گروه: اخبار استان خبر: 109925 / تاریخ انتشار : 1397/5/23 ساعت : 09:24
اندر احوالات بزرگترین میدان یک شهر؛

چنگ اندازی علف های هرز و نامتقارن بر گلوی میدان ورودی شهر سی سخت+تصاویر

میدان کوثر شهر سی سخت واقع در ورودی شهر که بزرگترین و قدیمی ترین میدان این شهر محسوب می شود اکنون در احاطه علف های هرز قرار گرفته است و چشم به راه همت مسوولان شهر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیر دنا؛ شهر توریستی سی سخت در فصل تابستان همانند سایر فصول میزبان مسافران و گردشگران زیادی است.

 

یکی از مولفه های توسعه یک شهر، توجه به مبلمان شهری و زیباسازی بصری آن است، از این رو می طلبد مسوولان ذیربط توجه بیشتری به این امر داشته باشند.

 

باوجود مسافران و گردشگران، مسوولان شهر باید توجه ویژه ای به فضای سبز و مناطق گردشگری که بیشتر در معرض دید هستند داشته باشند.

 

 

میدان کوثر شهر توریستی سی سخت که یکی از قدمی ترین سازه های شهر است اکنون از وضعیت ظاهری خوبی برخوردار نیست و علف های هرز و بوته های کوچک و بزرگ نامتقارن آن را احاطه کرده است.

 

این میدان در سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده است و در زمان شهرداران مختلف شکل و شمایل مختلفی به خود گرفته است.

 

 

فواره های آب که که در میدان ایجاد شده است به صورت نمادین بوده و هیچ گاه از آن استفاده نشده است و چمن کاری این میدان شکل مطلوبی ندارد.

 

این میدان به دلیل وسعت زیاد خود، پتانسیل ایجاد یک طرح زیبا و مهندسی شده همانند سایر شهر های گردشگرپذیر کشور را دارد.

 


 

درست است که ماموران پر تلاش شهرداری بی وقفه به فکر زیباسازی شهر و معابر هستند ولی باید به این میدان که در ورودی شهر قرار دارد و به گونه ای معرفی کننده شهر سی سخت محسوب می شود، نیز رسیدگی کنند.

در زیر تصاویری از وجود بوته ها و درختچه های تزئینی درمیدان کوثر سی سخت که به دلیل عدم رسیدگی شکلی نامتقارن و نامطلوب به خود گرفته است آمده است: