گروه: اخبار استان خبر: 110766 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 20:32
استاد حوزه و دانشگاه:

تربیت نسلی حسینی برای فرهنگ مهدوی مهمترین وظیفه مادران عصر حاضر است/نقش بی بدیل زنان در دفاع مقدس

استاد حوزه و دانشگاه گفت: تربیت نسلی حسینی برای فرهنگ مهدوی مهمترین وظیفه مادران عصر حاضر است و باید با این روحیه فرزند تربیت کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛حجت الاسلام مهدیان با تسلیت ایام محرم به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت، گفت:مادر نقش و جایگاه ویژه ای در جامعه دارد ؛این نقش در اسلام و قرآن مقدس عنوان شده است و در آیات قرآن کریم به این اشاره شده است که بهشت زیر پای مادران است.

وی افزود:از ابتدای تاریخ تاکنون مادران و زنان زیادی بودند که در راستای ارتقای فرهنگ و اخلاق نقش آفرینی کردند و تاثیر مثبتی در جامعه داشتند.

این روحانی اعزامی از قم خاطرنشان کرد:زهیر بن قین از عثمانی مذهب ها بود که به صورت کلی با امام حسین(ع) مخالف بود ؛در مسیر سفر کربلا با کاروان امام همسفر شد اما با این وجود سعی می کرد طوری تنظیم کند که با کاروان ایشان در یک مکان اتراق نکنند.

وی افزود:اما نزدیکی کربلا این اتفاق رخ داد و امام حسین(ع) فرستاده ای به سمت زهیر رهسپار کرد، فرستاده به زهیر گفت که امام حسین(ع) از شما می خواهد که به دیدارشان بروید ؛زهیر که با همسرش بر روی سفره غذا بود نپذیرفت اما اصرار همسر ایشان باعث شد که سرنوشتش عوض شده، در مسیر امام و ولایت قرار گیرد و به درجه رفیع شهادت برسد.

حجت الاسلام مهدیان در ادامه با اشاره به نمونه های دیگری از تاثیرگذاری و نقش آفرینی بانوان، تصریح کرد: وقتی وهب شهید شد، لشکر دشمن سرش را از تن جدا کرده و به سمت مادرش پرتاب کردند تا با این کار روحیه سپاه امام حسین(ع) را تضعیف کنند اما مادر این شهید والامقام سر فرزندش را به سمت دشمن پرتاب کرد و گفت که چیزی که در راه خدا و امام دادم پس نمی گیرم.

وی افزود:زنان در خانواده نقش موثر و سازنده ای دارد که اگر به خوبی به وظایف خود عمل کنند می توانند جامعه را دگرگون کنند.

حجت الاسلام مهدیان تصریح کرد:بر اساس آیات و احادیث بهترین زنان کسانی هستند که بتوانند به بهترین شکل ممکن همسرداری کنند.

وی افزود:البته عده زیادی از مردم نقش همسرداری زن را با خانه داری و کارکردن در خانه اشتباه می گیرند ؛همسرداری به معنای پرورش و تربیت همسر است ، مانند همان کاری که همسر زهیر بن قین در حق ایشان کرد و سرنوشتش را تغییر داد.

این روحانی اعزامی از قم با اشاره به اینکه جهاد بر زنان واجب نیست، گفت: زنان به خاطر مسئولیت سنگین تربیت انسان ها که خود بهترین جهاد است، از جهاد معاف شدند.

 حجت الاسلام مهدیان در پایان سخنان خود از زنان و مادران خواست تا به بهترین شیوه ممکن همسرداری و فرزند پروری کنند و خانواده خود را حسینی بار آورند.

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.