گروه: اخبار استان خبر: 110963 / تاریخ انتشار : 1397/6/29 ساعت : 16:32
گزارش متفاوت خبر لنده از روز عاشورا :

لبیک یا حسین عزاداران لنده ای در یوم الحسین(ع) روز عاشورا+تصاویرو فیلم

ما میراث‌داران فرهنگ تاریخی عاشورا هستیم، این بار اگر عاشورای دوباره‌ای برپا شود فرزندان خمینی کبیر اجازه نخواهند داد حسینی به مسلخ برود، خیمه‌هایی سوزان شود و سری چهل منزل طی طریق کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به  نقل از خبرلنده، امروز روز عظمت عاشوراییان است، نسل پنجمی‌های انقلاب از همه چیز گذشته‌اند انگار از پدران خودشان در این مسیر ثابت‌قدم‌ترند و قبل از رسیدن به دهه اول زندگی برای نبرد عظیم عاشورایی آماده می‌شوند.

 

 

امروز و در روز عاشورا، خیابان های شهرلنده میعادگاه همیشگی عزاداران سرور و سالار شهیدان، غرق در شور حسینی بود. قافله‌های عزاداری از نقاط مختلف شهر لنده به صورت دستجات عزاداری برابر رسم چندین ساله خود به سمت گلزار شهدای شهرلنده حرکت کردند و در سوگ حسین گِل عزای پسر فاطمه بر سر می‌مالند و اشک می‌ریزند، امروز یک عالم عزادار حسین است و برای آن شهید در خون غلتیده خون گریه می‌کند.

 

 

فرهنگ حسین نسل به نسل، سینه به سینه و قلب به قلب منتقل می‌شود، امروز حسین(ع) پرچم‌دارانی از نسل چهارم و پنجم انقلابی دارد که فرزند حسین برپا کرده، نسل چهارم انقلاب اسلامی پا به پای نسل اولی‌ها در قافله رزمندگان اسلام پرچم می‌زنند تا به حسین بگویند ما در همه حال راهت را ادامه می‌دهیم.

 

امروز همه آمدند از آن پیرمردی که به تازگی سکته کرده تا ان پیرزنی که با عصا لنگ لنگان قدمی بر میداشت و آن مادر و فرزندانی که با پای برهنه مسیر عاشقی و عشق به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را در یوم الحسین(ع) طی کردند.

 

 

در این بین نیز ساقیانی که به عشق علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس(ع) با شربت و آب وجود نازنین عزاداران حسینی را گوارا می کردند سنگ تمام گذاشتند و معنی سقای دشت کربلا را در عمل به تصویر کشیدند.

 

 

پیرمردی نیز از همان صبح با عینک های دوربین و عصای در دست چشم انتظار آمدن هیئت های عزاداری بود و در کنارش جوانانی نیز در یکی از موکب های پذیرایی که به نسبت سال گذشته نیز دو چندان شده بودند از مردم پذیرایی می کردند.

 

 

امروز آن مرد جوان یخ در بهشت فروش هم به نیت گوارا کردن کام عزاداران حسینی نیز یخ در بهشت صلواتی به مردم می داد و می گفت: بنوش به یاد حسین(ع).

 

 

مادرانی با اشک های گریان گهواره ای را بر روی سر خود می چرخاند و در رثای شش ماهه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به سر و سینه می زد.

 

 

در گوشه ای دیگر وقتی هیئت عزاداری امام حسن مجبتی (ع) به سمت گلزار شهدا در حرکت بود امسال هم همانند سال های گذشته با تعزیه همراه عزاداران تعزیه به اسارت رفتن کاروان کربلا را به تصویر می کشید و مادران حاضر در کنار و اطراف نیز به سرو سینه می زدند و اشک ماتم می ریختند.

 

 

نیروی های نظامی و انتظامی، اورژانس115 و آتش نشانی امروز نیز در کار سایر نیروهای مردمی برای حفظ و تامین امنیت عزاداران حسینی نیز سنگ تمام گذاشتند.

 

 

درکنار این همه خوبی و عزاداری برای سیدالشهدا(ع) امروز عده ای دیگر خدمتی مضاعف تر از عزاداری انجام داده و اقدام به جمع آوری زباله ها و لیوان های یکبار مصرف کردند که انصافاً یک حرکت ارزشمند فرهنگی بسیار زیبا را رقم زدند.

 

 

در پایان اجتماع عظیم عاشورایی مردم شهرستان لنده نماز ظهر عاشورا نیز در مسجد جامع صاحب الزمان(عج) به امامت امام جمعه لنده اقامه شده است.

 

 

گزارش و عکس: زینب جعفری-سیداسماعیل میری

 
 
ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.