گروه: اخبار استان خبر: 110095 / تاریخ انتشار : 1397/5/30 ساعت : 09:19
حجت الاسلام موسوی:

امروز روز مطالبه گری مردم است/عده ای با احتکار و کم فروشی با مبانی اسلام مبارزه می کنند

سخنران مراسم لیلة الشهدا با بیان اینکه مسوولین باید به مردم خدمت کنند و خود را به نحوی نوکر مردم بدانند، گفت: فرهنگ مطالبه گری را به خوبی پیاده نکردیم و اگر مطالبه گری در بین عموم فرهنگسازی می شد هیچ مسوولی جرعت نمی کرد به مردم پاسخ ندهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بویرخبر؛ شامگاه شب گذشته، به مناسبت فرا رسیدن روز عرفه مراسم "لیلة الشهدا" با همکاری هیئت ها مذهبی شهر یاسوج در یادمان شهدای گمنام برگزار شد.این مراسم با حضور جمع کثیری از مردم ولایت مدار شهر یاسوج و هیئت های مذهبی با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین موسوی و مداحی و زیارت عاشورا همراه بود که در جوار یادمان هشت شهید گمنام شهر یاسوج برگزار شد.حجت الاسلام موسوی دراین مراسم گفت: ایران تنها کشوری است که بر اساس فقه اهل بیت اداره می شود و این کشور متعلق به شهداست.
وی افزود: یکی از اصلی ترین مبانی اسلام خدمت به مردم است و عده ای با احتکار و کم فروشی با مبانی اسلام مبارزه می کنند.
 حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: راه میان بر رسیدن به خدا این است که دل در گرو خدمت به مردم داشته باشیم.
وی گفت: بی تفاوتی نیست به سایر بندگان با مکتب شیعه و اسلام سازگار نیست و نباید بگوییم ماهم مثل بقیه و وظیفه مانیست.
سخنران مراسم لیلة الشهدا با بیان اینکه مسوولین باید به مردم خدمت کنند و خود را به نحوی نوکر مردم بدانند، گفت: فرهنگ مطالبه گری را به خوبی پیاده نکردیم و اگر مطالبه گری در بین عموم فرهنگسازی می شد هیچ مسوولی جرعت نمی کرد به مردم پاسخ ندهد.حجت الاسلام موسوی به وضعیت بد جاده یادمان شهدا اشاره کرد و گفت: هشت شهید گمنام در این شهر است، مگر این شهر صاحب ندارد، مگر مسوول ندارد که جاده تنها یادمان شهدا مرکز یک استان جاده دسترسی مناسب ندارد.
 وی در ادامه به حقوق همسایه اشاره کرد و گفت: ما نسبت به همسایه خود مسوول هستیم و نباید به سادگی از کنار این موضوع بگذریم و حتی اگر یهودی هم بود باید حقوق همسایه را رعایت کنم و نباید نسبت به همسایه بی تفاوت بود.

 


حجت الاسلام موسوی افزود: نظام اسلام کارآمد است ولی مسوولان ناکارآمد گفت: 38هزار شهید نوجوان جان خود را فدای این نظام و انقلاب کردند که و تنها دغدغه آنها حفظ این انقلاب و نظام بوده است و امروز عده ای گمراه و کوته فکر خیال میکنند با سیاه نمایی می توانند خدشه ای به این انقلاب وارد کنند.

 


وی گفت: امروز انقلاب اسلامی در ا‌وج اقدار است و گذشت آن زمان که ما فقط دفاع می کردم و به گفته رهبری دشمن اگر یکی بزند ده تا می خورد.

 حجت الاسلام موسوی اظهار کرد: امروز 30هزار شیعه پاکستانی را ساماندهی کردیم و دیگر گذشت زمانی که هر روز می شنیدیم مسجدی در پاکستان مورد حمله انتحاری قرار گرفته است.

 وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه امروز روز مطالبه گری مردم است و ما در جنگ نامتقارن فرهنگی و اقتصادی قرار داریم، گفت: دشمن فهمیده از راه جنگ سخت نمی تواند ضربه ای به ایران بزند به همین دلیل از راه فرهنگی و اقتصادی وارد شده است.
وی با اشاره به لزوم حمایت کالایی ایرانی اشاره کرد و گفت: عده ای هنوز به این باور نرسیدن اند که در جنگ اقتصادی هستم و به نامگذاری هر ساله شعار سال توسط رهبری دقت نمی کنند.

 

گفتنی است گزارش تصویری اختصاصی این مراسم در بخش دیگری(اینجا کلیک کنید) آمده است.

 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.