گروه: اخبار استان خبر: 110438 / تاریخ انتشار : 1397/6/10 ساعت : 18:22

پشت پرده انتخابات شورای شهر یاسوج چه می گذرد؟آیا سناریویی از پیش تعیین شده در شورای شهر وجود دارد؟

رئیس و نائب رئیس شدن اعضای شورای شهر یاسوج سناریویی جالب را رقم زده است که این اتفاق سوالات زیادی را در ذهن شهروندان ایجاد می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، اردیبهشت ماه سال 96  انتخابات بسیار پر شوری در استان و کشور برگزار شد و اعضای جدید  شوراهای شهر و روستاها مشخص شدند، در شهر یاسوج نیز به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد 7 نفر به عنوان اعضای اصلی شورای شهر انتخاب شدند انتظار می رفت بعد از شورای سابق که سراسر حاشیه بود شورای جدید اینگونه پیش نرود اما رفت.

 

گویا شورای شهر در یاسوج نمی خواهد چهره سیاسی خود را کنار بگذارد و به کار مردم رسیدگی کند از همان ابتدا که کار شورا آغاز شد شهردار جدید منصوب شد در جلسه انتخاب رئیس شورای شهر یاسوج و انتخاب شهردار برخی از اعضا حضور نداشتند و به گونه ای به نشانه ناراضی بودن جلسه را ترک می کردند.

 

در آغاز به کار اعضای شورای شهر یاسوج هدایت اکبری به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد اکنون بعد از گذشت یک سال از انتخابات اعضای شورای شهر انتخاب جالب دیگری در شورای شهر انجام شد که جای تامل دارد و با اندکی فکر کردن می توان گفت شاید این موضوع سناریویی از پیش تعیین شده است و باید منتظر سناریوهای جدید دیگری بود.

 

لیست افرادی که به عنوان شورای شهر یاسوج انتخاب شدند جالب بود سه نفر اصلاح طلب و سه نفر اصولگرا بودند و یک نفر در میانه قرار داشت که در حقیقت می توان گفت در این میان برد با کسی بود که بتواند این یک نفر را به سمت خودشان برسانند بعد از مدتی آن یک نفر نیز وارد گروه اصلاح طلب شد و اکنون شاهد چنین ماجراهی عجیبی در شورای شهر هستیم.

 

هدایت اکبری رئیس شورای شهر یاسوج بود که چند روز قبل از این مسئولیت کنار کشید و با برگزاری انتخاباتی دیگر، کیوان آشنا به عنوان رئیس شورا انتخاب شد نکته جالب این ماجرا نایب رئیس شدن هدایت اکبری بود که می توان گفت این یک موضوع از پیش تعیین شده بود که چه کسی رئیس و چه کسی نایب رئیس شود.

 

در جلسه ای که برای تعیین  رئیس شورا برگزار شد یکی از اعضای شورای شهر یعنی محمد رحیم دهراب پور  حضور نداشت و این عدم حضور وی در دو جلسه گذشته شورای شهر نشان می دهد که از انتخابات انجام شده رضایتی ندارد شاید یکی از دلایل برگزاری این انتخابات عدم رضایت برخی از اعضای شورای شهر بود و اعضای شورای شهر برای اینکه رضایت انها را نیز جلب کند انتخابات دیگری را برگزار کردند اما این انتخابات همان گونه که می خواستند پیش رفته است چرا که وقتی 4 نفر در یک طرف و سه نفر در یک طرف باشند رای با اکثریت است اما این موضوع که چرا هدایت اکبری که از ریاست شورا انصراف داد به عنوان نایب رئیس انتخاب شد ابهام دارد.

 

در جلسه اول کمیسیون سه نفر از اعضای شورا غایب بودند و جلسه به روز دیگری موکول شد و روز گذشته نیز محمد رحیم دهرابپور غایب جلسه بود این موضوع که هدایت اکبری قصد شرکت در انتخابات نماینده  مجلس شورای اسلامی را دارد نیز گویا صحت ندارد و سناریویی دیگر مد نظر است.

 

یک منبع اگاه در گفتگو با صبح زاگرس سنبت به اینکه ممکن است ماجرای انتخاب ضربدری اکبری و آشنا به عنوان رئیس و نائب رئیس شورای شهر یک سناریوی از پیش تعیین شده باشد،واکنش نشان داد و احتمال ان را رد نکرد و همچنین طبق گفته های او بحث کاندیداتوری اکبری برای نمایندگی مجلس صحت نداشته باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
علی
1397/6/11 - 21:14
درود بر دهراب پور که در این جلسات سوری شرکت نمیکنه
rateup 0
 ratedown 0
علی
1397/6/11 - 21:14
درود بر دهراب پور که در این جلسات سوری شرکت نمیکنه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.