گروه: اخبار استان خبر: 109966 / تاریخ انتشار : 1397/5/24 ساعت : 20:03
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی:

انتقال آب سد خرسان به مرکز کشور صحت ندارد/هیچوقت کلید شروع انتخابات را نمی زنم/فرزندانم بیکار هستند/رویکرد جدید دولت برای رفع مشکلات خبرنگاران

زارعی: یکی از حوزه هایی که می توانند در بحث اشتغال تاثیر گذار باشند حوزه پروژه های عمرانی است که وابسته به اشتغال هستند با وجود اینکه شرایط کشور شرایط ویژه ای است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس غلام محمد زارعی نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بر این باورم که یک رابطه تنگا تنگ و همراه با تعامل  باید بین مسئولین و خبرنگاران که نمایندگان افکار عمومی هستند وجود داشته باشد ، البته بنده به علت مشغله کاری کمتر توانستم در خدمت شما خبرنگاران عزیز باشم .

 

وی افزود:خوشبختانه انقلاب اسلامی یکی از ثمراتش بالا بردن اطلاعات عمومی بوده به دلیل تسلط چشم گیر که در حوزه رسانه و خبر و پیشرفت های برخوردار هستیم.

 

زارعی بیان کرد: امروز آگاهی کامل دارم که به هر سوالی در هر موضوعی جواب دهم و اگر بین حرفهایم سوالی هم پیش آمد خبرنگاران می توانند مطرح کنند.

 

وی با اشاره به سوال مطرح شده در بحث اشتغال بیان نمود :برای پروژه های عمرانی شهرستان های بویراحمد و دنا 260 میلیارد اعتبار  خواهیم داشت که این نشان دهنده توجه مدیران رده بالای ما به این دو شهرستان است،بنده امیدوارم تا اواخر سال 97 و اوایل سال 98 شاهد رشد پروژه های عمرانی باشیم .

 

زارعی ادامه داد: یکی از حوزه هایی که می توانند در بحث اشتغال تاثیر گذار باشند حوزه پروژه های عمرانی است که وابسته به اشتغال هستند با وجود اینکه شرایط کشور شرایط ویژه ای است.

 

وی افزود: بعد دیگر اشتغال بحث سرمایه گذاری است که وقتی بنده وارد مجلس شدم کمتر از یک درصد بود و الان به 1/3 رسیده است.اهتمام مجلس به پرداخت یک میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به اذن رهبری برای اشتغال نشان دهنده اهمیت همین موضوع است که امیدوارم سهم استان چشم گیر باشد.

 

زارعی گفت : ما در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بالغ بر 300 نفر در آزمون را به کارگیری می کنیم.

 

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مورد طرح سوال از رئیس جمهور گفت:طرح سوال از رییس جمهور وصول شده است تا یک ماه فرصت دارد بیاید وبه سوال نمایندگان پاسخ دهد و همانطوری که می دانید از همه دولت ها دفاع کردند از دولت تدبیر و امید نیز دفاع کردند چون که دولت با رای ملت انتخاب می شود و در مقاطع فعلی نیز این اهمیت را داده اند.

 

وی در خصوص سد خرسان نیز عنوان کرد: این سد در مرز استان ما و چهار محال و بختیاری است که این سد در سال های بسیار دور کلنگ زنی شده است صحبت هایی صورت گرفته که طرح انتقال اب به کویر مرکزی وجود ندارد این سد در آینده ای بسیار نزدیک ساخته می شود یک نیروگاه برقی نیز بر روی این سد ساخته می شود بحث انتقال آب آن به استان های دیگر اصلا وجود ندارد چون که ما موافق ساخت این سد نیستیم و خیلی از منابع ما زیر آب می رود این سد در پایین دست ماست و ما همه بهره برداری ها را از بالا انجام می دهیم.

 

زارعی در خصوص موضوع توسعه زیر ساخت ها گفت: ما ابتدا در مورد زیر ساخت ها در نظر داشتیم و بدون این زیر ساخت ها نمی توانیم پیشرفتی داشته باشیم اولین موضوع این توسعه راه ها هستند 30 میلیارد تومان فقط در بخش راه های اصلی مارگون در حال انجام است و در سال 97 مبلغ 26 میلیارد تومان برای راه یاسوج اصفهان تنظیم کرده ایم و جاده یاسوج پاتاوه 20 کیلومتر آن را انجام شده است و تا پایان سال 7 کیلومتر دیگر انجام می شود و در اعتبارات سال آینده بعد از تونل پاتاوه در طرح داریم که دو بانده شود.

 

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا تصریح کرد:تمام مسیرهای یاسوج-شیراز تا انتهای دشت روم(تنگاری)عملیات روشنایی تامین اعتبار شده است و مسیر یاسوج به اقلید که چهار خطه شدن آن در حال احداث است

 

وی گفت: فرودگاه یاسوج نیز 10 درصد بودجه اعتبارات کشور را به خود اختصاص داد و توانستیم مسیر پرواز را در مجلس مورد بحث قرار گرفت که امیدواریم مسیر تغییر کند.


زارعی در خصوص پل چهارم بشار گفت: باند اول به بهره برداری رسیده است و چهار میلیارد تومان برای باند دوم آن تامین اعتبار شده است امسال 25 میلیارد تومان فقط برای شهرداری یاسوج مشخص شده است.


وی گفت: متاسفانه در بحث آب شرب شهر یاسوج در گذشته هیچ نقشه ای در شبکه اب شهر وجود نداشت بیش از 70 الی 80 کیلومتر از شبکه آب شهر یاسوج اصلاح شده است در شهرستان دنا 45 میلیارد تومان فقط اعتبار عمرانی برای پروژه ها در حال انجام است که این مبلغ به جز اعتبارات بخش کشاورزی است.

 

این نماینده مردم گفت:در حوزه صنعت مبلغ 200 میلیارد تومان ر کارخانه سیمان مارگون هزینه شده است که 450 نفر اشتغال مستقیم داشته است با پیگیری های انجام شده مجوز ساخت پتروشیمی سقاوه نیز صادر شد این پتروشیمی ساخته شود هیچ اعتبار شخصی برای من ندارد و همیشه امیدوار بودم که بتوانیم با این کار برای جوانان اشتغالزایی ایجاد شود.

 

وی گفت:این پروژه تنها پروژه ای است که هیچ اعتباری از دولت نمی گیرد و با سرمایه گذار است کارخانه تولید کنسانتره با سرمایه گذار جدید از مهر ماه امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد که باعث می شود باغداران میوه های درجه دو و سه خود را دور نریزند برای این پروزه مبلغ 15 میلیارد تومان اعتبار داده شد.

 

زارعی تاکیدکرد: به اندازه ای در خصوص استان با مسئولان کشوری صحبت کردیم که دیگر مسئولان این استان را با استان چهار محال و بختیاری اشتباه نمی گیرند.

 

نماینده مردم در شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوع شروع انتخابات گفت: بنده هیچوقت کلید شروع انتخابات را نمی زنم، چون که برای اهداف مردم حرکت می کند و باید انسان حال باشیم در آینده هر اتفاقی بیفتد میمون و مبارک است همیشه با رقبا خوب بودیم و هیچگاه برخورد بدی چه با نماینده منتخب و یا دیگر رقبا نداشته ام.
 

زارعی گفت: چانه زنی های خود را با مسئولان در خصوص جذب اعتبارات داریم و تاکنون هیچگونه چانی زنی شخصی نداشته ایم به گونه ای که 35 میلیارد تومان اعتبار از دیگر اعتبارات گرفتیم وبه اعتبارات شهرستان بویراحمد و دنا اضافه کردیم.

 

وی در خصوص مشکلات خبرنگاران گفت: در خصوص بیمه خبرنگاران با مسئولان صحبت و این مشکل بر طرف شود بحث مسکن اجتماعی مطرح است که امیدواریم بتوانیم در رویکرد جدید دولت برای خبرنگاران چانه زنی کنیم.

 

نماینده مردم در شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به کمپین فرزندانت کجاست گفت: سه دختر خانه دار دارم شوهر یکی از دخترانم بیکار است که در دفتر خودم مشغول است پسرم نیز با مدرک کارشناسی بیکار است.

 

وی گفت:برخی ها با وام های بزرگ به جان محیط زیست افتاده اند و برای اینکه بتوانند انحصاری رفتار کنند به افرادی که چهل سال پیش این کار را انجام داده اند می گویند باید این کار را تعطیل کنند در مسیر یاسوج اصفهان می بینیم که چگونه برخی ها با طبیعت رفتار می کنند و چون با من مخالف هستند کسی با آنها کاری ندارد.

 

زارعی در واکنش به استخدام های فله ای در استان گفت: هیچ یک از افراد نزدیک به من را در هیچ اداره ای نمی بینید و تنها من کارمند هستم.

 

انتهای پیام

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.