گروه: اخبار استان خبر: 110682 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 ساعت : 12:28
وقتی مدیرکل خسته می شود؛

نظارت رفع تکلیفی بر بازار کهگیلویه و بویراحمد/آیا حتما چماق باید بر سر مغازه داران باشد؟

وضعیت آشفته قیمت ها در بازار به گونه ای است که برای خرید یک جنس و یک کالا باید به چندین مغازه مراجعه کنی و قیمت بگیری تا شاید بتوانی قیمت منصفانه تر را پیدا کنی، عدم درج قیمت ها نیز بر این التهابی که در بازار وجود دارد می افزاید و عدم نظارت مناسب نیز مردم را نگران تر می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس التهاب و آشوبی که در قیمت های اجناس مختلف و مورد نیاز مردم است بر هیچکس پوشیده نیست التهابی که  داد مردم را در آورده است و بدتر از همه اینجاست که بر این التهاب نیز نظارت آنگونه که باید باشد وجود ندارد گویا برخی از فروشنده های یاسوجی برای غارت آمده اند که به برخی از ان ها باید گفت:  نظارت که نیست اما وجدان که هست.

 

وضعیت آشفته قیمت ها در بازار به گونه ای است که برای خرید یک جنس و یک کالا باید به چندین مغازه مراجعه کنی و قیمت بگیری تا شاید بتوانی قیمت منصفانه تر را پیدا کنی، عدم درج قیمت ها نیز بر این التهابی که در بازار وجود دارد می افزاید و عدم نظارت مناسب نیز مردم را نگران تر می کند.

 چند روز قبل رئیس کل دادگستری برای بررسی وضعیت بازار، خیابان عمده فروشان را برای بازدید انتخاب کرد مدیرکل  صنعت، معدن و تجارت  استان نیز در این بازدید سرزده حضور داشت  که  نکته های جالبی به همراه داشت گویا مدیرکل صنعت، معدن استان تا کنون اینگونه وارد بازار نشده بود که  با اندکی پیاده روی خسته شد.

 

گوشت از مواد مورد نیاز مردم است قصابی هایی که گوشت عرضه می کردند قیمت هایشان را بیش از قیمت مصوب در نظر گرفته بودند به جرات می توانیم بگوییم که خیلی از خانواده های این استان از زمان افزایش قیمت ها خوردن گوشت قرمز را فراموش کرده اند و برخی از قصابان اینگونه  بی عدالتی می کنند.

 

خیلی از خانواده های این استان با افزایش قیمت ها توان خرید  خیلی از مواد غذایی را ندارند و این وضعیت وقتی نگران کننده تر می شود که ناظران بر بازار تنها نظارت رفع تکلیفی را پیش گرفته اند تا روز را شب کنند و سرماه حقوق دریافت کنند دریغ از اینکه خیلی از مردم حقوق سر ماه ندارند بلکه کارگری می کنند و به فکر نان شب هستند و آن هم نانی که در سایه برخی بی توجهی ها در حال ناپدید شدن از سر سفره هاست.

می توان گفت به نسبت سایر شهرها، یاسوج بازار آنچنان بزرگی ندارد که بگوییم نظارت بر آن سخت است، شاید تعداد همه مغازه های مواد ضروری مورد نیاز مردم  به 200 نرسد، شاید تعداد قصابی های این شهر به 50 قصابی نرسد، از طرفی خیلی از مغازه ها در مرکز شهر قرار گرفته اند هر شهرستان نیز مسئول نظارت خودش را دارد پس چرا باید شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها در بازار باشیم.

 

وقتی یک مغازه کالایی را به یک قیمت و مغازه دیگر همان کالا را به قیمتی دیگر می فروشد نشان می دهد که نظارتی در بازار وجود ندارد اگر دارد هم قوی نیست شرایط به گونه ای است که ناظران باید این روزها جهادی عمل کنند  شرایط امروز کشور نیازمند کار کردن به صورت جهادی و شبانه روزی است.

 

فصل آغاز مدارس نزدیک است، خانواده های زیادی هنوز پول خرید کتاب و دفتر بچه هایشان را ندارند کسانی که بر بازار نظارت می کنند اینجا دیگر کوتاه نیایند، شما اخر ماه حقوق می گیرد اما خیلی ها حقوق ندارند و پس اندازشان را می خواهند هزینه کنند کمی به فکر افراد فقیر استان مان باشیم.

 

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست پیشگیری از وقوع جرم گفت:  آه مردم مسؤولان را می‌گیرد و هر کس در کار خود کوتاهی کند و برای مثال بر بازار و قیمت‌ها نظارت نداشته باشد به مردم ظلم کرده است.
 

مزارعی با بیان این که مردم با نفرین خود گره در زندگی ما می‌اندازند خاطرنشان کرد: وقتی خانواده‌ای نتواند گوشت کیلویی ۶۰ هزار تومان بخرد آه این خانواده دامن مسؤولان را می‌گیرد.

اگر مسئولی در وظیفه خود کوتاهی کند بدون شک آه آن پدر و مادری که جلوی کودکشان شرمنده هستند گریبان گیرشان خواهد بود آه آن مادری که نمی تواند برای کودکش میوه، شیرخشک بخرد به دنبال مسئولانی است که به وظیفه خود عمل نمی کنند.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.