گروه: اخبار استان خبر: 110808 / تاریخ انتشار : 1397/6/24 ساعت : 18:41

نقش بر آب شدن نقشه دشمنان برای کم رنگ کردن مراسمات محرم /پاتک عاشورائیان به عملیات روانی دشمن

فضای مجازی و پیام رسان های خارجی از یک ماه قبل با انتشار مطالب و تصاویر مختلف با عملیات روانی بر روی مردم سعی در کم رنگ نشان دادن محرم داشتند این درحالی است که این روزها مراسم عزاداری امام حسین (ع) پر شورتر از همیشه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حتما همه شما نیز جمله امام خمینی (ره) که فرمودند " این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است" را بارها شنیده اید اما شاید خیلی ها مثل من مفهوم این واژه را متوجه نشده اند و یا از خودشان نپرسیدند دلیل این سخن چه بوده است اما امروز بعد از 5 سال کار در فضای مجازی  وقتی این جمله را پشت ویترین یک مغازه دیدم مفهوم این جمله را متوجه شدم و می گویم واقعا همین گونه است و محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

 

همه ما روزانه ساعت های زیادی را در فضای مجازی و شبکه های پیام رسان داخلی و یا خارجی صرف می کنیم فضایی که انقدر در آن غرق شده ایم که به جزئی از زندگی ما تبدیل شده است و می توان گفت برخی از رفتارها و عکس العمل های روزانه ما متاثر از این فضاست.

 

 امروز پنجم محرم است همان ماهی که حتی افراد گناهکار نیز حرمت نگه می دارند  و کارهای خلاف و گناهشان را در این ماه تعطیل می کنند و این نشان می دهد که امام حسین(ع) و اصحاب پاک ایشان تا چه اندازه برای مردم ایران و جهان اسلام مهم است به همین خاطر اول محرم که می شود آن بچه شیرخوار به یاد حضرت علی اصغر  و زنان و مردان این استان و کشور سیاه پوش می شوند.

 

این در حالی است که بدخواهان در فضای مجازی از ماه ها قبل به شدت بر روی این مسئله کار می کردند که محرم را برای مردم ایران و استان کمرنگ نشان دهند و مردم را تشویق می کردند که در مراسمات عزاداری شرکت نکنند.

 دشمنان اسلام با انتشار تصاویر و کلیپ های  مختلف در فضای مجازی و پیام رسان های خارجی  سعی می کردند که محرم را کم رنگ نشان دهند اما مردم این استان و این کشور همچنان دوستدار امام حسین (ع) بوده و هستند و نقشه آنان نیز مثل همیشه نقش بر آب شد.

 

از طرف دیگر با انتشار مطالب مختلف و تصاویر افراد نیازمند نیز سعی دارند که نذورات انجام شده در این ماه را کم کنند انها با انجام عملیات روانی در فضای مجازی و در نظر گرفتن احساسات مردم سعی در این دارند که نذری دادن محرم را نیز کم رنگ کنند.

 

دشمنان انقلاب اسلامی ایران با انتشار تصاویری از نیازمندان مناطق مختلف جهان و مطالبی در خصوص اینکه به جای نذر کردن آن را برای نیازمندان هزینه کنید  و سایر مطالب مختلف سعی می کنند این سنت حسنه را از مردم بگیرند در حالی که نمی دانند همین فقرا هستند که نذری می دهند.

 

 آنها در مورد نذری ندادن مردم در محرم و شرکت نکردن در مراسمات عزادارای هر چقدر نقشه کشیدند نقش بر آب شد و اکنون پیاده روی اربعین را مد نظر قرار داده اند و روی این موضوع عملیات روانی گسترده در فضای مجازی ایجاد کرده اند مطالبی از جمله اینکه عرب ها به واسطه ایران پول دار شده اند و یا چرا پول خود را انجا هزینه کنید هزینه آن را برای نیازمندان صرف کنید.

 

این عملیات های روانی همچنان در فضای مجازی وجود دارد برخی از مخاطبان نیز آگاهی زیادی دارند و با جملاتی از جمله اینکه چرا فضای مجازی را به سمت کربلا برده اید چرا آنهایی که هر ساله نصفی از ایام سال را برای تفریح به کشورهای خارجی سفر می کنند  و میلیاردها پول از کشور خارج می شود را در نظر نمی گیرد و فقط کربلا را هدف قرار داده اید.

 

با وجود چنین عملیات های  روانی اما تاکنون موفق نشده اند و همه نقشه هایشان نقش بر آب شده است البته نیاز است که سواد رسانه ای و استفاده از فضای مجازی بیشتر به مردم آموزش داده شود که نیاز است دستگاه های فرهنگی در این زمینه بیشتر کار کنند.

 

مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) امسال نیز همچون سال های گذشته با حضور پر شور عاشقان حسینی برگزار می شود و تبلیغات فضای مجازی نتوانست مانع حضور مردم در حسینیه ها و مراسم عزاداری ها شود نذری های محرم نیز همچنان پا برجاست و پیاده روی اربعین ینز بهتر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.