گروه: اخبار استان خبر: 110635 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 ساعت : 20:59
در جمع دانشجویان کهگیلویه و بویراحمدی در قم مطرح شد:

تفکر لیبرالی کشور را به این روز انداخته است/الگوی استقامت ملت ایران در برابر تحریم‌ها پیامبر(ص) و فاطمه زهرا(س) است/نیروهای انقلابی در وضعیت فعلی کشور از خودشان مایه بگذارند

مسئول سازمان بسیج دانشجویی:با توجه به سخنان خود نمایندگان مجلس بیشترین اختیار عمل در مسائل مختلف کشور نسبت به رؤسای جمهوری قبلی در دست رئیس جمهور فعلی است، اما آیا مشکلات مردم برطرف شد؟ مگر تفکر دولت مردان ما همان تفکر لیبرالی و گفتمان با غرب و سازش و تعامل با آنان نیست؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دهمین دوره خط امام استانی ویژه دانشجویان کهگیلویه و بویراحمد در شهر قم در حال برگزاری است که در این گزارش برخی از سخنرانی های مهم در این دوره به صورت مفصل آمده است:

مسئول سازمان بسیج دانشجویی:

بیشترین اختیار عمل در مسائل مختلف کشور نسبت به رؤسای جمهور قبلی در دست رئیس جمهور فعلی است/ تفکر لیبرالی کشور را به این روز انداخته است

محمدجواد نیک ‌روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی در دوره خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ماموریت بسیج دانشجویی اظهار کرد: بین همه مجموعه‌هایی که در انقلاب اسلامی مؤثر افتادند و مولد انقلاب هستند، بسیج در طرحی که حضرت امام برای انقلاب داشتند، جایگاه ویژه‌ای دارد.

 

مسؤول بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه تعبیر امام برای این مجموعه مقدس، شجره طیبه است، عنوان داشت: بسیج در واقع طرح امام برای امت سازی و رمز پیروزی حق بوده و آن چیزی که جبهه حق را در طول این مسیر طولانی تاریخی پیروز کرده همراهی امت با امام بوده است.

 

وی با اشاره به فضای حاکم قبل از انقلاب،خاطرنشان کرد: امروز همان فضا حاکم است تا زمانی که مردم به معنای واقعی کلمه امت باشند و امت یعنی گروهی از مردم که هم عزم هستند.

 

نیک‌روش با بیان اینکه تفاوت ادبیات استکبارستیزی و استکبارپذیری واضح است، ابراز کرد: وضعیت امروز، عقبه تاریخی دارد، یقین بدانید که مسیر تاریخ اگر ۱۴ قرن قبل منحرف نمی‌شد، بشر امروز در نقطه دیگری قرار داشت.

 

وی تأکید کرد: جدل غدیر خم بحث شیعه و سنی نیست، کسانی که ماجرای غدیر را پیش آوردن مسیر تاریخ را تغییر دادند و این جنگ، جنگ بین حق و باطل است.

 

نیک روزش با اشاره به حوادث پس از غدیر و پیش آمدن ماجرای حکمیت گفت: جنگ های امروز بین کشورهای دنیا، آشوب های خاورمیانه و حتی رفتار خصمانه آمریکا در قبال ایران و جدیدا نیز جنگ اقتصادی از همین تغییر تاریخ نشأت میگیرد.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجوی افزود: اما این تغییر به چه سبب ایجاد شد؟ آیا پیامبر به تبیین مسائل روز و معرفی جانشین خود اقدام نکرد؟ باید اذعان کرد این تغییر عظیم تاریخی از مردم شروع شد، همانطوری که وضعیت امروز کشور نیز بدست انتخاب خود مردم رقم خورد.

 

نیک روش بیان داشت: اگر حضور ذهنتان باشد رهبر معظم انقلاب اسلامی قبل از  انتخابات ریاست جمهوری نیز در سخنان خود بیان فرمودند "هر چه انتخاب کنید برای خود انتخاب کرده‌اید؛ انتخاب خوب شما به خودتان برمی‌گردد، انتخاب با غفلت هم بدی‌اش به خودتان برمی‌گردد ".

 

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فرمایش امام راحل در ماه‌های آخر عمر که فرمودند«امروز یکی از مهمترین و ضروری‌ترین تشکل‌ها، تشکل بسیج دانشجویی و طلبه‌هاست»،گفت: هدف نهایی امام از این سخن و تاکید بر تشکل بسیج این بود که بسیجیان قرار است حکومت بزرگ اسلامی را شکل دهند و راهش این است که هسته‌های بسیجی را بسیجیان راه‌اندازی کنند که امروز دوره خط امام یکی از هزاران دوره‌ای است که این تشکل مقدس دارد.

 

این مسئول  با تاکید بر ۲ ماموریت بسیج دانشجویی، تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی را یکی از این ماموریت‌ها دانست و خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های تراز انقلاب اسلامی، تخصص،تعهد، تجربه و آشنایی با مسائل کشور، مردم و انقلاب اسلامی است، تربیت نیروی تراز، تربیت نیروهایی است که بتوانند در پیشبرد انقلاب نقش داشته باشند و پیشبرد انقلاب اسلامی با حل مسائل انقلاب اسلامی است.

 

نیک روش بیان داشت: راه حل، مسائل امروز کشور دیدارها و گفتگوهای علمی است. اما کدام علم؟ این مسئله مورد مجادله ماست. آیا مشکلات زندگی مردم به دست  تفکر وعلم لیبرالی حل می شود یا با تکیه بر تفکر اسلامی  و استفاده از رهنمودهای آن؟

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: با توجه به سخنان خود نمایندگان مجلس بیشترین اختیار عمل در مسائل مختلف کشور نسبت به رؤسای جمهوری قبلی در دست رئیس جمهور فعلی است، اما آیا مشکلات مردم برطرف شد؟ مگر تفکر دولت مردان ما همان تفکر لیبرالی و گفتمان با غرب و سازش و تعامل با آنان نیست؟ پس نوشتنش پای انقلاب اسلامی ظلم است

 

نیک روش تصریح کرد: اما میبینیم با اینکه در برجام همه امتیازات و شروط از طرف ما اجرا شد اما حاصلی در بر نداشت و نه تنها زندگی مردم و شرایط اقتصادی و رفاهی آنان نسبت به وعده های داده شد تغییری در آن حاصل نشد، بلکه به تحریم های شدیدتر اقتصادی و لگدمال شدن عزتشان انجامید.

 

وی افزود: تفکر اسلامی در بعد معیشت و اقتصاد یکی از برنامه ها و رهنمودهای آن حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی است، اگر اقتصاد مقاومتی به طور جد در دستور کار دولت مردان قرار گیرد، نه تنها وضعیت اقتصادی کنونی را سروسامان خواهد داد بلکه در معیشت و رفاه مردم انقلاب اقتصادی به وجود خواهد آورد.

 

وی با بیان اینکه تا زمانی که منتظر کدخدا باشیم به جایی نمی‌رسیم، تصریح کرد: مسیر اشتباه را رفتند اما نمی‌خواهند بپذیرند و می‌خواهند گردن نظام بیندازند.

مسؤول بسیج دانشجویی کشور یکی از ابزارهای نقش آفرینی را گفتمان سازی دانست و متذکر شد: باید به سمتی برویم که نسل نوینی از برنامه‌های بسیج دانشجویی را داشته باشیم گر چه بسیج امروز به سمت حل مسائل مردم رفته است.

 

وی به وضعیت کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما آدم قوی هیکلی است که بیماری دارد و علاوه بر این بیماری کسانی که دست فرمان دارند به این بیمار می‌کوبند که امیدواریم فرمان از دست آنان که افق انقلاب اسلامی را هم نمی‌دانند گرفته شود، نتیجه مسیر حق گوارا و روشن است آنگونه که معظم له امیدوار است.

************************************

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه علمیه خواهران قم :

الگوی استقامت ملت ایران در برابر تحریم‌ها پیامبر(ص) و فاطمه زهرا(س) است/روی قله پیروزی نشسته‌ایم اگر چه نان شب نداشته باشیم

 

طاهره حیدری‌مجد امروز در جمع دانشجویان خواهر  استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه انسان دارای ۳ بخش وجودی مهم است، اظهار کرد: در تعریف انسان یک خود پنداری، یک خود واقعی و یک خود آرمانی است که باید به آن انسان آرمانی شدن برسیم.

 

مدیر مرکز تربیت مدرس حوزه علمیه خواهران قم، عنوان داشت: در بحث خودپنداری‌ چه مرد و چه زن، وقتی انسان در جایگاه بلند انسانیت قدم می‌گذارد، خود وهمی دارد که بیگانه از ماست اما آنقدر عجین شده با ما که گاهی فکر می‌کنیم خود ماست.

 

وی افزود: خود وهمی، ابعاد جسمانی است که مهمترین بخش زندگی ماست اما مانند مرکب و فرصتی است که خود واقعی ما در این وجود دیده شود.

 

حیدری‌مجد با بیان اینکه بخش دیگر ما بخش وجودی یعنی بخش واقعی و حقیقت وجود ماست، به جایگاه انقلاب اسلامی اشاره داشت و گفت: هزاران جوان رعنا قامت به خاک و خون کشیده شدند تا ما امروز در این جایگاه باشیم.

وی در بخش بعدی از سخنان خود با تبیین نقش و جایگاه بسیج و با طرح این پرسش که اولین نهاد بسیج کجا بود،خاطرنشان کرد: یک خانواده در صدر اسلام داشتیم که بسیجی بودند، اولین خانواده بسیجی، خانواده مولا علی و اولین زن بسیجی فاطمه زهراست.

 

این استاد دانشگاه و حوزه با اشاره به این مطلب که چرا امروز ایران سربلند است، تصریح کرد: به مشکلات درونی نگاه نکنید، ایران امروز مرکز امنیت جهان است، مرکزیت جهان ایران است، بماند آمریکا و اسرائیل با فشارها و جنگ‌های اقتصادی سعی بر تنگ کردن عرصه بر ما دارد.

 

وی متذکر شد: کشور ما کشوری است که تمام استکباریون از آن می ترسند، امروز بر بلندای قله پیروزی نشسته‌ایم گر چه در داخل نان شب نداشته باشیم.

 

نماینده اسبق ولی فقیه در دانشگاه قم با تاکید بر این مطلب که ما اولین‌ها در تحریم نیستیم،تصریح کرد: اولین تحریم اقتصادی را پیامبر اکرم در شعب ابی طالب گذراند، اولین تحریم را حضرت زهرا در کودکی تجربه کرد، بنابراین می بینیم که در همه موارد ما الگو و نمونه داریم.

 

وی ابراز کرد: امروز شما بسیجی ها دارید راه را ادامه می دهید یعنی پا گذاشته اید جا پای بزرگترین انسان‌های تاریخ، در مقطعی از انقلاب هستیم که مشکلات درونی فشار را زیاد کرده اما جوانان ما ریشه‌های انقلاب هستند و راه مبارزه با این فشارها را می‌دانند.

 

************************************

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کهگیلوی و بویراحمد:

نیروهای انقلاب در وضعیت فعلی کشور از خودشان مایه بگذارند/ لازمه رسیدن به تمدن اسلامی، ترویج سبک زندگی اسلامی است

 

ستار هدایت خواه در در مراسم طرح ولایت استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: امروز با وجود اینکه از نظر پزشکی و بهداشتی، پیشرفت های خوبی صورت گرفته اما مرگ و میر فراوان بوده و همچنین سطح رفاه و آسایش عمومی بالا رفته اما میزان خودکشی و افسردگی رو به افزایش است چرا که سبک زندگی ما عوض شده و سبک زندگی اسلامی نیست.

 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی، عنوان داشت: همه ما در کاهش این معضلات اجتماعی می توانیم نقش آفرین باشیم، برای اینکه به سبک زندگی اسلامی برسیم باید از سبک زندگی غربی عبور کنیم.

 

وی به ویژگی‌های منحصر به فرد سبک زندگی اسلامی اشاره داشت و با بیان اینکه مهمترین شاخص سبک زندگی اسلامی توحید محوری است،گفت: توحید هم روح تمامی ابعاد اندیشه و تفکر یک انسان موحد و مسلمان را تشکیل می‌دهد و هم در جز جز رفتارهای او باید ساری باشد و توحید محوری در سبک اسلامی یعنی همه چیز از فرمان خداوند سرچشمه می گیرد و همه آموزه ها و برنامه ها در همه عرصه های زندگی خداگونه باشد.

هدایتخواه ویژگی دوم سبک زندگی اسلامی را هدفمند بودن ذکر کرد و گفت: هیچ رفتاری در حوزه سبک زندگی اسلامی عبث و بیهوده نیست.

 

وی با بیان اینکه همه چیز در سبک زندگی اسلامی کمال گرایانه است،کمال گرایی را ویژگی دیگر سبک زندگی اسلامی دانست.

 

این مسئول فرهنگی در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت کشور، عنوان داشت: در شرایط کنونی که دشمن می‌خواهد از طریق فشارهای اقتصادی انقلاب را از پا در بیاورد، یکی از وظایفی که نیروهای انقلابی دارد این است که هر کسی از خودش مایه بگذارد و گره از مردم باز کند چرا که سبک زندگی اسلامی مسئولانه است.

 هدایتخواه عاقلانه و عالمانه بودن را از دیگر شاخص های سبک زندگی اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: هیچ آموزه ای در سبک زندگی اسلامی بر خلاف عقل و علم نیست بلکه توسط عالم ترین انسان ها ابلاغ شده است.

 

 اعتدال‌گرایانه بودن سبک زندگی اسلامی ویژگی دیگری بود که هدایتخواه به آن اشاره کرد و گفت: یک برداشت غلط از اعتدال‌گرایی وجود دارد که یک نگاه سه گانه دارند ولی نگاه ما دوگانه بوده، نگاهی از حق و باطل، آن چیزی که امروز برخی در امور سیاسی از آن به عنوان اعتدال‌گرایی یاد می‌کنند عدول از حق است، در حقیقت سبک اسلامی قابلیت تحقق و اجرا دارد چرا که آسانتر و کم هزینه تر است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.