گروه: اخبار استان خبر: 110623 / تاریخ انتشار : 1397/6/18 ساعت : 11:29
در همایش علمی بررسی و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی:

حضور کمرنگ مدیران کل استان در همایشی به نام دستاورد های انقلاب/علی رغم سنگ اندازی ها کارهای خوبی انجام شده است/انقلاب اسلامی قدرت " الله اکبر " را به صحنه آورد+تصاویر

اولین همایش علمی بررسی و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح ملی منطقه ای و بین المللی هم اکنون در یاسوج در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اولین همایش علمی بررسی و تحلیل دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح ملی منطقه ای و بین المللی هم اکنون در یاسوج در حال برگزاری است.

 

فراض بخش دبیر اجرایی همایش گفت: انقلاب اسلامی ادامه انقلاب کربلا است اگر آنجا منتج به شهادت شد اینجا منتج به حکومت شد، اگر در گذشته پیامبران دشمنانی داشتند امروز در مقابل انقلاب اسلامی یزیدی قوی تر و با ابزارهای پیشرفته تر قرار گرفته است، امروز عاشوراییانی جمع شده اند تا به دنیا بگویند خوابی که دیدید که ملت ایران چهلمین سال انقلاب را جشن نگیرد تعبیر نخواهد شد.


وی افزود: دشمن جنگ هایی را راه انداخت جنگ سخت شکست خورد، جنگ فرهنگی شکست خورد، نفوذ شکست خورد و امروز آمده اند که جنگ‌اقتصادی را راه بیندازند.

در ادامه این همایش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به پروژه هایی که در هفته دولت تا دهه فجر افتتاح می شود اشاره کرد و گفت: به مناسبت چهل سالگی انقلاب ۴۰ پروژه عمرانی را افتتاح کردیم که بیمارستان ۲۹۶ تخت خوابی یاسوج امسال به بهره برداری می رسد و بیمارستان باشت، مراکز درمان پیشرفته ناباروری، ده ها پروژه های عمرانی، خانه های بهداشت، آموزشگاه های بهروزی که امسال به بهره برداری می رسند.


اورنگ ایلامی گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی به دنبال افتتاح پروژه ها هستیم امسال با همه محدودیت ها، بودجه پژوهشی دانشگاه افزایش یافت، گام بزرگی در جهت رشته های تحصیلات تکمیلی برداشته شد و مجوزهای اولیه آنها صادر شده است، مهمترین کارهای انجام شده راه اندازی دانشکده دارو سازی است که مراحل نهایی را طی می کند که در آینده نزدیک پازل دانشگاه علوم پزشکی تکمیل می شود.

وی افزود: در سال ۸۴ کل پزشکان متخصص استان ۸۰ نفر بود، یک فوق تخصص وجود نداشت اکنون بیش از ۲۶۰ متخصص و فوق تخصص داریم، ظرف مدت کوتاه خدمات بزرگی انجام شد، بیمارستان جراحی قلب که بیش از ۲۰ میلیارد تومان هزینه آن شده است به زودی فعال می شود، در بحث درمان سرطان فوق تخصص درمان سرطان کودک و بزرگسال داریم این موارد در چهار سال قبل در این استان نبود اما امروز وجود دارند.


ایلامی در پایان گفت: به برکت نظام سطح توقعات نیز بالارفته است هرچقدر خدمت می شود تقاضای خدمت نیز بیشتر می شود،علی رغم سنگ اندازی ها کارهای خوبی انجام شده است.

 

در ادامه، منوچهر محمدی سخنران ویژه این همایش گفت: آمریکا جنگ اقتصادی راه اندازی کرده این که بدون شک اگر پیروز نشود تا سال 2025 فروپاشی آمریکا قطعی است، با وجود تحریم هایی که وجود داشته است اما پیشرفت های بسیار خوبی داشتیم دستاوردهایی که اگر انقلاب اسلامی نبود چنین دستاوردهای هم نبود و آن نگاه ما به نگاه کلان است، دستاوردهای ما در سطوح ملی، منطقه ای، جهانی و تاریخی بود انقلاب ما یک انقلاب ملی نبود و فقط متعلق به ایران نیست بلکه یک انقلاب جهانی است.


وی افزود: در سطح ملی دو دستاورد بزرگ داشتیم ایجاد یک نظام دینی کارآمد به نام جمهوری اسلامی بعد از ۳۰۰ سال است، نظامی به نام جمهوری اسلامی که بر پایه مردم سالاری دینی ایجاد شد و با برنامه و کارآمدی بسیار بالایی به وجود آمد در حالی که می گفتند تشکیل چنین نظامی در زمان غیبت امام زمان امکان ندارد، انقلاب اسلامی یک حرکت و یک جنبش است که سه رکن رهبری، مردم و مکتب را دارد که با ترکیب شدن انقلاب اسلامی تشکیل شده است اما جمهوری اسلامی یک ساختار است این نظام جمهوری اسلامی مولود انقلاب است نه خود انقلاب چهار ستون فرهنگی، نظامی، اقتصادی و سیاسی دارد.

 

محمدی ادامه داد: چهار پدیده جدید به نام نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی وجود دارد، این نظام همان روز اول سیاست های خودش را در قالب دو شعار " استقلال آزادی جمهوری اسلامی " و " نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی " مشخص کرد با قاطعیت می گویم در تمام کره زمین نظامی مستقل تر از نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد نظامی که به راحتی می گوید آمریکا هیج غلطی نمی تواند بکند و تا کنون نشان داده آمریکا را تحقیر کرده و توانسته در مقابل آمریکا محکم بایستد.


وی بیان کرد: در غرب آزادی به معنای بی بند و باری است اما به معنای آزادی در تصمیم گیری نیست صاحبان قدرت تصمیم می گیرند و به مردم دیکته می کنند ولی در ایران آزادی به معنای آزادی در تصمیم گیری به ملت داده شد ملت خودش آزاد است و آنگونه که می خواهد تصمیم بگیرند حتی اگر خلاف رهبران انقلاب باشند، در همه دوره ها مردم بودند که تصمیم گرفتند جه کسی باشد چه کسی نباشد این آزادی در هیچ جای دنیا وجود ندارد جمهوری اسلامی بر پایه همین مردم سالاری دینی است که در نوع خودش بدیع است.

 

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد:  جمهوری اسلامی ثابت کرد می شود هم آزادی باشد هم مردم سالاری باشد و هم دینی باشد خود مردم تصمیم میگیرند که این از ممتاز ترین نظام هاست که به مردم تکیه دارد، سیاست خارجی ایران نیز تا کنون ثابت و پا برجا بوده است، دستاورد دیگری که مطرح است اینکه با چه قدرتی توانستیم رژیمی که تا دندان مسلح بود و حمایت همه قدرت های استکبار را داشت به زانو در آوریم قدرت الهی را آوردیم که به مدت ۳۰۰ سال فراموش شده بود انقلاب اسلامی قدرت الله اکبر را به صحنه آورد در آیات قرآن خداوند فرموده مجاهدین را کمک می کند، خداوند فرموده اگر جهاد کنید خودم راه را به شما نشان می دهم در قلب مومنان شجاعت و قدرت مثل کوه ایجاد می کنم و در دل دشمن ترس و دلهره ایجاد می کنم ما اینها را می داشتیم که من وصل شدیم ما به قدرت الهی و مردم تکیه کرده ایم از ولایت فقیه اطاعات کردیم و هم اکنون انقلاب ما پا برجاست .

 

منوچهر محمدی ادامه داد: تهدیدات را به فرصت تبدیل کردیم ایستادگی و مقاومت را یاد گرفتیم اینها را وارد صحنه کردیم اگر امروز با آرامش نشستیم و از جنگ های سیاسی و اقتصادی نمی ترسیم به دلیل منابع جدید قدرتی است که وارد صحنه کرده ایم‌، دستاورد دوم شکل گیری جامعه ولایی است که از سه عنصر رهبری ولایی، امت ولایت مدار و مکتب الهی است اکنون ما جامعه ولایی داریم پشتیبان و حامی جمهوری اسلامی بوده است تداوم و استمرار انقلاب به نسل های بعد خنثی کردن توطئه های براندازی تبلور این در بسیج است جنگ را مردم بودند که اداره کردند.


وی افزود: خواص و نخبگان تا زمانی مقبولیت و مشروئیت دارند که در دولت جامعه ولایی حرکت کنند اگر حاشیه رفتند و مشکل ایجاد کردند از این جامعه ولایی اخراج می شوند بنی صدر ۸۵ درصد ار ای مردم را داشت اما وقتی خواست حاشیه برود مجبور شد با لباس زنانه در توالت هواپیما فرار کند شریعتمداری که مقلدان بیش از امام داشت وقتی خواست مقابل انقلاب بایستد در تلویزیون توبه کرد و در انزوا مرد، همه کسانی که چنین وضعی داشتند احمدی نژاد ۲۵ میلیون رای داشت اکنون ببینید چه سرنوشتی دارد دو یار داشت که اکنون در زندان هستند آقای هاشمی رفسنجانی که موقعی می گفتی هاشمی خدانگهدار تو وضعیت به جایی رسید که حتی به نماز جمعه نمی آمد، این یک مسله مهم در این جامعه ولایی است جامعه ولایی با کسی شوخی ندارد انسجام در جامعه ولایی همه یک نوع هستند و یک حرف می زنند این دستاوردهایی هستند که در سطح ملی به ما قوام و دوام داده است.

 

از نکات جالب این همایش حضور کم رنگ مدیران و مسئولان استانی بود. هرچند که از طرف استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز کسی در این همایش حضور نداشت.

 

در زیر تصاویر از برگزاری این همایش آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.