گروه: اخبار استان خبر: 110004 / تاریخ انتشار : 1397/5/26 ساعت : 17:24
به مناسبت سالروز ورود آزادگان صورت گرفت:

خاطرات تلخ و شیرین روزهای اسارت در نشست صمیمی باآزادگان لنده ای +تصاویر

26مرداد سالروز ورود اولین گروه از آزادگان کشورمان به ایران اسلامی است که این روز در تاریخ کشور ماندگار شد و امروز نیز در همین راستانیز نشستی صمیمی با تنی چند از این آزادگان برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، 26مرداد سالروز ورود اولین گروه از آزادگان کشورمان به ایران اسلامی است که این روز در تاریخ کشور ماندگار شد و امروز نیز فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده در راستا گرامیداشت این روز با دعوت از چندین نفر از آزادگان در نشستی صمیمی با آنان به بررسی مشکلات و برنامه ریزی برای اجرای مراسم بزرگداشت این روز برگزارکرد.

 

 

سرگرد اسفندیار مختاری در این نشست صمیمی با گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان شهید گفت: دفاع مقدس تابلوی از رشادت ها و حماسه آفرینی شاهدان شهیدی است که با گذشتن از جان خود ذره ای از خاک ایران اسلامی را به دشمن واگذار نکردند و مردانه در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

 

وی افزود: اما جنگ تحمیلی و خسارات آن به یک طرف و اسارت و سختی ها و رنج های آزادگانی در بند رژیم غاصب بعث بدترین شرایط را متحمل شدند ولی کوچکترین اطلاعاتی به دشمنان در باره مسائل مختلف و عملیات ها نداده اند در نوع خود قابل تقدیراست.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد: رشادت ها و مجاهدت های اسرا در طول سالیان اسارت خود و تحمل رنج ها و درد ها برای دفاع از مرز های اعتقادی و حفظ کرامت انسانی در طول دوران اسارت بوده است.

 

وی تاکیدکرد: اگر خاطرات آزادگان را و فشارهای روحی و روانی و جسمی که بر آنان آورده شد را انسان به درستی گوش دهد می فهمید که واقعاً آزادگان ما در طول دوران اسارتشان چه کشیده اند.

 

مختاری اظهارکرد: امروز پاسدارات و گرامیداشت یاد و خاطره آزادگان در جامعه یک وظیفه عمومی است و آحاد مختلف مردم باید با برگزاری مراسمات مختلف از حماسه و ایثار این عزیزان به نحو شایسته ای تقدیر کرد.

 

 

در ادامه چند نفر از آزادگان به بیان خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت خود پرداختند و گاهی با هم خندید و گاهی نیز اشک یادآن دوران بر گونه هایشان جاری و ساری شد.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.