گروه: اخبار استان خبر: 110587 / تاریخ انتشار : 1397/6/16 ساعت : 15:43
باحضور جمعی از خانواده حادثه دیدگان؛

اِلمان جانباختگان سقوط هواپیما در سی سخت رونمایی شد+تصاویر

شهردار سی سخت گفت: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره 66 مسافر جانباخته در آن سانحه هوایی و به پاس صحنه های حماسی و زیبایی که توسط مردم خونگرم و نوع دوست سی سخت رقم خورد، از اِلمان یادبودی بدین منظور رونمایی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ شهردار سی سخت در آیین رونمایی از اِلمان گرامیداشت جانباختگانه سانحه هوایی تهران- یاسوج، در شهر سی سخت گفت: در تاریخ ۲۹بهمن ماه سال گذشته شاهد یک حادثه تلخ، غم انگیز و غم بار بودیم که عواطف و احساسات تمامی ملت شریف ایران را جربحه دار کرد، اما در کنار این حادثه ی تلخ شاهد صحنه هایی از همدلی، نوعدوستی و مهربانی ها و تاش های زیبایی در جهت کاهش آلام و مصائب خانواده های داغدار آن عزیزان را شاهد و ناظر بودیم.

 


محمد حسینی افزود: به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره 66 مسافر جانباخته در آن سانحه دلخراش، شهرداری و شورای اسلامی شهر سی سخت بر آن شد که به یاد صحنه های حماسی و زیبایی که توسط مردم خونگرم و نوع دوست سی سخت شکل گرفت و به احترام غم و اندوهی که سراسر دلهای مردم را تحت تاثر قرار داد، یادمان و نمادی برای نسل های امروز و آینده تدارک ببیند به گونه ای که به محض ورود مسافران و گردشگران به شهر توریستی سی سخت، عمق حادثه فراموش نشدنی را با تمام وجود درک کنند.

 


وی یاداور شد: یادمان مذکور با تلاش  و همت شبانه روز عده زیادی از  مسوولین اعم از استانداری، فرمانداری، شورای شهر، شهرداری و با جدیت پیمانکار، در فاصله زمانی کوتاهی ساخته شد.

 


شهردار سی سخت افزود: زمانی که خانواده های حادثه دیدگان متوجه این موضوع شدند، دست بکار شده و ما را در این خصوص یاری کردند و با پیگیری های صورت گرفته اعتباری حدود دو میلیارد و پانصد میلیون ریال معادل دویست و پنجاه میلیون تومان از اعتبارات سال جاری جهت ساخت اِلمان اختصاص یافت و بلافاصله عملیات ساخت و آماده سازی آن شروع شد.

 


محمد حسینی عنوان کرد: شهرداری سی سخت در کنار احداث میدان نصب اِلمان، پروژه آسفالت ریزی، جدول گذاری، پیاده رو سازی و فضای سبز محوطه اطراف آن را در برنامه کاری خود دارد که بخشی از کار انجام شده و مابقی آن در روزهای آتی ادامه می بابد و به اتمام می رسد.

 

وی افزود: اگر فردی یا افرادی از خانواده های حادثه دیده قصد دارند در جاهای مختلف کشور اقدام به انجام کارهای عام المنفعه برای یادبود و گرامیداشت عزیزانشان کنند، شهرداری سی سخت با توجه به در دستور کار داشتن برنامه احداث مراکز فرهنگی، هنری و مذهبی، در صورت تمایل خانواده ها حاضر به مشارکت در انجام آن و اجرای طرح های مورد نیاز می باشد.

 

 

شهردار سی سخت در پایان  از ریاست برنامه و بودجه استان، نماینده بویراحمد ودنا، فرماندار دنا، شورای اسلامی شهر، دکتر یاری پور و دکتر نظری (از خانواده های حادثه دیده) و همچنین از مجموعه پرسنل شهرداری جهت همکاری در ساخت و احداث المان تقدیر و تشکر کرد.

 


تصاویری از آیین رونمایی از اِلمان یادبود جانباختگان حادثه هوایی تهران-یاسوج که در شهر سی سخت برگزار شد در زیر آمده است:

 

انتهای پیام/د

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.