گروه: اخبار استان خبر: 110707 / تاریخ انتشار : 1397/6/21 ساعت : 09:28
بخشدار مرکزی بهمئی در نشست انجمن های میراث فرهنگی شهرستان:

پتانسیل بالای میراث فرهنگی بهمئی برای توسعه شهرستان/نقش ویژه انجمن های میراث فرهنگی در صیانت از آثار باستانی

نشست انجمن های میراث فرهنگی شهرستان بهمئی در سالن اجتماعات بخشداری مرکزی شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛نشست انجمن های میراث فرهنگی شهرستان بهمئی صبح امروز با حضور بخشداری مرکزی، رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان و اعضای انجمن در سالن اجتماعات بخشداری مرکزی برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بهمئی در این نشست با خیر مقدم به اعضای حاضر در جلسه ابتدا گزارشی از اهمیت و جایگاه روستا ها برای سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ارائه کرد.

مجتبی صلاحی نژاد نقش مردم در حفظ و صیانت از آثار تاریخی را پر رنگ عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه شهرستان بهمئی دارای آثار تاریخی و باستانی بسیار مهمی است که این آثار تاریخی شهرستان در بیش از 90 درصد روستاها وجود دارد و حفاظت از آنها وظیفه ذاتی همه است، نقش انجمن ها در حفاظت و مراقبت از این آثار پر رنگ تر است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی امر پاسداری ،حفاظت و احیاء و مرمت آثار و ابنیه های تاریخی توجه ویژه دارد، صیانت از آثار باستانی از برنامه های اولویت دار این سازمان است.

 

صلاحی نژاد گفت: با توجه به محدودیتهای مالی و تجهیزاتی موجود و پراکندگی آثار در جای جای این شهرستان،در سیاست های کلی سازمان میراث فرهنگی بهره برداری از ظرفیتهای مردمی موجود در قالب انجمن های میراث فرهنگی در دستور کار  ما قرار دارد .

بخشدار مرکزی بهمئی در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت ویژه گردشگری،گفت : حوزه گردشگری یکی از پتانسیل های ویژه جذب سرمایه و اشتغال زایی است که برای تحقق این ظرفیت ها نیاز به کار و تلاش داریم.

 

علی کرم صدیقی فر آثار تاریخی شهرستان بهمئی را در چند مورد منحصر به فرد خواند و گفت : آثار باستانی تنگ سروک و جاذبه های طبیعی برم الوان و تنگه ماغر در شهرستان با اقیلم سردسیری و آب و هوای مناسب دارای شرایطی ویژه برای جذب گردشگر و  سرمایه گذاری اقتصادی هستند.

وی افزود: در صورتی که بتوانیم بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری وارد حوزه گردشگری شهرستان کنیم، می توانیم با استفاده بهینه از این ظرفیت گام بلندی در راستای توسعه بهمئی برداریم.

صدیقی فر در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد که با کمک اعضای انجمن های میراث فرهنگی و همیاری سایر مسئولان بتوانیم با  ترغیب و ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به حق خود برسیم .

انتهای پیام/

 

سید علمدار تقوی
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.