گروه: اخبار استان خبر: 110835 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 ساعت : 12:57

رزمایش خدمت ،التیامی بر دردهای بی‌پایان مستضعفین/رویای حضور پزشکان بی منت در مناطق محروم گچساران+(تصاویرو فیلم)

حضور پزشک در روستاها و مناطق کم برخوردارو محروم، آن هم رایگان و آن هم در این برهه زمانی که اغلب افراد به فکر منافع خودشان بوده و چندان تمایلی به کار جهادی ندارند واقعا تحسین برانگیز است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،اردوهای جهادی که چند سالی است گستره زیادی پیدا کرده یکی از ساده ترین راه هایی است که پزشکان و متخصصان علم طبابت می توانند دین خودشان را در قبال مردمان بی بضاعت و مستضعف ادا کنند و یک گام، بالاتر از بقیه همکارانشان به افتخار خدمت به هم نوع نائل شوند.

حضور پزشک در روستاها و مناطق محروم و کم برخوردار، آن هم رایگان و آن هم در این برهه زمانی که اغلب افراد به فکر منافع خودشان بوده و چندان تمایلی به کار جهادی ندارند واقعا تحسین برانگیز است، زیرا با مشاهده مطب های بی شمار و پزشکانی که اغلب، سرشان به کار معالجه و مداوای پولی است، کمی عنوان "پزشک رایگان" عجیب به نظر می رسد!.

اما چند سالی است که به برکت اردوهای جهادی رویای حضور پزشکان بی منت در روستاها و مناطق محروم به حقیقت مبدل شده و پزشکان و پرستاران با حضور در اردوهای جهادی، وابستگی مالی را با شیرینی مداوای رایگان یک روستایی معاوضه می کنند.

غیرت پزشکی که از وقت و انرژی خود می گذرد و وارد روستاهای محروم می شود تا بیماران محرومی را مداوا کند، ستودنی است زیرا که می تواند در همان مطب شخصی اش به دنبال منافع مادی و جمع کردن پول و ثروت باشد.

این درحالی است که با مساعدت سازمان بسیج جامعه پزشکی ،شبکه بهداشت و درمان گچساران و نیز بهداری سپاه ناحیه گچساران تیم های درمانی جهادی در قالب رزمایش اقتدار عاشورایی برای ارائه خدمات رایگان پزشکی و بهداشتی به مناطق حاشیه‌ شهری ، روستاها و مناطق کم برخوردار اعزام می شوند.

رزمایش اقتدارعاشورایی با شعار خدمت بی‌منت، کمک و خدمات‌رسانی و حمایت از مناطق محروم به مدت 20روزاز9 تا 29شهریورماه اجرا خواهد شدکه علاوه برحضور تیم های جهادی در عرصه های عمرانی ، آبادانی و فرهنگی، تیم‌های جهادی پزشکی که متشکل از پزشک متخصص، عمومی، ماما، دندانپزشک، پرستار، مشاوره، کارشناسان بهداشت و تغذیه و داروخانه همراه با وسایل و تجهیزات موردنیاز نیزبرای ارائه خدمات به مناطق محروم اعزام خواهندشد.

خدمت‌رسانی به اقشار محروم جامعه در راستای محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت و بهداشت از اهداف اصلی برنامه‌های پیش رو است که از مهمترین اهداف بسیج جامعه پزشکی خدمت به مردم مناطق محروم و ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان است که با برنامه ریزی انجام شده در طول این مدت اجرایی خواهد شد.

البته شاید آن روز به زودی فرا می رسد که پزشکان و پرستاران زحمتکش منطقه همچون پزشکانی انگشت شمار که در برخی از اوقات سال بدون هیچ چشمداشتی در قالب اردوهای جهادی به بالین بیماران می شتابند و بخشی از اندوخته علمی خودشان را در جهت نجات انسانها قرار می دهند، بتوانند در این راستا قدم بردارند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.