گروه: اخبار استان خبر: 110544 / تاریخ انتشار : 1397/6/14 ساعت : 14:06
به همت سازمان بسیج کشاورزی استان؛

سومین دوره آموزش تخصصی و تسهیلگری مربیان "طرح ملی همگام با کشاورز" در حال برگزاری است+تصاویر

به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد، سومین دوره آموزش تخصصی و تسهیلگری مربیان طرح ملی همگام با کشاورز به مدت چهار روز در شهر یاسوج در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بویرخبر؛ مسوول سازمان بسیج کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: سومین دوره آموزش تخصصی و تسهیلگری مربیان طرح ملی همگام با کشاورز در شهر یاسوج از تاریخ 13/6/97 لغایت 17/6/97 به مدت چهار روز در حال برگزاری است.

 

عباسی افزود: این دوره آموزشی از ساعت 8 صبح لغایت 19 عصر با حضور مدرس و مربی آموزشی اعزامی از تهران در محل سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح در حال برگزاری است.

 

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این دوره، مربیان و فارق التحصیلان بخش کشاورزی بوده اند، عنوان کرد: طرح ملی بسیج همگام با کشاورز جزء برنامه های اولویت دار سپاه و بسیج قرار گرفته است که در این راستا سپاه و بسیج 000/41 روستای کشور را تحت پوشش این طرح قرار داده است.

 

مسوول سازمان بسیج کشاورزی استان گفت:  در این طرح ملی، سهم استان کهگیلویه وبویراحمد دارای 872 روستا است،  که قرار است طی چهار سال همه آن روستاها را تحت پوشش قرار دهد و در طی سال اول یعنی سال 97 تعداد 218 روستا باید تحت پوشش این طرح قرار گیرد .

 

عباسی در پایان با بیان اینکه در این دوره تعداد 80 نفر از مربیان از سراسر استان حضور داشته اند، افزود: این مربیان جهت اعزام به روستا های هدف مشخص شده اند که  آموزش های لازم را در زمینه تسهیلگری کشاورزی در این دوره آموزشی کسب می کنند.

 

تصاویری از برگزاری این دوره آموزشی در زیر آمده است:

.