گروه: اخبار استان خبر: 109952 / تاریخ انتشار : 1397/5/24 ساعت : 12:27

فصل برداشت هلو در روستای زرخیز "دهنو" شهرستان دنا+تصاویر

شهرستان دنا دارای روستاهای زیادی است و هرکدام زیبایی های منحصر بفردی دارد که روستای زرخیر "دهنو" در 5 کیلومتری سی سخت از جمله آنهاست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ شهر سی سخت قطب تولید انواه میوه سردسیری در جنوب کشور است که سالانه بخش زیادی از میوه مصرفی جنوب کشور را تامین می کند و نقش بسزایی در رونق اقتصادی استان کهگیلویه وبویراحمد ایفا می کند.

 

شهرستان دنا دارای روستاهایی با انبوه باغات میوه است که روستای دهنو در پنج کیلومتری بخش مرکز دنا و در کوهپایه های قلل سربه فلک کشیده دنا، یکی از روستاهای تولید کننده انبوه میوه مسحوب می شود.


روستای دهنو بی شک یکی از زیباترین و سرسبز ترین مناطق است که مناظر زیبای آن چشم دل هر بیننده ای را می نواز و وجود انواع باغات میوه به این زیبایی جلوه ای دوچندان بخشیده است.

 

در زیر تصاویری از این زیبایی ها را مشاهده می کنید:

 

عمده محصولات کشاورزی این روستا سیب زرد، سیب قرمز، هلو، آلو زرد، آلو سیاه، انگور، بادام، گرد و زردآلو است که به بازار های داخل استان و سایر استان های مجاور به فروش می رسد.

 

سیب این منطقه  بخاطر آب خنک و هوای مطبوع، آبدار و خوشمزه خوش عطر و نیزهلو در این منطقه به خاطر زحمات و رسیدگی های شبانه روزی کشاورزان زحمت کش این روستا دارای کیفیت بالایی است.

 

 

برداشت هلو که در این روستا در روزهای آخر فصل بهار شروع و تا پایان تابستان ادامه دارد و در این مدت انواع هلو و شلیل با کیفیت بالا برداشت می شود که عطر، طعم و رنگ بی نظیر آن هر بیننده ای را شگفت زده می کند.

از دیگر سوغات این روستا می توان به عسل طبیعی این منطقه نام برد که سرشار از تمام ویژگی های دارویی یک عسل ناب است که عطر گلهای کوهستانی را در خود جای داده است و درمان هر دردی است.

 

 

برگه زردآلویی که با دقت و زحمت فراوان روستائیان از زردآلوی درجه یک گرفته می شود باعث شده تا همه مشتاق آن باشند و لواشک هایی که با نهایت دقت و در بهداشتی ترین حالت از آلو، زردالو و هلو گرفته می شود باعث شده تا جایی برای خود در بین رقبای صنعتی پیشرفته دست و پا کند.

انتهای پیام/د
 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.