امروز، خطیب جمعه شهر سی سخت در سخنرانی روز عاشورا در جمع عزاداران حسینی با آرزوی قبولی عزاداری ها گفت: عشق به امام حسین(ع) به معنی عشق به همه مقدسات و خوبی هاست.
 

 

حجت الاسلام مصباح نژاد با بیان اینکه حسین(ع) وارث همه انبیاست و وارث شجاعت، علم، عصمت و عرفان پدر است، گفت: ما باید دلیل حماسه عاشورا را متوجه شویم، امام دین خدا را احیا کرد، هم دین را زنده کرد هم انسان های دین دار را زنده کرد.

 

وی افزود: امروز شما جوانان می توانید از این جلسه بزرگ مدد بگیرید و باید از این فرصت بزرگ نهایت استفاده را ببرید و به خدا نزدیک شوید.

 

امام جمعه شهر سی سخت گفت: امام حسین (ع)اجازه نداد ویروس فساد جامعه اش را به بطلان بکشد، امروز شما باید از جامعه خود، از جامعه حسینی صیانت کنید، اجازه ندهیم مواد مخدر، رشد روز افزون گرایش به طلاق افزایش پیدا کند، امام حسین (ع)از حق مردم صیانت کرد.


 

مصباح نژاد خطاب به فعالین در فضای مجازی گفت: سعی کنید با فعالیت خود آبروی مومن و هر انسانی را خدشه دار نکنید و به کسی تهمت نزنید و آخرت خود را از بین نبرید.

 

وی خطاب به زنان و دختران شهر سی سخت با بیان اینکه عفاف و حجاب نشانه دین داری است، گفت: آفرین بر شما که حجابتان نشان دهنده عفاف و پاکدامنی شماست و یکی از درس های عاشورا حفظ حجاب بوده است و اقامه نماز ، همچنین زنده نگه داشتن امر به معروف و نهی از منکر.


 

خطیب جمعه شهر سی سخت با اشاره به لزوم توجه به فقرا گفت: نباید از فقرا غافل شویم و آنها را از یاد ببریم چرا که لطف و مغفرت الهی در گروی توجه به ضعیفان و فقراست.

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.