گروه: اخبار استان خبر: 110716 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 ساعت : 12:27

جوانان دلداده ای که گرمابخش هیئت های عزاداری هستند+تصاویر

تحول و پیشرفت جامعه توسط جوانان رقم می خورد و هیئت های عزاداری حسینی بستر مناسبی برای آماده سازی ونقش آفرینی جوانان در جامعه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با فرا رسیدن ماه محرم قشرهای مختلف مردمی با حضور در مراسمات، ارادت خود را به ساحت مقدس سرور و سالار شهیدان ابراز می دارند، تعظیم و تکریم ارزش های حسینی بزرگ داشتن دین است، زیرا این قیام امام حسین (ع) بود که دین را از نابودی حاکمان جور وستم نجات داد.

 

امام حسین (ع) کشتی نجات و سعادت به سوی رستگاری است و خود معصومین (ع) فرموده اند همه ما وسیله نجات هستیم اما کشتی نجات حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) وسیع تر و سریع تر است، دلدادگی و دوستی امام حسین (ع) مرز و جغرافیا نمی شناسد و در سراسر پهنه هستی از قیام امام حسین (ع)  به عنوان الگوی صبر و مقاومت و ایستادگی یاد می کنند. دیگر ادیان نظیر مسیحیت و یهودی و سایر ادیان توحیدی  نسبت به ارزش های حسینی احترام و ارزش قائل بوده و در راهپیمای اربعین حضور آنها اثبات کننده این ادعا است.

 

انحراف از حق و عمل به باطل یعنی خطا و اشتباه و هر خطایی نتایج خود را دارد که در دین عذاب نام دارد، اما دوستداران حسین (ع)ایمن از عذاب خواهند بود زیرا شفاعت و رضایت او یعنی بخشش گناهان به وسیله خداوند متعال، به همین خاطر حسین  (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است. زبان از بیان فضایل و تکریم سید شهیدان عاجز خواهد ماند و باید گفت تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

 
 

کلید دلها دست خداست و همین امر سبب جذب جوانان یاسوجی به تکریم ارزش های حسینی شده است. این قشر به دلیل انرژی و روحیه مردانگی و حق طلب بودن، گمشده خود را در دوستی و محبت به امام حسین (ع) جست و جو می کنند و این ابراز ارادت یک طرفه و بدون پاسخ نخواهد ماند، به این نشان که جوانان زیادی به وسیله امام حسین راه و روش زندگی آنها تغییر کرد و در برهه های مختلف از جان خود برای حق و حقیقت حسینی گذشتند و شهید شدند.

 

در شهر یاسوج جوانان در هیئت های مذهبی حضور فعالی دارند، گرمی و شور و شعور با نواهای ارزشی جوانان را دلداده امام حسین (ع) کرده است، جوانی گفت بدا به حال کسی که حسین ندارد و کسی که حسین دارد چه را کم دارد. مزرعه دلهای جوان آماده کاشت بذر است و کدام بذر بهتر از کاشتن محبت حسین بن علی (ع) در دلها است.

 

سرمایه های کشور تنها در منابع و معادن خلاصه نمی شود، این نیروی جوان و پرانگیزه است که باعث پیشرفت در همه زمینه ها می شود، این قشر با حضور در هیئت های مذهبی، آماده نقش آفرینی در تحولات اجتماع با فراگیری سیره و سنت حسین بن علی (ع)، یعنی  با  تعهد و باور،  نقش آفرین می شوند.

 
 

 یکی از برنامه های در اولویت متولیان فرهنگی  و حتی دولت، باید توجه به هیئت های مذهبی باشد، زیرا جوانان زیادی در شهر یاسوج و سراسر کشور جذب این مراسمات می شوند و آثار مثبت روانی و امنیتی برای اجتماع دارد،  به عبارتی در این هیئت ها ازیک طرف عنایات معصوم به یک جوان سبب کسب و گسترش  ارزشهای اخلاقی در جامعه می شود و از این طریق امن و سالم خواهند ماند و از طرف دیگر انگیزه و روحیه جوانان برای ایفای نقش های اجتماعی در هیئت ها افزایش می یابد.

 

تصور شود در مراسمات حسینی جوانی وجود نداشته باشد آیا  مجلس رونق و نشاطی خواهد داشت، زیرا خود خدا می خواهد جوان به مجلس حسین (ع) گرمی و شور و شعور بخشد و این سه خصلت اساس حرکت است، حرکت برای برپایی حق و حقیقت و این امر توسط جوان متعهد و متدین و متخصص بهتر و بیشتر صورت خواهد گرفت.

 

جوانان یاسوجی با همه تفاوت ها و سلایق بر تکریم و بزرگداشت ارزش های حسینی اتفاق نظر دارند زیرا معتقدند این امام حسین (ع) است که زنده نگه دارنده ارزش های انسانی و بشری است و همه آنها با دل و جان در مراسمات حضور پیدا کرده و رونق دهنده و گرمی بخش مجالس و محافل برگزار کننده ارزش های حسینی هستند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.