گروه: اخبار استان خبر: 110727 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 ساعت : 18:54

ولنگاری و ضعف نظارت در مکان های تفریحی خصوصی در یاسوج

ولنگاری و بی بند و باری در پارک های تفریحی یاسوج بیداد می کند و هیچ نظارتی نیز وجود ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، مکان های تفریحی از جمله مکان  هایی هستند که  حضور عموم در آن آزاد است  و متعلق به یک فرد خاص نیست بنابراین باید به گونه ای در آن مکان حاضر شویم که  نه برای خود و نه بقیه مشکلاتی ایجاد نشود اما گاهی مواردی دیده می شود که  خیلی ها از حضور در چنین مکان هایی امتناع می کنند.

در یاسوج مکان های تفریحی زیادی وجود دارد که به بخش خصوصی واگذار شده اند و یا اجاره داده شده است اما متاسفانه گویا بر روی این اماکن ها بعد از واگذاری نظارت آنچنانی انجام نمی شود و به حال خود رها شده اند به گونه ای که شاهد ولنگاری های بی پایان در چنین مکان هایی هستیم.

اگر مکانی به بخش خصوصی واگذار شده است دلیلی بر عدم نظارت بر آن مکان نیست و از طرف دیگر جای خالی برخی از موارد در باغ ها و مکان های تفریحی این شهر خالی است و آن هم استفاده از کلمات و جملاتی در خصوص حجاب و امنیت است شاید خیلی ها بگویند مگه اینجا امامزاده است که از عفاف و حجاب نوشته شود.

نه امامزاده نیست اما متاسفانه خیلی از جوانان ما استاندارد پوشش اسلامی را نمی دانند و لازم است این استاندارد در مکان های مختلف و عمومی به انها یادآوری شود استفاده از کلماتی در خصوص حجاب و پوشش مناسب لازم است که در مکان های عمومی نصب شود اما در مکان های تفریحی یاسوج چنین موضوعاتی وجود ندارد و هر فردی با هر پوششی در این مکان ها حضور دارند.

گاهی پوشش هایی در این مکان ها دیده می شود که در شان و شخصیت یک فرد ایرانی نیست از طرف دیگر می توان مسئولان نیز مقصر دانشت چرا که قرار بود که اصناف مانتوهای جلوباز موجود در بازار را جمع آوری کند اما متاسفانه این کار فقط برای چند روز انجام شد و بع دوباره بازار ما همان بازار چند ماه قبل شد.

هنوز در ویترین مغازه های بدون هیچ ترسی  و هیچ نظارتی مانتوهای جلو باز و شلوارهای پاره خود نمایی می کنند و مورد پسند جوان ما قرار گرفته است اگر بر روی  اجناس مغازه ها نظارت بیشتری باشد بدون شک پوشش مناسب تری نیز در بیرون وجود خواهد داشت.

شهرداری یاسوج می تواند برای نشان دادن استاندارد پوشش اسلامی چند جمله کوتاه و زیبا در مکان های مختلف نصب کند و یا به افرادی که در مکان های عمومی حاضر می شوند یادآور شود که این مکان یک مکان عمومی است و خونه آنها نیست که با هر پوششی وارد شوند جملاتی از جمله "این مکان را با پوشش مناسب زیباتر کنیم"، زیبا بودن حق همه ماست اما زیبایی که در پوشش مناسب باشد" در این مکان استانداردهای پوشش اسلامی باید رعایت شود"

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.