گروه: اخبار استان خبر: 110743 / تاریخ انتشار : 1397/6/22 ساعت : 15:35
گزارش ویژه؛

تاخیر مسئولان شهری و ادارت در فضاسازی ویژه محرم در معابر و خیابان های یاسوج/شهردار یاسوج: فضاسازی ویژه محرم امروز به پایان می رسد+تصاویر

شهر یاسوج نسبت به سال های گذشته رنگ و بوی کمتری از ماه محرم به خود گرفته و آنطور که باید در شأن ماه محرم کار شود، اقدامی صورت نگرفته است اما شهردار یاسوج قول اتمام فضاسازی در پایان روز جاری را داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  باتوجه به فرا رسیدن ماه محرم و صفر و عزادار شدن خیل عظیمی از شیعیان و همچنین استان کهگیلویه و بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج، مشاهده میکنیم که این شهر نسبت به سال های گذشته رنگ و بوی کمتری از این ماه به خود گرفته به گونه ای که معابر و خیابان های شهر رنگ و بوی محرم را به خود نگرفته است و آنطور که باید در شأن ماه محرم الحرام اقدامی صورت نگرفته است.

 

این پایگاه خبری با توجه به رسالت خود مبنی بر شنیدن پاسخ مسئولان، در طی تماس تلفنی با شهردار یاسوج در رابطه با کم رنگ جلوه دادن ماه محرم در معابر و خیابان های شهر اینگونه بیان کرد: متولی شهر با شهرداری است و این را قبول داریم، دیروز جلسه ای  با دستگاه های ذیربط داشتیم.
 
 

نستهن مقدم افزود: از همه ی ادارات این انتظار می رود که حداقل فضای جلوی اداره خود را محرمی کنند، در جلسه دیروز با صحبتی که صورت گرفت تکلیف بر این شد که دستگاه های ذیربط با هماهنگی حراست کل استانداری که در دو شب گذشته بازدیدی داشتیم امروز به  روابط عمومی همه ادارات اعلام شود.

 

وی عنوان کرد: شهرداری هم در حوزه عمومی در دهه اول در گلزار شهدا هر شب ساعت 21 به بعد مراسم عزاداری برای شهروندان دارد و در رابطه با این موضوع از همه شهروندان دعوت کرده است.

 

شهردار یاسوج در رابطه با موضوع سیاه پوش شدن دستگاه های ذیربط بیان کرد: امروز موضوع جلسه ی دیروز که با دستگاه های ذیربط داشتیم را رصد می کنیم.

 

 وی افزود: ضمن اینکه شهرداری  به جز هیئت و مراسماتی که در گلزار شهدا برگزار می کند از ورودی شهر یعنی از پل بشار تا میدان جهاد را برنامه داریم ورودی و خروجی حساس شهر را تا آخر وقت امشب تغییر چهره صورت می گیرد و بیلبوردها به رنگ مشکی درخواهد آمد.

 

مقدم گفت: متاسفانه از هشت سال گذشته تا کنون تغییر فضای فیزیکی شهر را به پیمانکار بخش خصوص داده اند و ما نیز همان بخش خصوصی را موظف کردیم که باید در این دهه همکاری لازم را با ما داشته باشند و فقط به شهرداری اجاره داده اند ولی تملکش با بخش خصوصی است.

 

وی اظهار داشت: اکنون که با یکدیگر گفت و گو داریم تعویض پرچم از سمت ورودی شهر و  جاده آبشار آغاز شده است.

 

شهردار یاسوج در ادامه تصریح کرد: یک موکب بزرگ را در میدان امام حسین(ع) به عنوان نمادی ترین قسمت شهر برپا کرده ایم و درحال سیاه پوش  کردن میدان هستیم. این موکب بزرگ از عصر امروز تمام خدمات دهی خود را شروع می کند چون تمام ورودی و خروجی شهر به سمت میدان امام حسین است.

 

مقدم افزود: پیشنهاد و برنامه ما این است که این موکب بزرگ یک اطلاع رسانی به مردم باشد که تاسوعا و عاشورا را از میدان امام حسین همه دسته جات و هیئت ها به پارک ولایت هدایت شوند  تا نماز ظهر عاشورا را بتوانند در تپه ولایت به جای بیاورند.

 

وی گفت: در جلسه ای که با کمیته محرم  داشتیم عنوان شد که  در سال های گذشته برای روز تاسوعا و عاشورا آماده می شدند یعنی پیشنهادات و درخواست های خود برای خرید پارچه سیاه، بنر و داربست داشتند و بیان کردند که امسال شش روز دیگر وقت داریم ما نیز قبول نکردیم و گفتیم که سه روز پیش یعنی قبل از محرم تاکید کردیم که زودتر شروع کنیم.

 

شهردار یاسوج در خصوص نبود پارچه های سیاه اظهار کرد:  تغییر چهره بلوار جمهوری و سطح شهر از ظهر جمعه برای هر رهگذری محسوس است.

 

وی در پایان با ذکر خاطره ای در سمت قبلی خود در رابطه با حال و هوای شهر بیان کرد: زمانیکه در سازمان نوسازی کوثر مشغول به فعالیت بودم برخی از دوستانی که در کاشان بودند مصادف با محرم به یاسوج آمدند و وقتی چهره شهر را دیدند به شوخی گفتند که هنوز تاسوعا و عاشورا به یاسوج نرفته است. گفتم چرا؟ گفتند که هیچ گونه کاری صورت نمیگیرد در مقایسه با کاشان که یک شهر مذهبی است شاید 5 درصد فعالیت نداشتیم ولی امسال تا فردا ظهر این تغییر محسوس را در سطح شهر خواهیم داشت.

 

 

در ادامه تصاویری از نقاط مختلف شهر یاسوج آمده است که سوژه گزارش امروز ما شده است و این تصاویر قبل از مصاحبه شهردار یاسوج تهیه شده است:

 

این تصویر مربوطه به پل بشار است که با ورود هر گردشگر به این شهر می تواند تأثیری به سزایی بر ذهن رهگذران نسبت به شهر داشته باشد

 
میدان امام حسین که رنگ و بویی از محرم در آن مشاده نمی شود:
 
 
این هم بلواری است که روبروی شهرداری است:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
بلوار جمهوری که هرگز رنگ و بوی محرم را به خود نگرفته است:
 
 
ورودی سرآبتاوه از سمت پلیس راه جدید که فقط پایه های برق در آن خودنمایی می کند وبس.
 
 
 
 
 
 
 
 
 تصاویر زیر مربوط به درون شهر یاسوج از میدان هفتم تیر تا میدان شهدای نیروی انتظامی (فلکه ساعت قدیم) 
 
 
میدان هفتم تیر یکی از میدان هایی است که چشم هر رهگذری را به خود جلب می کند اما دریغ از یک پرچم یا بنر مربوط به ماه محرم:
 
 
 
 
 
 
 
 
شما مخاطبان گرامی این پایگاه خبری به یاد دارید که برای برپایی چندین کنسرت در شهر یاسوج تبلیغات سنگینی در این رابطه از جمله نصب بنر و انتشار زمان و مکان برگزاری صورت گرفت اما در ایام سوگواری و عزاداری ماه محرم چه اقداماتی درخور این ماه انجام شد؟ تصاویر بیشتر در زیر سندی بر این ادعا است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.