گروه: اخبار استان خبر: 110501 / تاریخ انتشار : 1397/6/13 ساعت : 09:43
صدایی که فریادرسی ندارد؛

روستایی که هفته ای یک بار هم آب ندارد/آبفای روستایی در خواب و آبی که هدر می رود+تصاویر

روستای ده شیخ خان احمد این روزها با مشکل بی آبی شدید مواجه شده است و به گفته اهالی در برخی از هفته ها داشتن یک ساعت آب آرزویی شیرین است که به سختی برآورده می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس امروزه مشکل آب شرب در برخی از روستاهای باشت به یک معضل اساسی تبدیل شده که این امر حتی مهاجرت از روستا به شهر را نیز در پی داشته است ودر حال حاضر تامین آب شرب تعداد زیادی از روستاهای این شهرستان با مشکل مواجه شده و خشکسالی ها هر روز بر تعداد روستاهای نیازمند بر آبرسانی سیار می افزاید.

 مشکل بی  آبی در برخی از روستاهای باشت تنها منوط به فصل گرم بهار و تابستان نیست بلکه در طول ایام سال هم این مشکل به نوعی خود نمایی کرده است که ضروری است چاره ای برای حل این مشکل اندیشیده شود.

یکی از روستاهایی که در ماه های اخیر با مشکل شدید نه تنها کم آبی، بلکه بی آبی دست و پنجه نرم می کنند، روستای ده شیخ خان احمد از توابع شهرستان باشت است.

یکی از اهالی این روستا در گفتگو با این پایگاه خبری ضمن گلایه شدید از وضعیت موجود گفت: حدود دو ماه پیش سیستم لوله کشی آب شرب روستا که قدیمی بود تعویض شد و مسئولین قول داده بودند که مشکل آب نیز حل شود اما در روزهای گذشته شکستگی لوله ها در سه نقطه کار را به جایی رسانده است که آب به سختی به خانه ها می رسد.

در واقع این تنها مشکل آن ها نبوده است بلکه حتی قبل از این نیز هر 3 یا 4 روز یکبار آب به روستا می رسید که می توان گفت تقریبا هفته ای دوبار که با توجه به شغل عده ای از اهالی که دامدار هستند، نه تنها خود آن ها بلکه دام های ان ها نیز در تشنگی به سر می برند.

همچنین این جوان اهل روستای ده شیخ می گوید: برخی هفته ها اگر یک بار هم آب گیرمان بیاید باید خدا را شکر کنیم و اگر چاه آب یکی از همسایه ها نبود حتی مجبور می شدیم روستا را ترک کنیم.

با توجه به این که در سال های اخیر برنامه های زیادی برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر انجام شده است اما به نظر می رسد مسئولان شهرستان باشت و آبفای روستایی به این مسأله توجه ویژه ای کنند و ضمن حل مشکل آب این روستا از مهاجرت آن ها جلوگیری کنند.

گفتنی است روستای ده شیخ خان احمد در 10 کیلومتری شهرستان باشت قرار دارد.

 
 
 
 
انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
همکار
1397/6/13 - 23:31
والا بخدا در این شرکت پرسنل به زور دارن این همه بی عدالتی و قوم بازی مدیر رو تحمل میکنند،کسی انگیزه ای برای کار نداره،جتاب آقای تاجگردون در راه رضای خدا به داد این شرکت برسید متاسفانه نماینده بویراحمد که در خواب است
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.