گروه: اخبار استان خبر: 110689 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 ساعت : 16:35

دلدادگی کهگیلویه و بویراحمدی ها به اباعبدالله الحسین (ع) در شب اول محرم+ تصاویر

حال و هوای شهرمن امشب رنگ بوی کربلایی به خود گرفته و صدای سنج و طبل همراه نوای کاروان کربلا در هم آمیخته وشهروندان با راه اندازی دسته جات سینه زنی و زنجیز زنی اولین شب ما محرم را باسیاه پوش کردن حسینیه ها و تکایا به استقبال از محرم رفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مردم استان کهگیلویه و بویراحمد با برپایی تکیه های در مناطق مختلف شهرها و روستاها در شب اول محرم در سوگ شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش به سوگواری و عزاداری پرداختند.

 

هر شب از شب های ماه محرم، به یکی از شهیدان کربلا اختصاص دارد، مداحان در دهه محرم روضه و نوحه  مرتبط با نامگذاری آن شب را می خوانند.

 

حال و هوای شهرمن امشب رنگ بوی کربلایی به خود گرفته و صدای سنج و طبل همراه نوای کاروان کربلا در هم آمیخته وشهروندان  با راه اندازی دسته جات سینه زنی و زنجیز زنی اولین شب ما محرم را باسیاه پوش کردن حسینیه ها و تکایا به استقبال از محرم رفتند.

 

برپایی تکایا در مناطق مختلف شهرستان های مختلف استان توسط هیئت های عزاداری و نیز نصب پرچم های سیاه در معابر و میادین این شهر از چند روز پیش آغاز شده است و حال و هوای شهر علاوه بر شب در روز نیز کربلایی است.

 

برپایی ایستگاه صلواتی از جمله کارهای است که همه هیئت های عزاداری در داخل و بیرون هیئت انجام می دهند و کام تشنه عزاداران حسینی را با شربت و چای تازگی می بخشند.

 

در ادامه تصاویری از شب اول ماه محرم در شهرهای مختلف استان را مشاهده می کنید:

 

یاسوج:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
 
---
 
 
 
 
 
 
*********************************************
در اولین شب دهه اول ماه محرم، مردم حسینی شهرستان لنده همنوا با عاشورا و هم ناله با زینب کبری(س) خیمه عزای اباعبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دوتن از شهدای کربلا را با نوای حزن و اندوه همراه با سینه زنی و مجلس روضه برپا کردند.
 
 
 
 

امشب  فضای حسینیه ها و هیئت های مذهبی شهرستان لنده معطر به شور و شعور حسینی شده و سخنرانان نیز در اولین شب از حماسه کربلا سخن گفتند.

 

 

هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنده امشب نیز در حرکتی ارزشی نیز شال عزا به عزاداران حسینی هدیه داده است.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.