گروه: اخبار استان خبر: 110797 / تاریخ انتشار : 1397/6/25 ساعت : 08:51

عدم نصب برچسب قیمت کالا؛ عامل سردرگمی مصرف کنندگان/نظارت قوی تر می تواند آشفتگی افزایش قیمت را مهار کند

برچسب قیمت ها از افزایش افسار گسیخته کالا ها و محصولات جلوگیری خواهد کرد و لازم است فروشندگان محصولات خود را با نصب برچسب قیمت به دست مصرف کنندگان برسانند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ محصولی که به دست مصرف کنندگان می رسد چند مرحله را باید طی کند، کارخانه محصول را تولید و با فروش به نمایندگی ها محصول را به دست مصرف کننده می رسانند.

این روند فروش، مزایا و ضررهایی دارد، از جمله مزایای آن راحتی در خرید برای مصرف کالاها توسط مصرف کننده و به دلیل تنوع و عرضه به مشتری سبب رقابت بین تولید کننده ها می شود و این رقابت منجر به افزایش کیفیت محصول می شود، از طرف دیگر اگر روند فروش از کارخانه تا مصرف کننده در چهار چوب قانون نباشد، ممکن است محصول با افزایش قیمت غیر قانونی همراه باشد یعنی دلالان متعدد با نفوذ به بازار در تعیین قیمت ها نقش داشته باشند.

 

در بازار باید نحوه عرضه و فروش محصولات تحت قانون ابلاغ شده توسط امور صنفی باشد، قیمت ابلاغی وسیله جلوگیری از سوء استفاده و افزایش قیمت ها و رضایت مصرف کننده است، در شرایطی که قیمت ها به دلیل افزایش تورم در جامعه قابل مشاهده است، ضرورت نصب برچسب قیمت های ابلاغی در مراکز خرید بیشتر وجود دارد.

 

در طی روزهای آینده با فرا رسیدن زمان تحصیل دانش آموزان و ضرورت خرید برای این قشر اعم از کیف و کفش و پوشاک و لوازم التحریر، فروشندگان طبق قانون باید با نصب برچسب قیمت های ابلاغی در محل کسب خود مردم را نسبت به قیمت ابلاغ شده توسط امور صنفی مطلع نمایند.

نصب برچسب قیمت ها به علت تعریف قانونی و کارشناسی برای فروش محصول، مانع از سوء استفاده از افزایش قیمت ها خواهد شد، از طرفی امور صنفی باید با بررسی همه اجناس قیمت های به روز را  در اختیار فروشندگان قرار دهند تا بهانه ای برای افزیش قیمت ها صورت نگیرد.

 

بدیهی است اگر فروشنده ای برچسب قیمت کالا را نصب نکرد و محصول را با قیمت دلخواه خود برای افزایش سود به فروش رساند، فرد مذکور متخلف بوده و باید با او برخورد قانونی صورت گیرد، نحوه بررسی وضعیت تخلفات بازار توسط بازرسان تعزیرات صورت می گیرد و آنها باید به منظور کنترل بازار، خواسته ها و نظرات مردمی را مورد بررسی قرار دهند و نظارت کافی بر بازار داشته باشند.

 

در  پایان باید اشاره کرد مجموعه ای از عوامل سبب کنترل بازار می شود، یعنی نصب برچسب قیمت ها، کنترل و نظارت بر بازار و خرید اجناس توسط مردم از فروشگاه های یا مراکز خرید که  اجناس دارای برچسب قیمت باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.