گروه: اخبار استان خبر: 110559 / تاریخ انتشار : 1397/6/17 ساعت : 08:37

دانشجویی که فرماندار بویراحمد را به مناظره دعوت کرد

جناب آقای کناری فرماندار بویراحمد و اجرایی ترین مسئول دولتی در این شهرستان در جلسه دانشگاه یاسوج دو نکته را مطرح کردید که بنده بعنوان یک شهروند و دانشجو از شنیدن آنها بسی متعجب شدم!

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حمید آذربو دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی در یادداشتی نوشت: جناب آقای کناری فرماندار بویراحمد و اجرایی ترین مسئول دولتی در این شهرستان در جلسه دانشگاه یاسوج دو نکته را مطرح کردید که بنده بعنوان یک شهروند و دانشجو از شنیدن آنها بسی متعجب شدم!


اولا شما اشاره کردید که وضعیت اقتصادی موجود وگرانی ها و... نتیجه بازی های سیاسی است وربطی به دولت ندارد و دوم اینکه بعد از برجام هیچ تحریمی اعمال و عملیاتی نشده است که مطرح کردن این اطلاعات ناقص ازسوی یک شخص سیاسی با این جایگاه مدیریتی جای تاسف دارد فلذا من بابت ترفیع و تکمیل اطلاعات شما چندنکته ای را عرض میکنم.


در خصوص اینکه تحریمی بعد از برجام اعمال نشده باید خدمت شما عرض کنم چندین مورد تحریم اساسی از سوی ایالات متحده اعمال شده است:


۱-محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران :براساس فصل ۲۰۳متن لایحه بودجه سال ۲۰۱۶آمریکا که اکنون قانون شده شهروندان ۳۸کشوری که تاکنون می توانستند برای تجارت یا گردشگری به مدت ۹۰روز بدون اخذ روادید در خاک آمریکا اقامت داشته باشند اگر در ۵سال گذشته به ایران سفرکرده باشند دیگر نمی توانند همانند قبا بدون روادید وارد خاک امریکا شوند.


۲-تمدید ۱۰ساله قانون ایسا :آمریکایی ها تلاش داشته اند فضای رعب و وحشت رادربانک ها ،شرکت هاو کشورهای مختلف همچنان نگه دارند تا ایران از فرصت حاصل از برجام نتواند سودی ببرد ؛بنابراین این قانون مانعی بر سرتوسعه بخشی انرژی وافزایش تولیدات نفت گازو پتروشیمی بوده که نهایتا منجر به کاهش درآمد ملی میشودو این قانون پایه های اصلی اقتصادایران را هدف گرفته است.


۳-وضع تحریم علیه شرکت ها و افراد مرتبط با ایران::درست دریکسالگی اجرای برجام وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی علیه ۱۳فرد و ۱۲نهاد مرتبط با ایران اعمال کرده که نمونه ی آن شرکت ساختمانی تجاری ماهر،شرکت تجاری انرژی میراژ و..بوده .


۴-مصادره ۱/۶میلیارد دلار از دارایی های بانک مرکزی در لوکزامبورگ


۵-تحریم علیه ۳فرد و۸شرکت جهت همکاری با برنامه موشکی ایران


۶-تحریم مبادلات دلاری وریالی ،خریدوفروش طلا و صنایع هواپیمایی و...تنها گوشه ای از این تحریم ها می باشد

.۷-تحریم کاتسا و..


و اما در مورد بازی های سیاسی:


شما صراحتا فرمودید که وضعیت اقتصادی موجود وگرانی هاناشی از بازی سیاسی گروهی خاص است ؛لازم است دراین رابطه چند یادآوری خدمتتان عرض کنم .اگرشما بخاطر داشته باشید آقای حسن روحانی در جریان مناظرات سال ۹۲ بطور قاطع ۷۵درصد مشکلات معیشتی واقتصادی رو ملهم از سومدیریت و مسائل داخلی ذکر کردند و تنها ۱۵درصد از مشکلات را متاثر ازتحریم ها دانسته اند!


جناب کناری، سرعت موشکی پوشک ،نقره داغ کردن مردم با افزایش قیمت طلا ،واگذاری ۲تن طلا به افراد خاص ؛دراختیارگذاشتن دلار به نهادهای خاص جهت ورود کالاهای غیر اولویت دار ،پیشی گرفتن قیمت تخم مرغ از مرغ!گران شدن اقلام اساسی سفره ی مردم چه دخلی به بازی های سیاسی دارد؟

مگر شما مدیر اجرایی نیستید که با تخلفات و گرانی ها برخورد کنید؟ در شهر یاسوج که شما مدیرش هستید قیمت یک کالای مشخص در دومغازه هم جوار تفاوت فاحش دارد ؛آیا عدم نظارت و سومدیریت شما و سایر همکارانتان عامل اصلی این وضع نبوده؟آقای فرماندار دیگر دوران فراربه جلو وعوام فریبی به سر رسیده که مشکلات موجود را به گردن دیگران و بازی های سیاسی بیندازید چرا که ضعف مدیران دولت تدبیر وامید برای آحاد جامعه مبرهن وآشکارشده است.


درپایان جهت بررسی تخصصی تر و دقیق تر مسائل فوق شما را به مناظره باحضور رسانه ها و محفلی آکادمیک دعوت میکنم.

 

انتهای پیام/
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.