گروه: اخبار استان خبر: 110729 / تاریخ انتشار : 1397/6/22 ساعت : 07:55

وضعیت نامناسب مدرسه دو کلاسه روستای نسه شهرستان بویراحمد/مهر در انتظار مهر+عکس

مدرسه روستای نسه که بیش از 10 کودک در سال تحصیلی جدید در آن مشغول تحصیل می شوند وضعیت نامناسبی دارد و چشم انتظار همت مسئولان برای رسیدگی به مشکلات آن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس " نسه " یکی از روستاهای شهرستان بویراحمد است و در نزدیکی سپیدار قرار دارد  وضعیت اقتصادی اهالی این روستا همچون سایر مناطق محروم کهگیلویه و بویراحمد مناسب نیست و در تنگناهای اقتصادی زندگی می کنند.

 

 شغل اهالی این روستا کشاورزی است و می توان گفت با کاشت خیار امرار معاش می کنند کودکان این روستا نیز محروم هستند اما دلی پاک و صادق دارند با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و اغاز مدارس این کودکان دوست دارند مدرسه شان همچون سایر مدارس نو و زبیا به نظر برسد.

مدرسه ای که در این روستا وجود دارد شرایط مناسبی ندارد و بیشتر به یک خرابه شبیه است، کودکان روستای نسه چشم انتظار مسئولانی هستند که شاید به مدرسه آنها هم سری بزنند و آن را برای سال تحصیلی جدید آماده کنند مهمترین مشکل این مدرسه نداشتن سرویس بهداشتی است.

 

مدرسه روستای نسه سرویس بهداشتی ندارد البته باید گفت نه تنها این روستا بلکه  بیش از 100 مدرسه در این استان فاقد سرویس بهداشتی هستندامار جالب دیگر در آموزش و پرورش استان به این شکل است که 30 درصد فضای آموزشی در استان غیر استاندارد، نیازمند بازسازی یا تخریب و بازسازی هستند، 5درصد مدارس استیجاری و 65 درصد استاندارد هستند.

این وضعیت نشان می دهد که نه تنها مدرسه روستای نسه بلکه مدارس زیادی در این استان هستند که نیازمند بازسازی و تعمیر هستند مسئولان آموزشی استان در راستای نوسازی مدارس تلاش کنند که به نوش دارویی پس از مرگ سهراب تبدیل نشود چرا که ممکن است خیلی از مدارس با زلزله ای 4 ریشتری فرو بریزد و فاجعه جبران ناپذیری به وجود بیاورد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.