گروه: اخبار استان خبر: 109945 / تاریخ انتشار : 1397/8/3 ساعت : 12:06

ابهام در میزان آورده پتروشیمی بویراحمد و دنا / آیا پتروشمی بویراحمد واگذار می شود؟ / لهراسب باقری شفاف اعلام کند!

مهمترین شخصی که وظیفه شفافیت در این خصوص را برعهده دارد سرمایه گذار پروژه، لهراسب باقری است که باید به طور قاطع به بیان موضوعات ابهامی آن بپردازد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از بویرخبر، بحث داغ پتروشیمی بویراحمد طی سالیان اخیر بعنوان داغ ترین بحث رسانه ای استان همواره توسط رسانه های محلی دنبال می شود. این موضوع نیز تا کنون حاشیه های زیادی را برای سرمایه گذاران آن در پی داشته است.

 

آنچه مسلم است می بایست جزییات پنهانی که در خصوص راه اندازی این پتروشیمی وجود دارد برای مردم شفاف سازی شود تا نگرانی ها بیشتر مرتفع شود.

 

 
 

 

چند وقت پیش رییس کل دادگستری استان در این خصوص به جزییاتی اشاره کرد که قابل توجه بود.

 

مزارعی در نشستی طی تابستان امسال گفت: اگر قرار است پتروشیمی ایجاد شود، اول باید بحث اعتبار آن مشخص شود ما هنوز در این قسمت‌ گرفتار هستیم، این فرد اعلام کند که آورده من این است بدون آورده که نمی شود اگر بدون آورده است خودم نیز می توانم پتروشیمی را بسازم. اگر آورده وجود دارد این آورده نیز اعلام شود، اگر کسی کاری کند و رونق دهد خوشحال می شویم. اما اگر بناست استفاده شود برای ما مهم نیست چه کسی باشد جلوی آن را می‌گیریم نه از تهدید و نه از لشکر نمی ترسم.

 

 

موضوعاتی که در این مورد قابل طرح و دفاع است بخوبی در صحبتهای رییس کل دادگستری شفافیت پیدا کرده است، بنابراین یکی از وجه مولفه های ابهام بر انگیز این پتروشیمی میزان آورده سرمایه گذار است که این رقم باید شفافیت داشته باشد و بیان شود که الان دقیقا کجاست؟

 

 

اگر این روند عدم شفافیت در خصوص این قبیل موضوعات ادامه داشته باشد باید منتظر ماند و دید آیا این پتروشیمی واگذار می شود یا خیر؟

 

مهمترین شخصی که وظیفه شفافیت در این خصوص را برعهده دارد سرمایه گذار پروژه، لهراسب باقری است که باید به طور قاطع به بیان این موضوعات بپردازد.

 

اگرچه طبق برخی شنیده ها هنوز برخی موضوعات از قبیل آب پتروشیمی و ... نیز در هاله ای از ابهام هستند که می بایست به طور دقیق و علمی جزییات آن مشخص شود.

 

جالب توجه است که به تازگی رییس کل دادگستری استان در خصوصی میزان سرمایه گذاری در پتروشیمی سقاوه آورده است:

 

سازمان بازرسی اعلام کرد هزینه اعتباراتی که لهراسب باقری مبنی بر تاسیس پتروشیمی مارگون اعلام کرده است، جعلی است، کسی که می خواهد کارخانه ای تاسیس کند باید آورده ای داشته باشد و این مبلغ باید حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان باشد تا مجوز لازم صادر شود اما باقری با همکاری یکی از دامادهایش که در پست بانک مشغول به کار بوده، تسهیلاتی دریافت کرده است.

 

حجت الاسلام مزارعی در ادامه صحبتهای خود گفت: ما از طریق شورای حمایت از بیت المال به قضیه ورود کردیم و پیگیری کردیم، نهایتا رای نهایی ما این بود که چون بحث جعل سند برای تصاحب زمین های پتروشیمی ثابت شد لذا خود دادستان پیگیر این موضوع بود و به این نتیجه رسید که وی از سند مجعول استفاده کرده است، در چارچوب مقررات شعبه بازپرسی شخص دادستان مدیریت کردند

 

رئیس کل دادگستری افزود : اگر قرار باشد تسهیلاتی از دولت بگیریم و بازپرداختی نداشته باشیم، به هر کسی بدهند می تواند کارخانه بزند، نه اینکه پول از بیت المال بگیریم  و بگوییم می خواهیم کارخانه بزنیم و در تبلیغات اعلام می کنند که من می خواهم 100 میلیارد در پتروشیمی سرمایه گذاری کنم.ان ها را از کجا اوردی؟ و از طرفی جعل برای چیست؟

 

 

آیا براستی مسئولین دولتی استان با یک سند جعلی دور خورده اند؟ یا پای برخی موضوعات دیگر در میان است؟

 

بی شک این قضیه باید به شکل جدی تر و ریز تر مورد محاسبه قرار گیرد تا برای مردم کم و کیف آن مشخص شود و اگر پای فرد یا مدیری دیگر و مسئولی در هر قوه ی دیگر در میان است، سریعتر مشخص و مجازات شوند.

 

کسی مخالف سرمایه گذاری در استان نیست، اما مردم انتظار دارند که سرمایه گذاری این پروژه عظیم باید به سرمایه گذاری مطمئن، صادق واگذار شود تا خدایی نکرده فردی که دارای برخی مشخصه های مورد قبول نباشد، دست به اجرای چنین پروژه ای نزند.

 

البته آنچه عیان است این است که طی مدت آتی این قضایا شفاف خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
حسین
1397/8/13 - 11:15
اخ وبخت مردم که اینها سرمایه گذارشون باشند
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.