گروه: اخبار استان خبر: 110678 / تاریخ انتشار : 1397/6/20 ساعت : 23:41

رها کردن راه مواصلاتی "باشت -چرام" به حال خودپس از چندین سال/گلایه مردم و رانندگان از تاخیر چندین ساله پروژه +تصاویر

جاده ارتباطی باشت-چرام نزدیک به چند سال است که به صورت زیر ساخت نیمه کاره رها شده است و باعث مشکلاتی در رفت و آمد وسایل نقلیه شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از مهمترین جنبه های یک شهر زیرساخت های ارتباطی آن در حوزه حمل و نقل و مهمترین امر در یک شهر و پیشرفت آن،ایجاد مسیرهای ارتباطی مناسب در یک منطقه است.

 
 
 
 
-جاده ارتباطی باشت-چرام چند سالی است که به صورت زیر ساخت نیمه کاره باقی مانده است و باعث مشکلاتی در رفت و آمد وسایل نقلیه شده است به طوری که در فصل بارش امکان گذر از این راه بسیار دشوار هست و رانندگان این مسیر مجبور هستند برای رسیدن به مقصد مورد نظراین راه را بپیمایند.

 

 

عدم رضایت نسبت به این راه ارتباطی دربین رانندگان این مسیرقابل مشاهده است به طوری که بیشتر آنان خواستار پیگیری و رفع مشکلات این جاده توسط مسئولین می باشند و انتظار هم همین است.

اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۱۳۹۳ خبری مبنی بر بهره برداری این جاده درسال ۱۳۹۴ داده بود که این موضوع بعد از گذشت ۳سال که هم اکنون در شهریور 97 هستیم عملی نشده است.

این اداره در سال ۱۳۹۳ میزان اعتبار هزینه شده در سال ۹۳برای طرح عملیات بر این جاده را به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال عنوان کردبود.

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان گچساران و باشت در سال ۹۵ در بازدیدی که از این طرح راه سازی جاده باشت به چرام داشتند گفتند: ساخت این جاده اصلی به طول هفت کیلومتراست که جزء یکی از بزرگترین طرح‌های راه سازی استان هست که اتمام آن نقش مفید وبه سزایی در حمل و نقل این استان دارد. 

ساخت این پروژه‌ به دلیل نبود بودجه کافی چند سالی هست که به حال خود رها شده واین در حالی است که امام جمعه شهرستان باشت در یکی از خطبه های نماز جمعه اشاره ای به این موضوع داشتند وناراحتی وگلایه شدید خود را به این امر اظهار کردند.

 

 

این راه مواصلاتی یک مسیر نزدیک برای شهرستان دهدشت،چرام،لنده،سوق،بهمئی به مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد شهر یاسوج است و ارتباط این شهرستان ها را به مرکزاستان وصل می کند.

شهرستان باشت در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شهرستان‌های چرام، کهگیلویه، لنده، سوق در بیش از ۱۶۰ کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد قراردارد.

نکته قابل توجه  اینجا است که شهرستان باشت مقام برتر در آسفالت روستایی درسطح کشوری به خود اختصاص داده است.

آنچه که به نظر می رسد نماینده شهرستان،مسئولین استان وشهر باید با یک همت و عزم راسخ نسبت به رفع این مشکل یک چاره اندیشی کنند و نسبت به تکمیل این راه ارتباطی اقدام کنند.

انتهای پیام /ح

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.