گروه: اخبار استان خبر: 110936 / تاریخ انتشار : 1397/6/28 ساعت : 14:27

نداشتن شبکه توزیع هماهنگ محتوایی مناسب در اینستاگرام/کوچ پاییزه کابران اینستاگرامی کهگیلویه و بویراحمد

طبق برخی آمارهای غیر رسمی ورود به اینستاگرام در بین دانش آموزان استان از ابتدای فصل تابستان با رشد حداقل 38 درصدی روبرو شد که در نوع خود جالب توجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، محمود محمدی - در نوشتار قبلی به ضعف اساسی مصرف کنندگی در حوزه فضای مجازی در یکی از شبکه های اجتماعی رایج استان پرداختیم که با واکنش های مختلفی روبرو شد.

 

اما آنچه اساسا مسیر و رویکرد را مشخص می کند این است که به راهکارهای معرفی شده چقدر پای بندیم و اساسا چه نهادهایی متولی اجرای آن هستند؟

 

در این نوشتار به یک ضعف عمده اشاره می کنیم که متولیان امر و حتی تولیدکنندگان این عرصه شاید کمتر به آن توجه می کنند. در استان ما شبکه های اجتماعی مختلفی از بومی و غیربومی در حال فعالیت هستند و شاید تنها اشاره ای کوچک کافیست تا بدانیم در چه وضعیتی از حیث جغرافیای جمعیتی شبکه های اجتماعی قرار داریم.

 

در شبکه اجتماعی مانند سروش کانالی تحت عنوان حضرت عشق متلعق به استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ظرفیتی معادل 80 کا ممبر مخاطبی دارد که تنوع جمعیتی استانی و فرا استانی دارد.

 

یا در دیگر شبکه های اجتماعی غیربومی استانی نیز ظرفیت های متفاوتی از این قبیل وجود دارد.

اما چرا براستی این شبکه ها از حیث توزیعی در موضوعات مختلف بکارگیری نمی شود تا اعتلای نام کهگیلویه و بویراحمد و محرومیت آن را صدا بزند؟ نکته ایست که باید صاحبان این شبکه های توزیعی به آن پاسخ دهند.

 

شاید یکی از عمده دلایل این موضوع، نداشتن سیستم تولید محتوای مناسب باشد که هم اکنون صاحبان شبکه های توزیعی در کهگیلویه و بویراحمد خود نیز بعنوان تامین کنندگان برآمده اند. در واقع تولید کننده و توزیع کننده یکی شده است!

 


قاعدتا این رویکر باعث گرفتن انرژی زیادی از صاحبان این دو شبکه خواهد شد.

با فرا رسیدن فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها کوچ زمانی کهگیلویه و بویراحمدی ها از اینستاگرام شکل گرفته است.

 

شاید روبرو شدن با تصاویری که حکایت از خداحافظی صاحبان پیج های مذکور می دهد خود نمونه قابل توجهی باشد و تاییدی مدعای ما باشد.

طبق برخی آمارهای غیر رسمی ورود به اینستاگرام در بین دانش آموزان استان از ابتدای فصل تابستان با رشد حداقل 38 درصدی روبرو شد که در نوع خود جالب توجه است.

 

 

این رشد بی سابقه در برخی موضوعات خود باعث قبح زدایی شد که موضوع جالبی برای تحقیق بشمار می رود. در ساده ترین دلیل برای بررسی این موضوع؛ نکته جالبی برای ما نمایان می شود و آن اینکه کار آموزش و پرورش استان از مهرماه سال جاری باید شدت گیرد. این کار سخت با هدف کنترل تلاطم های منفی و هدایت این بستر به نقطه ای قابل بهره برداری مورد توجه است.

 

 

اما بهرحال این خداحافظی شکل گرفته است و جالب است بدانید طبق یه آمار غیر رسمی افراد زیر 18 سال در استان 48 درصد از صاحبان پیج های اینستاگرامی را تشکیل می دهند!

 

اما دو داروی موقت برای حل این موضوع وجود دارد؛ 1.تزریق دوره های آموزشی سواد فضای مجازی به مدارس استان و همچنین 2.همراهی والدین با کودکان و نوجوانان جهت استفاده موثر از فضای مجازی.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.