گروه: اخبار استان خبر: 110761 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 21:07
همزمان با سراسر کشور:

بغض مادران کهگیلویه وبویراحمدی درهمایش شیرخوارگان حسینی ترکید/کودکانی که به یاد طفل شش ماهه بر روی دست قرار گرفتند+تصاویر

نوای دلنشین لالایی حضرت علی اصغر طفل شش ماهه حضرت سیدالشهدا امروز و در نخستین جمعه از ماه محرم در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج همزمان با سراسر کشور طنین انداز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروز جمعه همزمان با سراسر کشور، نوای دلنشین لالایی حضرت علی اصغر طفل شش ماهه حضرت سیدالشهدا در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج همزمان با سراسر کشور طنین انداز شد.

گفتنی است امروز در سراسر استان چنین همایشی در صبح و عصر در حسینیه ها و مصلی های نماز جمعه استان برگزار می شود.

مراسم شیر خوارگان حسینی در حسینیه ثارالله یاسوج :

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

مراسم شیر خوارگان حسینی در بهمئی:

همایش شیرخوارگان حسینی  صبح امروز همزمان با سراسر کشور در شهرستان بهمئی برگزار شد.

 

این مراسم به همت هیئت رزمندگان اسلام،حوزه مقاومت بسیج خواهران و هیئت عترت خواهران شهرستان در مصلای شهر لیکک برگزار شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

مراسم شیر خوارگان حسینی در گچساران:

،اینجا حسینیه ثارالله کانون جوانان بسیج ، همایش شیرخوارگان حسینی است. همایشی که چندین سال است برگزار می شود و هرسال هم به تعداد شرکت کنندگان این همایش اضافه می شود.

امروز اولین جمعه ماه محرم است، روزی که خیلی از مادران از سال پیش منتظر این روز بودند تا به همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی بیایند و فرزندشان را بیمه حضرت علی اصغر علیه السلام کنند.حاضرین این همایش بزرگ فرزندان شیرخواره به همراه مادرانشان هستند که هرکدام به یک دلیل به این همایش آمده اند، با کودک شش‌ماهه دشت کربلا هم‌نوا شوند.

 لبیک یا حسین علیه السلام ، لبیک یا زینب سلام الله علیها  ولبیک یا علی اصغرعلیه السلام . فقط باید بود و شنید تا معنی این لبیک گفتن ها را فهمید، ای کاش می شد حال این مادران، صداهایشان، ناله ها و زجه هایشان را ضمیمه این کلمات کرد آن وقت دیگر لازم نبود حرفی زد، التماس ها و ناله ها در خودشان یک دنیا حرف دارند.

 

با اینکه برنامه از ساعت 9:30 آغاز شده بود اما خیلی زودتر مادران به همراه فرزندانشان راهی حسینه ثارالله کانون جوانان بسیج گچساران شدند درحالی که برتن این دردانه ها لباس سبز پوشانده شده بود و وقتی به حسینیه می رسیدی انگار به کربلا رسیده ای.

اینجا امروز صحبت از آبروداری است، آبروی فرزندان و دردانه هایی که قرار است نذر علی اصغر (ع) بشوند و شفاعت مادران و پدرانشان را بکنند. امروز اینجا صحبت از دست های کوچکی است که قرار است گره های بزرگی را باز کنند.

امروز، اینجا بچه ها شفاعت بزرگترها را می کنند و مادران، فرزندان خود را واسطه کرده اند تا حضرت رباب (س) نیم نگاهی بهشان بیاندازد،مگر می شود که حضرت رباب (س)، حضرت علی اصغر (ع) و آقا امام حسین(ع) این عجز و لابه ها را بشنوند و کاری نکنند. محال است.

غوغای عجیبی در حسینه ثارالله برپاشده هرکسی در هرجایی از اینجا که ایستاده دستش را بالابرده و درحال گریه و زاری و عجز و لابه به درگاه باری تعالی است.

التماس دعا

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شهرستان لنده:
 
 
 
امروز همزمان با سراسر کشور، مادران لنده ای در فضای حزن انگیزو همنوا با قافله کربلا به سروسینه زده و در رثای شش ماهه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اشک ماتم ریختند.

تصاویر زیر گوشه ای از دلدادگی مادران لنده است:

 

 
 
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.