گروه: اخبار استان خبر: 110863 / تاریخ انتشار : 1397/6/26 ساعت : 11:30
در همایش پدافند غیرعامل مطرح شد؛

انتقاد معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی از نادیده گرفتن زحمات اورژانس در سانحه هوایی/سبز:سوله بحران یک نیاز جدی در استان است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: اورزانس در سانحه هوایی تا لحظات آخر پای کار بود اما دریغ از اینکه یک تشکر شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشگی استان در همایش پدافند غیر عامل ضمن تبریک سالروز تاسیس اورژانس کشور گفت: هدف از این همایش ها این نیست که بازدهی صد درصد باشد اما قطعا انتظار داریم نسبت یه مقوله پدافند غیر عامل آگاهی لازم را داشته باشیم دیشب آماری گرفتم که در حوزه سلامت طرح هایی که در کشور در مقوله پدافند گنجانده می شود حداکثر ۳۹ درصد است و این یک واقعیت است.


جلال پورانفرد عنوان کرد: استانداردهای که  در بحث پدافند است و باید در پروژه ها در نظر گرفته شود شاید ملموس رعایت نشود اما می شود در ادارات پدافند غیر عامل را دید البته باید در زمینه پدافند غیر عامل در استان بسیار کار شود.

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این همایش  ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین ع گفت: اورژانس همیشه پای کار بوده است در اتفاق تلخ سانحه هوایی  تا لحظات آخر پای کار بودند و اما دریغ از یک تشکر که از این افراد داشته باشند و جوایز آن را افراد دیگری بردند اورژانس بدون هیج ادعایی در صحنه ها هستند.
وی بیان کرد: اشکال ندارد که سیستم امدادی دیده نشود اما فلان موسسه اقتصادی دیده می شود این جای تامل دارد در بحث زلزله همه پای کار بودند با وجود خطرات همان شب اول فوریت های پزشکی و اورژانس وارد عمل شدند و خانواده های خود را رها کردند کسی به فکر این نبود که خانواده چه می شود به فکر وطن و ارزش های جامعه و هم شهریان خود بودند.


غلام عباس سبز با اشاره به کارهای انجام شده در حوزه اورزانس استان گفت:برخی از استان ها هنوز پایگاه امدادی ندارند اما استان ما دو پایگاه هوایی دارد و  محدود استان هایی هستیم که دو پایگاه هوایی داریم و به دنبال راه اندازی سومین پایگاه هستیم.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: توسعه ناوگان زمینی را در برنامه داریم چند آمبولانس اضافه شده است و  بیش از ۱۰ پایگاه امداد در چند ماه گذشته افتتاح شده  استان ما یک استان صعب العبور است پدافند غیر عامل که زیاد از آن یاد نی شود اقدامات بیوتروریستی در سال های گذشته اتفاق افتاده است که به عنوان جنگ سخت از آن یاد می شود و  در کشورهای دیگر اتفاق افتاده است.


وی با اشاره به عملیات های بیوتروریستی در جنگ های سخت گفت: باید به این عوال توجه ویزه شود  با مواد سمی آشنایی لازم را داشته باشیم موادی که باعث ایجاد بیماری هایی از جمله سیاه زخم و آبله می شود  انسان همیشه از این بیماری ها وحشت داشته است و باید آرامش و خونسردی حفظ شود و بدانیم باید چیکار کنیم و در قبال همه شهروندان مسولیت داریم.


سبز عنوان کرد: ما در استان به یک  سوله بحران نیاز داریم  وقتی بحث درمان می شود علوم پزشکی تنهاست مخارج درمان زیاد است خدمات زلزله رایگان بود و نگذاشتیم سو تفاهم ایجاد شود
نیاز است به سوله بحران اجرایی شود اگر قرار است اتفاقی بیفتد و درمان رایگان شود بیمه ها نیز باید همکاری لازم را داشته باشند اگر اکنون برای چنین موضوعاتی فکری نکنیم ممکن است در زمان بروز یک اتفاق مشکلات زیادی ایجاد شود.

 
 
 
انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.