گروه: اخبار استان خبر: 110737 / تاریخ انتشار : 1397/6/22 ساعت : 11:43
پنجشنبه ای با شهدا؛

شهید کهگیلویه وبویراحمدی که دنیای صفر و یک را فدای خاک ایران کرد+تصاویر

استان کهگیلویه وبویراحمد 1884شهید گلگون کفن را تقدیم اسلام و انقلاب جمهوری اسلامی ایران کرده است که در بین آنان نخبگان و تحصیل کرده های آکادمیک فراوانی بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ شهید موسی بخردی نیا متولد هفتم اردیبهشت ماه سال 1342 است و 23 شهریور ماه سال 67 به شهادت رسید.

 

وی در روستای منصورآباد دشتروم در خانواده ای فقیر و مذهبی چشم به جهان گشود، دوران تحصیلات خود را تا پایان دوره راهنمایی در تنگاری دشتروم به سر برده  و برای طی دوره متوسطه راهی شهر یاسوج شد به علت فقر مادی شدید از ادامه تحصیل باز ماند.

 

شهید  بخردی در وصیت نامه اش اینگونه نوشته است: من از امت حزب الله مخصوصا خانواده خودم عاجزانه می خواهم که به شایعه های دشمنان اسلام گوش ندهید و بدانید که وعده های خداوند حتمی است.

 

 
 
شهید حمداله جماعتی در هفتم اردیبهشت سال 1341 در خانواده ای فقیر و مذهبی در روستای امیرالمومنین چشم به جهان گشود، او نسبت به پدر و مادر خود احترام زیادی قائل  بود و مطیع و فرمانبردار آنها بود، این شهید شجاعتی مثال زدنی داشته است و وقتی که در جبهه پاسگاه زید بود دشمن همه جا را محاصره کرد،  دستور رسید که فرار کنند اما شهید گفت: می ایستم و شهید می شوم سرآنجام در تاریخ 12 تیر ماه سال 63 در جبهه حق علیه باطل به شهادت رسید.
 
 
مادر شهید جماعتی می گوید: به شهید گفتم این دفعه از رفتن صرف نظر کند و به خط مقدم نرود که در پاسخ به مادر گفت: من سرباز امام زمان (عج)هستم و باید این راه مقدس را ادامه دهم تا امام از ما خشنود شود، شهید  وصیت کرده بود که با همسایگان مهربان بوده و  همیشه  قیامت را مدنظر قرار دهید.
 
 
 

یکی دیگر از شهدای استان شهید اله خواست پرگانی متولد هفتم اردیبهشت ماه و در  سال 1346 متولد شد و در تاریخ 4 تیر ماه سال 1367 در جبهه حق علیه باطل به شهادت رسید، شهید دوره ابتدایی و راهنمایی را با موفقیت پشت سرگذاشت و در  سال 1365 در رشته فرماندهی سپاه وارد دانشگاه امام حسین (ع) شد درحالی که همزمان با آن در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه مشهد و آموزش خلبانی نیروی هوایی سپاه نیز قبول شده بود.

 

 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.