گروه: اخبار استان خبر: 110768 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 15:37

تصاویر/همایش شیرخوارگان حسینی در گچساران

اینجا امروز صحبت از آبروداری است، آبروی فرزندان و دردانه هایی که قرار است نذر علی اصغر (ع) بشوند و شفاعت مادران و پدرانشان را بکنند وامروز اینجا صحبت از دست های کوچکی است که قرار است گره های بزرگی را باز کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،اینجا حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج ، همایش شیرخوارگان حسینی است. همایشی که چندین سال است برگزار می شود و هرسال هم به تعداد شرکت کنندگان این همایش اضافه می شود.

امروز اولین جمعه ماه محرم است، روزی که خیلی از مادران از سال پیش منتظر این روز بودند تا به همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی بیایند و فرزندشان را بیمه حضرت علی اصغر علیه السلام کنند.حاضرین این همایش بزرگ فرزندان شیرخواره به همراه مادرانشان هستند که هرکدام به یک دلیل به این همایش آمده اند، با کودک شش‌ماهه دشت کربلا هم‌نوا شوند.

 لبیک یا حسین علیه السلام ، لبیک یا زینب سلام الله علیها  ولبیک یا علی اصغرعلیه السلام . فقط باید بود و شنید تا معنی این لبیک گفتن ها را فهمید، ای کاش می شد حال این مادران، صداهایشان، ناله ها و زجه هایشان را ضمیمه این کلمات کرد آن وقت دیگر لازم نبود حرفی زد، التماس ها و ناله ها در خودشان یک دنیا حرف دارند.

 

با اینکه برنامه از ساعت 9:30 آغاز شده بود اما خیلی زودتر مادران به همراه فرزندانشان راهی حسینه ثارالله کانون جوانان بسیج گچساران شدند درحالی که برتن این دردانه ها لباس سبز پوشانده شده بود و وقتی به حسینیه می رسیدی انگار به کربلا رسیده ای.

اینجا امروز صحبت از آبروداری است، آبروی فرزندان و دردانه هایی که قرار است نذر علی اصغر (ع) بشوند و شفاعت مادران و پدرانشان را بکنند. امروز اینجا صحبت از دست های کوچکی است که قرار است گره های بزرگی را باز کنند.

امروز، اینجا بچه ها شفاعت بزرگترها را می کنند و مادران، فرزندان خود را واسطه کرده اند تا حضرت رباب (س) نیم نگاهی بهشان بیاندازد،مگر می شود که حضرت رباب (س)، حضرت علی اصغر (ع) و آقا امام حسین(ع) این عجز و لابه ها را بشنوند و کاری نکنند. محال است.

غوغای عجیبی در حسینه ثارالله برپاشده هرکسی در هرجایی از اینجا که ایستاده دستش را بالابرده و درحال گریه و زاری و عجز و لابه به درگاه باری تعالی است.

التماس دعا

 

 
 
 
 
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.