گروه: اخبار استان خبر: 110838 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 ساعت : 15:42

برگزاری سوگواره احلی من العسل در شهرستان بهمئی+تصاویر

سوگواره احلی من العسل بمناسبت روز حضرت قاسم بن حسن در شهرستان بهمئی برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛به مناسبت روز ششم محرم، روز حضرت قاسم(ع) شهید نوجوان کربلا همایش احلی من العسل در شهرستان بهمئی برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان در عزای حضرت قاسم بن حسن(ع) به سر و سینه زده و یاد این نوجوان با بصیرت دشت کربلا را زنده کردند و بر ادامه راه این شهید در بصیرت افزایی و ولایت مداری و حق شناسی تاکید کردند.

حجت الاسلام فرخی در این مراسم گفت: صحنه عاشورا مانند پرده ای است که همه جلوه های زیبایی در آن وجود دارد.

وی افزود: از امام که انسانی کامل است تا بلال حبشی که یک غلام بود، از پیرمردی چون حبیب بن مظاهر تا طفل شیرخواری چون علی اصغر در عرصه عاشورا حضور دارد.

این روحانی اعزامی از قم تصریح کرد: روز قیامت کسی از جامعه نیست که اعلام کند، الگویی برای ما در کربلا وجود نداشت.

حرکت قاسم بن الحسن(ع) در تبیین معرفت اسلامی باعث شد که در همین دوران ما در دفاع مقدس نوجوانان فراوانی پیدا شوند که حتی با دستکاری شناسنامه ها به جنگ بروند تا از مسیر شرف جا نمانند.

حجت الاسلام فرخی افزود:برای قرار گرفتن در مسیر زندگی انسانی، قدم گذاشتن در مسیر ائمه اطهار علیهم السلام لازم و ضروری است.

وی با اشاره به داستان تاریخی ناپلئون و تصرف مصر، گفت:ناپلئون راه تسلط بر مسلمانان را  فاصله انداختن بین آنها و قرآن کریم می دانست.

حجت الاسلام فرخی تصریح کرد: دراین هیاهوی دنیا، هزاران حیوان درنده برای خروج جوانان و نوجوانان از مسیر اهل بیت در حال برنامه ریزی هستند.

وی در پایان سخنان خود گفت: باید نوجوانان خودشان را با قرآن و مسجد مانوس کنند.

تصاویر:

انتهای پیام/

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.