گروه: اخبار استان خبر: 110010 / تاریخ انتشار : 1397/5/27 ساعت : 09:32

بازگشتی از جنس نور و امید در گام های آزادگان سرافراز

اسرا به گونه ای هر روز شهید می شوند وقتی شب ها و روزها سرگذشت همرزمان خود را در جبه های جنگ روایت می کنند و اینچنین شد که زنده نگه داشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست و اسرا حامل پیغام شهدا و یادگاران عرصه دفاع مقدس همان شهداء زنده هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محسن بهمنیار در یادداشتی درباره سالروز ورود آزادگان نوشت:گرگ وحشی و قدرت طلب صدام جنگ را بر علیه ملت مجاهد و قیام کرده ایران اسلامی آغاز نمود. او که در رویاها شکست انقلاب نوپای ملت ایران را می دید با تمام تجهیزات و سلاح های روز و با متکی به دشمنان دندان تیز کرده و در کمین ایران نشسته، شکست ایران و به ادعای خود تسخیر یک هفته ای تهران را در ذهن میپروراند اما غافل از آن بود ملتی که رژیم نامشروع و گماشته کودتای آمریکایی وحکومت سلطنتی پهلوی  را با قیام خود و خون عزیزان خود برای دفاع از حق و استقرار حکومت اسلام سرنگون می کنند،  رویاهای او را به کابوس شبانه  تبدیل کنند .

 

پهلوی رژیمی بود  که خود را ژاندارم منطقه و به ادعای خودشان متکی به ابرقدرت و کدخدای دنیا میدانست.  اما این روحیه ایمان و اتکاء به قدرت لایزال الهی بود که دستان خالی را بر سرخی و داغی گلوله و سیاست طاغوتی و شیطانی پیروز میکند . جنگ اگر در راه اهداف مقدس باشد میدان و عرصه امتحان است شناخت حق از باطل است ، تجلی اندیشه های خدایی و ادعاهای منفعت طلبانه و نفاق آلود است ،  عرصه جان دادن و  رسیدن به سرچشمه مهر و عشق و یا  برای دنیا طلبان  ماندن در خاک و رسیدن مرگ در بستر باشد.

 

رزمنده ها با ورود به میدان نبرد همه ارزش های الهی را به نوبه خود تجلی دادند .  عده ای از نام و نشان، عده ای از مقام و جایگاه،  عده ای از ثروت و رفاه ، عده ای از عرصه علم و دانش در دانشگاه ها و عده ای از مادر و پدر از دختر و پسر و برادر و خواهر  و عده ای همه دارایی آنها جان ارزشمند آنها بود که از آن هم گذشتند .

 

 در میدان نبرد آنهایی که با مجاهدت دست از جان شسته و به سوی یار شتافته و شهادت را برگزیدند به سید الشهداء اقتدا نمودند و عده ای از آنها دست از تن جدا شد، پای رفتن از آنها در میدان نبرد قطع شد ، چشم سر را خاموش و چشم دل را روشن، و نام آنها جانباز نام گرفت و به علمدار کربلا حضرت عباس علیه السلام اقتدا نمودند .

 

 میدان جنگ عرصه کربلا و از اهداف مقدس رزمنده ها هم آزادی کربلا و نابودی یزید زمان بود . اما اسارت خود دردی دیگری را روایت می کند ، آن زمان که دوستان و همرزمان تو رخت بر بسته و نزد پروردگار خود عند ربهم یرزقون شدند و عده ای جانباز و عده ای هم فارغ از نام و نشان گمنامی رابرگزیدندو  اسارت همه درد ها را با خود دارد ، درد غربت و تنهایی، درد عقب ماندن از قافله شهداء ، درد گرفتاری در بند سربازان بعثی و چه بسا بی دین که اجازه حتی انجام مناسک دینی را هم ندهند.

 

و اما اسارت و نقش آن در پیروزی جنگ ، درس مقاومت بود و مبارزه ، درس صبر و صلابت بود، اسارت لمس درد خاندان نبوت در مرتبه پایین آن حضرت زینب (س) بود . اسرا این یادگاران جنگ، روایت کننده همه تلخی ها و شیرینی های جنگ ، روایت سختی های دوران اسارت بود و سرانجام اسرا به گونه ای هر روز شهید می شوند وقتی شب ها و روزها سرگذشت همرزمان خود را در جبه های جنگ روایت می کنند و اینچنین شد که  زنده نگه داشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست و اسرا حامل پیغام شهدا و یادگاران عرصه دفاع مقدس همان شهداء زنده هستند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.