گروه: اخبار استان خبر: 110075 / تاریخ انتشار : 1397/5/30 ساعت : 16:57
رئیس شورای بخش مرکزی بهمئی خبر داد:

تاراج 10 میلیارد ریال اعتبار عمرانی روستاهای بهمئی/دست اداره کل راه و شهرسازی در جیب مردم محروم بهمئی

رئیس شورای بخش مرکزی بهمئی از تاراج 10میلیارد ریال اعتبارات این شهرستان محروم در مرکز استان خبر داد و از معاون عمرانی استاندار خواست نسبت به برگشت این اعتبار اقدام کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛رئیس شورای بخش مرکزی بهمئی در گفتگو با خبرنگار آوای ماغراز تاراج 10میلیارد ریال اعتبارات این شهرستان محروم در مرکز استان خبر داد.

 

 حسین جعفری نیکو تصریح کرد: این اعتبارات به تاراج رفته از اعتبارات عمرانی روستاهای شهرستان بهمئی است که در اداره کل راه و شهرسازی به یغما رفت و تاکنون کسی پاسخگو نیست.

 

وی با بیان اینکه در فرهنگ و تعالیم قرآنی و عترت، خدمت به خلق خدا ارزش و ثواب فراوانی دارد، افزود:با روی کار آمدن استاندار جدید شاهد تغییر و تحول در روند مدیریت این استان هستیم و خیلی از بدعت های هنجار شکن که در گذشته  این استان نهادینه شد، در حال از بین رفتن است که خود نشانه یک مدیریت قوی و کار آمد است.

 

این مسئول شهرستانی در ادامه خطاب به معاون عمرانی استاندار گفت: با توجه به وظایف قانونی شوراها که باید پیگیر مشکلات عمرانی باشند، نظارت بر برنامه های عمرانی وگزارش گیری مستمر از پیشرفت برنامه های عمرانی روستاها و شهرها از محل اعتبارات مختلف و اعلام عدم پیشرفت آنها به سازمان های اجرایی مربوطه به منظور رفع موانع، از وظایف این معاونت به شمار می رود.

 

جعفری نیکو افزود: پروژه بهسازی و آسفالت ۲۲ راه روستای شهرستان بهمئی سال 94 به پیمانکار واگذار شد که می توان گفت صلاحیت و رتبه این پروژه مهم را نداشت، پیمانکاری با توان مالی ضعیف به علت نداشتن حتی یک مورد ماشین آلات و تجهیزات راهسازی، بعد از سه سال هنوز این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی و عدم اعتبار لازم به صورت نیمه فعال است.

 

رئیس شورای بخش مرکزی بهمئی خاطرنشان کرد: با توجه به نقدینگی سال های گذشته، اعتبارات نفت و مکاتبات مکرر مهندس امیریان- مدیر نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفت خیز کشور، پیمانکار می توانست این پروژه مهم را در زمان بندی مشخص شده به اتمام رساند اما متاسفانه وجود چنین پیمانکارانی آسیب زاست.

 

 جعفری نیکو گفت: متاسفانه اداره کل راه وشهرسازی استان کهگیلویه وبویراحمد، اضافه بر کم کاری در انجام پروژه، 7 میلیارد ریال از اعتبارات اولیه که توسط وزارت نفت به این پروژه اختصاص داده بود، بابت بدهی آن اداره کل به سازمان بیمه تامین اجتماعی از سهم اعتبارات این مردم؛ روستاهای محروم و نیازمند شهرستان بهمئی برداشت نموده و بدون هماهنگی شهرستان بهمئی در جای دیگر از اعتبارات تملک دارائی و سرمایه ای سال ۱۳۹۶ که برای رفع محرومیت زدایی بخش دیگری از محورهای روستایی تخصیص داده شده بود، کسر و جهت جبران اعتبار کسر شده بیمه تامین اجتماعی به پیمانکار پرداخت نمود.

 

وی افزود: همچنین این اداره کل مبلغ 3میلیارد ریال در سال ۹۴ از اعتبارات راههای روستایی این شهرستان را بابت پرداخت حقوق نیروهای قراردادی اداره کل راه وشهرسازی استان پرداخت کرد.

 

رئیس شورای بخش مرکزی بهمئی در پایان با تاکید بر پیگیری این مشکل تا حصول نتیجه، از مسئولان استانی به خصوص معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواست تا نسبت به برگشت اعتبارات روستاهای محروم شهرستان بهمئی پیگیری کند و اقدامات لازم صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.