گروه: اخبار استان خبر: 110664 / تاریخ انتشار : 1397/6/19 ساعت : 18:24

پیاده روهایی که قربانی ساخت و سازهای شخصی شده اند/سدمعبر بلای جان شهروندان پایتخت طبیعت+تصاویر

پیاده روهایی در خیابان های اصلی شهر یاسوج وجود دارد که کاربری خود را تغییر داده و محل انبار مصالح ساختمانی برای عده ای خاص شده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد به عنوان پایتخت طبیعت ایران است که مسیر توسعه را در پیش گرفته است و یکی از مولفه های اصلی به منظور پیشرفت و توسعه شهری قبل از هرچیز، فرهنگسازی و رعایت حقوق شهروندی و احترام گذاشتن به دیگر شهروندان است.

 

در شهر یاسوج بخصوص در مناطق پر تردد مشاهده می شود به دلیل ساخت و ساز مجتمع های شخصی، پیاده رو که متعلق به عموم مردم است مسودود می شود و حتی گاها فرا تر از این رفته و عده ای که در حال ساخت خانه مسکونی خود هستند اقدام به انسداد قسمتی از خیابان اصلی که محل تردد خودرو است کرده و مشکلاتی را برای عابرین و اتومبیل ها به وجود آورده اند.

 

 

خیابان سردار جنگل شمالی در امتداد فلکه شهدا در مرکز شهر یاسوج قرار دارد که ساخت و ساز در مرکز این خیابان موجب انسداد پیاده رو در ورودی خیابان هجرت 2 شده است که وجود مصاح و ابزار آلات ساختمانی در پیاده رو و بخشی از خیابان موجب بروز مشکلات تردد برای شهروندان شده است.

 

 

دیگر خیابان شهر یاسوج که قربانی ساخت و سازهای شخصی شده و پیاده رو های آن مورد انسداد قرار گرفته است خیابان شهید چمران(خیابان سینمای یاسوج)بوده که پروژه ساخت مجتمع  تجاری رفاهی که در مکان سینمای سابق شهر یاسوج بنا شده است، باعث مشدود شده پیاده رو در خیابان های اطراف خود شده است به گونه ای که شهروندان برای تردد مجبور اند وارد خیابان که محل عبور اتومبیل است شوند.

 

 

خیابان بلوار مطهری شهر یاسوج حدفاصل بین فلکه هفت تیر تا فلکه شهدای نیز از مکان های پرتردد و مرکزی شهر است مدت هاست ساخت پروژه تجاری موجب مشکلاتی در تردد عابرین پیاده شده است و کوچه پیاده رو که بلوار مطهری را به هجرت یک متصل می کند را نیز مسدود کرده است.

 

 

رعایت حقوق شهروندی یکی از شهرنشینی است که هم از سوی شهروندان و هم از سوی مسوولان باید رعایت شود در صورتیکه مسدود کردن پیاده روها به دلیلی ساخت و سازهای شخصی، نقض آشکار آن است و مسوولان شهر باید به جد به این قضیه ورود کنند و با متخلفات و ناقضین حقوق شهروندان برخورد مناسب کنند.

 

تصاویری از مسدود شدن پیاده روهای برخی از خیابان های پرتردد و نقض آشکار حقوق شهروندی در شهر یاسوج در زیر آمده است: