گروه: اخبار استان خبر: 110684 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 ساعت : 14:49
داس غیر برّان استاندار برای تغییر مدیران؛

وقتی زور استاندار به تغییر مدیران نمی رسد/اعترافی تلخ از زبان احمدی/مدیرانی که می گویند " پشتمان گرم است "

اعتراف تلخ احمدی همه کمانه زنی ها در مورد مدیریت رانتی در ادارات استان را به واقعیت تبدیل کرد و نشان داد که امروز موضوعی فراتر از آنچه تصورش را بکنیم بر مسندهای مدیریتی استان به دنبال موج سواری است و حتی استاندار نیز در این قاعده بازی همچنان بیگانه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،امروز مسئله مدیریت و ایجاد نشاط در بین ادارات و تغییر مدیران ناکارآمد و روی آوردن به مدیران جوان و کارآمد یک امر واجب و بدیهی است، امری که می تواند باعث بالندگی و توسعه را در یک نهاد رقم بزند.

 

یکی از دلایل آفت در مدیریت را باید داشتن رانت گرایی، نبود ضابطه و داشتن رابطه های گوناگون و به اصطلاح گرم بودن پشت بسیاری از مدیران در ادارات استان به افراد صاحب نفوذ و قدرت دانست که باعث شده یک لجام گسیختگی و نبودن بازدهی کاری در آن نهاد به عینه دیده شود.

 

استان کهگیلویه وبویراحمد از سال های دور به دلیل داشتن یک پدیده نامرقوم آن هم به نام طایفه گرایی و قوم سالاری در مدیریت بالادستی همیشه غده چرکین طایفه گری را بر دوش کشیده که باعث شده که این مدیران بجای داشتن جنب و جوش در نهاد مدیریتی خود با این سخن که " پشتمان از بالادست گرم است " ،هیچ گونه عملکرد مناسبی از خود در آن نهاد نشان ندهند.

 

شاید همین موضوعات عمده و مهم امروز باعث شده که حتی مدیریت عالی رتبه استان نتواند دست به تغییر این مدیران بزند و به اعترافات تلخی در این زمینه بپردازد.

 

چند صباحی است که با آمدن احمدی خبرها از رفتن و یا ماندن مدیران به گوش می رسد، اما این موضوع به خاطره ها پیوسته و به گفته ای دیگر داس احمدی برای دروی مدیران ناکارآمد برنده و تیز نیست.

 

طبق برخی از شنیده و شواهد مدیرانی هستند که برای ماندن بر کرسی ریاست با دست و پا زدن های زیاد و تهیه اجناس بومی از قبیل عسل مرغوب و گردوی درجه  یک و انتقال آن برای بالا نشینان در تهران راه را برای ابقاء خود هموار کرده اند. موضوعی که باعث شد که حتی مدیریت ارشد اجرایی استان در اعترافی تلخ بیان کند که برکناری این مدیران از دستش خارج شده است .

 

همین چانه زنی ها در بالا دست و دست داشتن برخی نمایندگان در ابقاء این مدیران ناکارمد باعث شده که هنوز رنگ بی طرفی و کارآمدی در ادارات استان دیده نشود و باعث شود که هنوز اندر خم یک کوچه باشیم.

 

اما جای سئوال اینجاست که چرا مدیریت استانی دستش برای برکناری و کنار گذاشتن این قشر از مدیران بسته است و هنوز نتوانسته به وعده خود در برکناری مدیران ناکارآمدخودی نشان دهد.

 

امروز مدیرانی هستند که بعد از چندین سال ماندن در یک مسند مدیریتی به دلیل بازنشستگی از آن نهاد بار خواهند بست، اما این سئوال اینجا بیان می شود که آیا باز هم قوم گرایی و طایفه گرایی بر این مسند ها تکیه خواهد زد.

 

از سویی دیگر مدیران بالادستی و فعلی در استان نشان داده اند که هنوز هیچ گونه اعتمادی به جوان گرایی در مدیریت استان ندارند و به دنبال مدیران همسو با خود در این مدیرترها هستند موضوعی که باعث شده که طایفه گرایی بیشتر ادارات استان را در بر بگیرد.

 

اعتراف تلخ احمدی همه کمانه زنی ها در مورد مدیریت رانتی در ادارات استان را به واقعیت تبدیل کرد و نشان داد که امروز موضوعی فراتر از آنچه تصورش را بکنیم بر مسندهای مدیریتی استان به دنبال موج سواری است و حتی استاندار نیز در این قاعده بازی همچنان بیگانه است.

 

انتهای پیام/ر

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.