گروه: اخبار استان خبر: 110759 / تاریخ انتشار : 1397/6/23 ساعت : 08:58
بخشدار مرکزی بهمئی خبر داد:

زیرکشت رفتن بیش از یک هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی با تکمیل سد ایلی آباد ممبی/نصب لوله های کف سد ایلی آباد

بخشدار مرکزی بهمئی از زیرکشت رفتن بیش از یک هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی با تکمیل سد ایلی آباد ممبی در شهرستان بهمئی خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛بخشدار مرکزی بهمئی عصر امروز در گفت و گوی اختصاصی با این پایگاه خبری با اشاره به نصب لوله کف سد خاکی ایلی آباد ممبی گفت: با تلاش های صورت گرفته بهره برداری از سد خاکی ایلی آباد تا زمستان امسال آبگیری و آغاز خواهدشد.

علی کرم صدیقی فر تصریح کرد:کلنگ احداث سد خاکی ایلی آباد ممبی سال 91بر زمین زده شد و تا پایان دولت دهم 25درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی خاطرنشان کرد:این سد خاکی 20 متر ارتفاع دارد که با تامین اعتبار تا پایان سال تکمیل و آبگیری می شود.

صدیقی فر افزود: با تکمیل فاز اول سد خاکی ایلی آباد، 700هکتار از اراضی باغی و 300هکتار از اراضی کشاورزی حوزه ممبی و رود تلخ بهمئی زیر کشت می رود.

بخشدار مرکزی بهمئی با اشاره به اهمیت بالای این سد استراتژیک در توسعه ممبی، گفت:با بهره برداری از سد ایلی آباد 4.2میلیون متر مکعب آب پشت سد ذخیره می شود که در کنار رونق کشاورزی و باغداری، حوزه ممبی را به قطب تفریحی و گردشگری در منطقه تبدیل می کند.

بخشدار مرکزی بهمئی در پایان سخنان خود از پیگیری فرماندار بهمئی، مسئولان جهادکشاورزی استان و شهرستان و کلیه کسانی که برای پیگیری و تامین اعتبار پروژه سد ایلی آباد گامی برداشتند،قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.