گروه: اخبار استان خبر: 110767 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 14:38
خطبه های نماز جمعه این هفته کهگیلویه وبویراحمد:

اقتدارو اشراف اطلاعاتی سپاه در برخود هرگونه تهدید ملی/دولت به فکر معیشت خانوادها باشد/اهداف عالی نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای افزایش قدرت منطقه ای

آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

امام جمعه موقت یاسوج: انگلستان خبیث پدید آورنده شجره خبیثه ال سعود بود/امروز جهان تشیع باید متحد تر از گذشته

حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم در خطبه های اولین جمعه ماه محرم الحرام مرکز استان ابراز کرد:ماه محرم ماهی برای معرفت و رسیدن به حق است وباید دانست این ماه می تواند انسان را ازگمراهی نجات دهد.
خطیب موقت جمعه مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد به غیبت کردن در برخی از مناسبت هامردمی در بین مردم اشاره کرد و ادامه داد:غیبت گناهی بس نابخشودنی است و کسانی که در بین کرد عیب کردم را می گویند خودشان هم درامان نیستند.
حجت الاسلام موسوی اعظم با بیان اینکه اولین گروهی که وارد جهنم می شوند غیبت کنندگان هستند گفت:متاسفانه امروز غیبت نقل مناسبت های ما شده است.
موسوی اعظم در خطبه های دوم نماز جمعه مرکز استان گفت:بارها مطالبی شنیده شده که کذب ان بعدا مشخص می شود و نباید با نقشه دشمن زود خود را ببازیم.
امام جمعه موقت یاسوج به مناسبت های مهم اشاره کرد و تصریح کرد:همین واهابی های خبیث و خیانت کار ۹۰سال پیش به عراق حمله کردند و قصد داشتند قبور برخی از ائمه را تخریب و اینجا بود که شیعیان مسلح شدند و انان را تار و مار کردند.
موسوی اعظم ادامه داد:لبنان می خواستند قبر مطهر پیامبر اکرم را نیز تخریب کنند که با اختلاف انگلیس روباه روبه شدند که یکی از این دلایل بقای عمر کشور خبیث ال سعود بود.
وی در ادامه گفت:امروز این خبیثان خیانتکار تکیه گاهها و مراسمات امام حسین را به آتش می کشند و اینجاست که شیعه باید قد علم کنند.
خطیب جمعه یاسوج تاکیدکرد:به برخی مشکلات استانی از جمله تصادفات درون شهری و برون شهری است که امروز باید به قانون عمل کنیم.
خطیب جمعه مرکز استان تصریح کرد:امروز بیشتر تصادفات و فوتی ها در بین جوانان است و باید این موضوع را به صورت کارشناسی حل کرد.
 
 حجت الاسلام موسوی اعظم گفت:سبد الشهدا برای بقای اسلام و زنده نگه داشتن دین پیامبر اسلام قیام کرد و تمام زندگی اش را فدای اسلام کرد.

 

********

 

امام جمعه  لنده:  اقتدارو اشراف اطلاعاتی سپاه در برخود هرگونه تهدید ملی

خطیب جمعه شهرستان لنده گفت: حمله موشکی سپاه پاسداران در هدف قرار دادن مواضع دشمن نشان دهنده اشراف دقیق اطلاعاتی و قدرت برتر در برخورد قاطع با دشمن بوده است.

 

 حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با تسلیت ماه محرم و ضرورت برپایی مجالس عزاداری گفت: ماه محرم ماه شناخت حرکت و نهضت عاشورا است و سینه زدن و لباس مشکی پوشیدن به تنهایی کافی نیست.

وی افزود: ذوب شدن در ولایت و شناخت جایگاه ولایت فقیه از مهمترین مباحثی است که در این ماه باید صورت گیرد.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد: حادثه عاشورا نشان داد که باید در مقابل دشمنان باید ایستادگی کنند حتی اگر در سخت ترین شرایط قراربگیریم باید مقاومت کنیم.

وی تاکیدکرد: ملت ایران با وجود همه تحریم ها و محدودیت ها و تحمل فشار ها از جانب دشمن هر گز زیر بار حرف زور نرفته است.

محمودی اصل اظهارکرد: نباید هدف و راه را گم کرد چرا که نعمت ولایت فقیه و اقتدار ایران اسلامی مرهون روحیه انقلابی برگفته از نهضت عاشورا است.

خطیب جمعه لنده گفت: باید برای پیشگیری از انحطاط جامعه تلاش کرد، مبارزه با کسانی که برای رسیدن به منافع خودشان فرهنگ عاشورا را تحریف می کنند یک امر ضروری است و لازمه آن درک صحیح فرهنگ و نهضت عاشورا است.

وی خاطر نشان کرد: همایش شیرخوارگان یک فرهنگ ناب در جهت تربیت نسلی حسینی و تربیت سربازان مهدوی است که برای آینده این انقلاب مهم و ضروری است.

محمودی اصل گفت: نذورات مردمی نباید به عاشورا و تاسوعا خلاصه شود و باید در این ده روز صورت گیرد و اگر کسی نذری دارد در همین چند روز باید صورت گیرد که اسراف صورت نگیرد.

وی گفت: نماز ظهر عاشورا، یک حرکت مهم است که باید بحث نماز ظهر به درستی صورت گیرد و امیدواریم امسال تجمع نمازگذاران در ظهرعاشورا به صورت هماهنگ صورت گیرد.

وی از مسئولان کشور خواست تا در شرایط به وجود مراعات اقشار محروم را داشته باشند و قدرت خرید آنان نیز توجه داشته باشند.

محمودی اصل گفت:  سبد خانوارهای کم شده است و سطح درآمدی آنان نیز بسیار کاهش یافته شده است بلکه دولت باید از درامدهای مازاد خود برای باز توزیع این درامدهای اضافی باید کاری مهم کند همین اقدام باعث کاهش اعتماد عمومی می شود.

وی در ادامه به نشست مهم سه جانبه تهران،ایران وروسیه اشاره کرد وگفت: این نشست دارای مهمترین اثرات در سطح بین المللی بود که به درستی برای رفع مشکلات منطقه صورت گرفته است و برای حضور امریکا در منطقه مخالفت شدید شد که بحران سوریه را خود کشورهای منطقه رفع کنند و این پیام نیز به غرب صادر شد.

امام جمعه لنده گفت: ثمرات مهم این نشست انزوای تاریخی صهیونسیست ها بود که داعش به دنبال حذف حضور مشتساری ایران در منطقه بودند ولی ایران بااقتدار این حضور را ایجاد کرد ولی در عوض شاهد سالروز جنایات صبر و شکیلا هستیم.

وی حذف دلار را از مهمترین اقدامات هر سه کشور دانست و گفت : امیدواریم با حذف دلار از معادلات این سه کشور شاهد رشد سطح درآمدی مردم باشیم.

خطیب جمعه لنده گفت:در ماه های گذشته کومله دومکرات مرتب تعرض می کردند و به پاسگاه های مرزی ما تجاوز می کردند و این مهم و بی مسئولتی انان باعث شد که سپاه اقدام به حمله موشکی براساس اشراف اطلاعاتی و شلیک موشک ها کاملا دقیق بود صورت گیرد.

وی گفت: اگر تروریست ها به خصوص کومله دومکرات ها و منافقین و یا هر تروریستی و حامی ترویستی بخواهد کوچکترین تعرضی کند در کمترین زمان ممکن پاسخ کوبنده در یافت خواهندکرد.

 

 

********

 

امام جمعه گچساران:اگر به درس ها وعبرت های عاشورایی درست عمل می کردیم امروز شاهد این همه پارتی بازی نبودیم

حجت الاسلام سید امین الله حجازی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان گچساران با تسلیت ایام ماه محرم و توصیه و دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا راه رسیدن به سعادت است.
وی با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر افزود: آن چیزی که امام حسین (ع) برای آن به شهادت رسید این بود که همه نسبت به یکدیگر احساس تکلیف نمایند.
امام جمعه گچساران ادامه داد: هر زن و مرد مسلمانی در جامعه اسلامی نسبت به یکدیگر وظیفه دارد که دیگری را از منکرات نهی نماید و چنین جامعه‌ای را خداوند مورد رحمت و لطف خود قرار می‌دهد.
حجازی تصریح کرد: اینکه شاهد مشکلاتی همچون بی‌عدالتی در جامعه هستیم به دلیل ترک امر به معروف و نهی از منکر است و جامعه دینی مشکلاتش به دلیل ترک امر به معروف و نهی از منکر است.
خطیب جمعه گچساران اذعان کرد: در جامعه اسلامی هیچ فردی نباید نسبت به دیگری بی‌تفاوت باشد و این دستور خداوند است و اگر در جامعه اسلامی به دستورات خداوند عمل کردیم دیگر شاهد این نخواهیم بود مسلمانی شام شب نداشته باشد یا دیگری توان مالی برای درمانش را نداشته باشد.
وی ابراز کرد: ما اگر آن روز در کربلا نبودیم اما امروز که هستیم و باید براساس راه امام حسین(ع) عمل نماییم که اگر چنین کردیم شاهد پارتی بازی‌ها و بی‌عدالتی‌ها نخواهیم بود.
امام جمعه گچساران بیان کرد: اگر ملت و دولت دست به دست هم بدهند و در میدان عمل به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر عمل نمایند دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نخواهیم شد.
حجازی با بیان اینکه کربلا و محرم نشان داد کدام صف، صف حق است و کدام صف، صف باطل خاطرنشان کرد: محرم راه پیروزی بر سرنیزه راه آموخت و اهل حق باید تلاش کنند.
وی ادامه داد: در عاشورا مرز حق و باطل مشخص شد و اگر کسی در حالت تردید قرار دارد خودش مقصر است و اگر بتوانیم بصیرت در جامعه نهادینه نماییم دیگر شاهد مشکلات در کشور نخواهیم بود.
امام جمعه گچساران افزود: علت امروز مشکلات عمل نکردن به امر به معروف و نهی از منکر و اجرایی نکردن دستورات به منصب جایگاه ولایت فقیه است.
حجازی ابراز کرد: هر چند برخی می‌گویند اما باید در عمل به دستورات مقام معظم رهبری عمل نماییم.
وی با تقدیر و تشکر از روحانیون، مداحان، خادمان هئیت‌های مذهبی در این ایام گفت: انشالله خداوند به شما توفیق دهد که بتوانید در این راه موفق باشید.
حجازی تصریح کرد: دشمن امروز بیکار ننشسته و هر روز به فکر توطئه جدیدی است و از سوی دیگر شاهد احتکار و گرانی‌ها در کشور هستیم.
امام جمعه گچساران با بیان اینکه چرا وضعیت پوشک بچه باید اینگونه باشد، خاطرنشان کرد: توصیه می‌کنیم با چنین افراد دزدی برخورد صورت بگیرد و آنها را رسوا کنید تا مردم بدانند نظام با کسی تعارف ندارد.

 

******

امام جمعه لیکک: حملات موشکی سپاه پاسداران امیدوار کننده و موفقیت آمیز بود


امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و توصیه نماز گزاران به تقوای الهی،به تبیین ارزش تقوا در زندگی انسان پرداخت.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در هر حوزه سیاسی ، فرهنگی،اجتماعی و یا اقتصادی مشکلی پیش آمد،قطعا و حکم یا احکامی از الهی در آنجا تعطیل شده است.
وی در ادامه به درس هایی از عاشورا اشاره کرد و گفت:برای رسیدن به خدا باید دنیا را سه طلاقه کرد که این حرکت در قیام عاشورا مشهود است و ازدواج با دنیا هم در رفتار لشکر مقابل امام حسین(ع) کاملا مشهود است.
امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:در حادثه خونین کربلا بزرگان زیادی بودند که به خاطر دنیاپرستی منفور عالم و آدم نا قیام قیامت شدند.
حجت الاسلام افروغی افزود:باید در شرایط کنونی وضعیت اقتصادی باید از خدا بترسیم و به همدیگر کنیم.
وی درس دیگر حادثه عاشورا را معاد یاوری عنوان کرد و گفت:امام حسین (ع)مرگ را یک معبر و گذرگاهی برای رسیدن به خوشی ها و نعمت های دائمی است.
حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد:قیام امام حسین(ع)چنان با عظمت است که خداوند برای حضور در آن هیچ محدودیتی قرار نداد.
وی افزود:چاقوکش،لات،قمارباز،مؤمن،گناهکار و همه اقشار جامعه هم در حسینیه ها در مراسم سوگواری اباعبدالله شرکت می کنند و هیچ محدودیتی ندارند.
امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:بعضی از شخصیت ها در برشی از تاریخ زندگی خود تصمیمی سرنوشت ساز گرفتند تا در تاریخ ماندگار شدند.
حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد:گروهی در حادثه عاشورا تعلل کردند و به صف امام نپیوستند، هر چند پشیمان شدند اما یک عمر پشیمانی و
تلاش آنها به اندازه یک ساعت در رکاب امام زمان بودن ارزشی ندارد.
وی گفت:در حال حاضر هم باید مراقب باشیم که سیاهی لشکر منحرفان و مخالفان ولایت نباشیم.
خطیب جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با اشاره به حمله موشکی سپاه پاسداران به حزب دموکرات و جبهه منافقان،گفت:این حمله موفقیت آمیز، امیدوار کننده بود که در کنار نمایش اقتدار نظامی، پیامدهای سیاسی دیگری هم برای دنیا داشت.
حجت الاسلام افروغی افزود:ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی ناشی از رانت های اطلاعاتی بود.
وی گفت:چگونه در چند دقیقه هزاران خودرو به فروش می رسد؟چه کسی این خودرو ها را خرید؟
امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:
دولت باید به همان اندازه که مردم لطف داشتند و صبر کردند به میدان بیاید،مجلس هم همینطور.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به اینکه هر جا لازم بود از خدمات دولت تقدیر کردیم، افزود:آلان هم از خدمات دولت تقدیر می کنیم.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.