گروه: اخبار استان خبر: 109926 / تاریخ انتشار : 1397/5/23 ساعت : 11:36

در روزهای نزدیک شدن به فصل مدرسه ها کودکان نیازمند را دریابیم+تصاویر

فصل پاییز و شروع شدن سال تحصیلی جدید نزدیک است تلاش کنیم که در این روزها علاوه بر کودکان خودمان از کودکان همسایه مان نیز غافل نشویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، فصل پاییز نزدیک است فضلی که مدارس کشور فعالیت خود را آغاز می کنند کهگیلویه و بویراحمد نیز به عنوان یکی از استان های کشور در این فصل خود را برای شروع سال تحصیلی جدید آماده می کند کودکان نیز با خوشحالی وارد پایه ای جدید می شوند و درس را آغاز می کنند خانواده ها نیز در این فصل باید بخشی از خرجی خانه را برای خرید کیف، کفش، لباس و  لوازم التحریر هزینه کنند.

مغازه های یاسوج نیز کم کم با آمدن فصل پاییز وسایل مورد نیاز دانش اموزان را وارد بازار می کنند دیدن کودکانی که کیف به دست و یا لباس به دست در کنار پدر و مادرشان حرکت می کنند زیباست نمی توان منکر شد که قدرت خرید مردم نسبت به سال گذشته بدتر شده است اما با این حال خانواده ها از خرجی خودشان می زنند که وسایل مورد یناز برای تحصیل فرزنشان را اماده کنند.

می توان گفت که هر کالایی که بخواهیم بخریم نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر افزایش قیمت داشته است اما در هر صورت نمی توان از بچه ها غافل شد و شرایط تحصیل آنها را فراهم نکرد حتی آن پدری که کارمند است برای خرید تجیهزات  مورد نیاز فرزندانش کمی دجار مشکل می شود.

 این مقدمه ها را گفتیم که بگوییم در این این روزها کودکان فقیر را دریابیم در این روزها که شرایط زندگی کمی سخت شده است به فکر کودکانی باشیم که پدر ندارند کودکانی که به داشتن یک کیف کفش و یا لباس کهنه نیز راضی هستند در کنار  خرید برای بچه های خودمان با اندکی صرفه جویی مبلغی را نیز برای این بچه ها کنار بگذاریم.

چند روز قبل پنج کودک یتیم را برای خرید کیف و کفش و لباس به شهر بردم دیدن چهره شان بعد از خرید و قبل از خرید دیدنی بود لبخندی که بر چره انها نشسته بود من را نیز می خنداند دو کودکی که بیست روز بود که پدرشان را از دست داده بودند و سه برادری که چند سال قبل یتیم شده بودند چه خوب است در این روزها این کودکان را دریابیم.

برای کمک کردن نیازی نیست که حتما پولدار باشی گاهی با خرید یک کیف پنجاه هزار تومانی می توان لبخند را بر لب یک کودک نشاند گاهی با خرید یک کفش سی هزار تومانی می توان دل کودکی را شاد کرد بخشش پیر و جوان نمی شناسد فقط باید دل این کار را داشته باشیم.

اگر اطرافمان را خوب نگاه کنیم از این کودکان زیاد هستند کودکانی که خانواده هایشان نیازمند هستند می توان با هدیه دادن یک جفت کفش لبخند را مهمان دلهایشان کنیم سنت کمک کردن را به کودکانمان نیز بیاموزیم از فرزندمان بپرسیم کدام دوستت فقیر است لباس کهنه و یا کیف و کفش کهنه دارد برایش خرید کنیم که فرزندمان به دوستش هدیه دهد.

این روزها شرایط اقتصادی خیلی ها خراب است خیلی ها به قول خودمان با سیلی صورتمان را سرخ نگه داشته ایم اما در این شرایط نباید کمک به هم نوع مان را فراموش کنیم اگر می خواهی دو مداد تراش بگیری سه تا بگیریم و یکی را به بچه همسایه مان هدیه دهیم نیازی نیست میلیونی کمک کنیم .

در حاشیه شهر یاسوج هستند خانواده هایی که از خرید لوازم التحریر و کتاب های بچه هایشان ناتوان هستند در لوداب، زیلایی هستند کودکانی که با دیدنشان اشک در چشمانت جمع می شود در این روزها این کودکان را فراموش نکنیم این پایگاه خبری نیز در نظر دارد برای سال تحصیلی جدید برای کودکان نیازمند مبلغی را جمع آوری و تا پایان شهریوربا خرید کیف، کفش و لوازم التحریر  به دست کودکان نیازمند برساند هرئکس قصد کمک داشته باشد می تواند در این کار خیر همراه شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.