گروه: اخبار استان خبر: 110748 / تاریخ انتشار : 1397/6/22 ساعت : 15:36
خوش آمدگویی با زباله:

شهر یاسوج پایتخت زباله یا طبیعت/زباله هایی که به جای بنر خوش آمدگویی به استقبال مسافران رفته است+تصاویر

گاهی چنان شهر یاسوج نام پایتخت طبیعیت ایران به خود می کشد که با دیدن برخی مناظر احساس می کنیم که در حال تغییر اسم از پایتخت طبیعت به پایتخت زباله است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، ورودی شهر یاسوج از سمت بنسنجان  وضعیت بسیار  نا مناسبی دارد به گونه ای که  در این رودی ها به جای وجود بنرهای خوش آمدگویی و جملات زیبای فرهنگی زباله های آتش زده و تجمیع شده و بوی آنها خوش امدگوی مسافران شده است و شاید برخی را نیز از سفر به این شهر پشیمان کند.

 

سرانه تولید زباله در استان بسیار بیشتر از میانگین کشوری است و در کشور نیز از میانگین جهانی وضعیت بدتری داریم  که نتیجه آن  ایجاد زباله بسیار زیادی در سطح شهر و روستاها می شود هر چند که روستاها زباله های کمتری دارند چرا که بخشی از زباله آنها غذای حیوانات می شود و بخشی را نیز آتش می زنند اما در سطح شهر وضعیت فرق دارد.

 

 

تولید زباله در سطح شهرها بسیار زیاد است برای نمونه شهر یاسوج را مثال می زنیم از طرف دیگر زباله که زیاد باشد می توان گفت صرفه جویی  نیز وجود ندارد و نمی توان آن را انکار کرد خانواده های ساکن شهر نیز برای فرار از زباله آنها را جلوی در می گذارد که مسئولان مربوطه اقدام کنند اما گاهی این جمع آوری زباله ها طول می کشد و وضعیت بسیار نابه سامانی را ایجاد می کند.

 

 

برخی ها مجبور می شوند زباله های خود را آتش بزنند و برخی نیز در کناره جاده ها به امید اینکه ماموران شهرداری اقدام به جمع آوری کنند رها می کنند که بعد از این ماجرا شاهد تصاویری در شهر و ورودی های شهر هستیم که قابل تامل و تصاویر گویای همه چیز است.

 

 

ورودی شهر یاسوج در وضعیت نابه سامانی قرار دارد که نیاز دارد این جمع اوری زباله ها با سرعت بیشتری انجام شود و در آینده شاهد پایتخت زباله  بودن به جای پایتخت طبیعت بودن نباشیم.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
 
 
 
 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.