گروه: اخبار استان خبر: 110762 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 18:02
حال روز بلوارهای شهری:

هدر رفت بیت المال در نبود فرهنگ صحیح استفاده از چمن های شهری در یاسوج+ تصاویر

جمعه بازار یاسوج معمولا در روز های تعطیل مملو از جمعیت بوده و همین امر باعث شده است تا چمن های بلوار جنب جمعه بازار زیر پای رهگذران از بین برود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛ به نقل از چهارفصل ؛ شهر یاسوج یکی از  شهر های خوش آب و هوای کشور بوده که مرکزیت استان کهگیلویه و بویراحمد را نیز یدک می کشد و همین امر باعث شده است تا سالانه بر جمعیت این شهر افزوده شود.

یکی از مشکلاتی که همیشه شهر یاسوج با آن دست به گریبان می باشد راه رفتن مردم در چمن های شهر است که باید در مورد استفاده صحیح از آنها فرهنگ سازی عمیقی انجام گیرد .

 یکی از همین قبیل چمن ها که به طور کلی از بین رفته است ، چمن های بلوار جمعه بازار شهر یاسوج بوده ، و از مهم ترین دلایل از بین رفتن چمن های این بلوار را می تواند از رفت آمد بسیار کسانی که به جمعه بازار می رود دید .

 به دلیل اینکه بیشتر افرادی که وارد جمعه بازار می شود چه برای رفت آمد و چه برای استراحت مقطعی  در داخل این بلوار استراحت می کردند ، چمن این بلوار به کلی از بین رفته است.

 صرف از هدر رفت هزینه ای که برای چمن کاری این بلوار انجام گرفت ، با از بین رفتن چمن این بلوار باعث  بوجود آمدن نمای زشت از این بلوار پرتردد شهر یاسوج شده است.

حال می توان با چمن کاری دوباره و هزینه بسیار زیاد  این بلوار را از نو زیر کشت چمن برد ، که باز هم به مرور زمان و استفاده دوباره زیر پای کسانی که برای خرید به جمعه بازار نقل مکان می کنند ، چمن دوباره از بین می رود ، یا می تواند این بلوار را سنگ فرش و یا موزاییک نمود تا  هم به زیبای شهر کمک کرد و هم از هدر رفت دوباره بیت المال جلوگیری کرد .

به دلیل عدم فرهنگ سازی صحیح  در مورد استفاده از چمن های شهری شاهدآن هستیم که سالانه مقدار زیادی از وسعت این چمن های  از بین می رود و باعث بوجود آمدن نمای زشت از بلوارهای شهر یاسوج شده است.

یکی از راه حل های این موضوع را می توان در فرهنگ سازی از طریق رسانه های دانست تا مردم فرهنگ صحیح استفاده کردن از این چمن های را به مرور زمان یاد بگیرند.

 
 
 
 
 
/ انتهای پیام
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.