گروه: اخبار استان خبر: 110836 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 ساعت : 19:36

فیلم و عکس عزاداری های خود را برای صبح زاگرس ارسال کنید+جزییات

این روزها حسینیه ها و مساجد استان نیز سرشار از جوانان حسینی است که سیاه پوش هستند که شما می توانید تصاویر عزاداری های مسجد، حسینیه محله و روستای خود را برای ما ارسال کنید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروز ششم محرم است یعنی شش روز است که امام حسین ع به همراه یاران و خانواده ایشان در صحرای کربلا هستند و تشنگی را تحمل می کنند 6 روز است که مردم ایران و جهان اسلام به ویژه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد ندای لبیک یا حسین سر می دهند.

 

اگر مردم کوفه در حق امام حسین ع ظلم کردند و باعث شهادت مظلومانه ایشان و 72 تن از یارانشان شدند اما اکنون آن حضرت در سراسر دنیا یارانی دارد که محرم و صفر را گرامی می دارند و در این دو ماه جشن و شادی را بر خود حرام می دانند.

 

10 روز اول محرم روزهایی است که مردم  جهان اسلام و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در مکان های مختلف از جمله حسینیه ها و مساجد بر سینه می زنند و برای مظلومیت آن حضرت گریه می کنند و با ندای لبیک یا حسین با آن حضرت تجدید پیمان و بیعت می کنند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز که 100 درصد شیعه است در این شب ها سیاه پوش است و هر روستا و محله ای با رسوماتی که دارند عزادارای می کنند که برخی از این رسم و رسومات قابل  توجه است  .

 

این روزها حسینیه ها و مساجد استان نیز سرشار از جوانان حسینی است که سیاه پوش هستند جوانان و مردم این استان که در مراسمات عزاداری این روزها شرکت می کنید می توانید تصاویر خود از عزاداری های مسجد، حسینیه محله و روستای خود را برای ما ارسال کنید که در این پایگاه خبری به اسم خودتان  و محله تان منتشر شود.

 

با گوشی هایی که در دست دارید از مراسم عزاداری های خود عکس و فیلم بگیرید و برای ما ارسال کنید.

 

تصاویر و فیلم های خود را می توانید به شماره 09397316574 ارسال کنید که در کمترین زمان در سایت منتشر شود لازم به یادآوری است که برای انتشار زیباتر تصاویر بهتر است که عکس ها به صورت افقی گرفته شوند و تعداد آن ها نیز بیشتر از 10 عدد باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.