گروه: اخبار استان خبر: 110514 / تاریخ انتشار : 1397/6/13 ساعت : 16:33

واکنش مدیر طرح های عمرانی دانشگاه یاسوج به حواشی خبر ساخت سردر میلیاردی این دانشگاه/قراردادی که میراث مدیریت قبلی بود!

مدیر عمرانی دانشگاه یاسوج گفت: قرار داد سردر دانشگاه یاسوج متعلق به ریاست قبلی دانشگاه است و ما نمی توانستیم قرار داد را لغو کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، روح الله موسوی در همین خصوص افزود: هزینه سردر در حال ساخت دانشگاه یاسوج بدون در نظر گرفتن محوطه سازی آن یک میلیارد تومان است. همچنین طراحی محوطه که حدودا ٤٠٠٠ متر مربع است و اگر جاده سازی اطراف آن و دو اتاق نگهبانی که قرار است در زیر آن ساخته شود را در نظر بگیریم، حداقل دو  میلیارد تومان هزینه دارد.


وی بیان کرد: سازه این سر در فلزی است و 130 تن وزن دارد که در یک شرکت تخصصی ساخته شده  و توسط شرکت دیگری طراحی شده است که اکنون پیشرفت فیزیکی سر در حدود 90 درصد است که تا دو هفته دیگر به اتمام می رسد و سپس کار محوطه سازی آن آغاز می شود.

 


مدیر عمرانی دانشگاه یاسوج در پاسخ به این سئوال که آیا بهتر نبود این مبلغ به جای این سر در در سایر بخش های دانشگاه هزینه شود افزود: چرا نظر ما نیز همین بود، اما قرارداد طراحی آن در دوره قبل از ما  در تاریخ فروردین سال ٩٦ و در آذر ٩٦ نیزقرارداد ساخت آن بسته شده بود که وقتی ما وارد دانشگاه شدیم ساخت سر در در اصفهان شروع شده بود و باید ادامه می دادیم!


وی تصریح کرد: 60 درصد هزینه این سر در پرداخت شده است اما به دلیل اینکه قرار داد بسته شده بود نمی توانستیم به این راحتی قرار داد را لغو کنیم چرا که هم یک کار پیچیده است و هم لغو آن هزینه های را به دنبال دارد بنابراین نمی توانستیم لغو کنیم.
 


موسوی افزود: دانشگاه یاسوج دانشگاه مادر است و نیاز بود یک سردر خوب و در شان دانشگاه داشته باشد اما یک سردر با این مبلغ نیاز نبود با توجه به اینکه وقتی قرار داد آن در سال گذشته بسته شده بود نمی توانستیم لغو کنیم، چرا که این سازه یک سازه خاص است و نمی شد در جای دیگر استفاده کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مهدی
1397/6/18 - 12:48
یکی از کارهای خوب همین سر در است که در نوع خودش بی نظیر و هویت دانشگاه می باشد. مثل بقیه دانشگاههای کشور. در مورداین مطلب باید مهندسین عمران نظر بدهند
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.